330

На офіційному інтернет-сайті Президента України з'явилася петиція на підтримку одностатевих шлюбів в Україні

— Денис

Автор у своїй петиції закликає легалізувати одностатеві шлюби в Україні та просить внести зміни у частину 1 статті 21 Сімейного кодексу України в такій редакції: "шлюб є сімейний союз двох рівноправних громадян"


Текст петиції: 

Одностатеві шлюби в Україні офіційно не визнаються, а будь-які інші форми союзів для одностатевих пар законодавством не передбачені. Однак, Україна ще 22 березня 2011 підтримала на сесії Ради ООН з прав людини в Женеві спільну заяву країн-членів ООН про необхідність припинення насильства та порушення прав людини за ознаками сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності. ООН 20 квітня 2011 року було рекомендовано для України «здійснити правовий захист одностатевих партнерств».

У сучасному світі рівень демократичності суспільства вимірюється у тому числі через ставлення більшої його частини до суспільних груп, що становлять меншість, та до політики держави, спрямованої на забезпечення рівних прав для усіх громадян. Український ЛГБТ-рух є невід'ємною частиною інституціоналізації громадянського суспільства України. Його учасники є громадянами України на яких поширюються усі права і свободи закріплені в Конституції України. Не визнання одностатевих шлюбів в Україні відбивається на звуженні їх правових можливостей та проявах дискримінації.

За оцінками експертів, в Україні через дискримінацію і недотримання прав людини страждання та незручності зазнають біля мільйона українців.

Пропонується внести зміни в Частину 1 статті 21 Сімейного кодексу України і визнати, що:

"шлюб є сімейний союз двох рівноправних громадян, зареєстрований у органі державної реєстрації актів цивільного стану"

Нагадуємо, що відсьогодні підтримати електронну петиції може будь-хто на офіційному сайті інтернет-представництва Президента України, для цього необхідно авторизуватися

https://petition.president.gov.ua/petition/624 

Рейтинг
4.2
Ваша оцінка
Підписуйтесь
на наші акаунти