829

5 аргументів заборонити дискримінацію за сексуальною орієнтацією та гендерною ідентичністю

— Богдан Глоба

Ми всі разом бачили провальне голосування за поправку до проекту Трудового кодексу України, що забороняє дискримінацію за ознакою сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності (далі – СОГІ).


Як і більшість з вас, знаємо, що заборона дискримінації за СОГІ є безумовним мінімальним стандартом виконання вимог ЄС щодо безвізового режиму, простіше кажучи, без заборони дискримінації за СОГІ в трудовій сфері – безвізового режиму не буде.

Особисто мене вразив не сам результат НЕ голосування, а артикульовані аргументи народних депутатів «чому ні». В тому числі використанні аргументи і депутатів які входять в групу єврооптимістів. Хочу вам привести декілька ґрунтовних аргументів, як для вас, так і щоб ви могли поширити їх серед колег, і Україна нарешті таки наблизилась до всього цивілізованого світу.

1) Заборона дискримінації за СОГІ, це не захист ЛГБТ – ця норма є абсолютно паритетною, і не встановлює жодних привілеїв для ЛГБТ-спільноти. Заборона дискримінації за СОГІ захищає від ДИСКРИМІНАЦІЇ на робочому місці, і цей захист розповсюджуєтеся, як на гетеросексуальних громадян, так і гомосексуальних. Приклад: Якщо ЛГБТ-організація звільнить або не візьме на роботу гетеросексуального громадянина (громадянку), то ця норма захищає його/її від такої дискримінації абсолютно паритетно, як і в аналогічній ситуації з гомосексуальними громадянами/громадянками. Тобто не йдеться про якісь особливі права чи спеціальний захист ЛГБТ!

2) Вимога ЄС є обов’язковою та не унікальна для України – дана вимога ґрунтується на директиві ЕС/78/2000 і є обов’язковою для всіх країн ЄС та країн, що хочуть мати безвізовий режим з ЄС. Немає жодної країни ЄС, в якої немає національного законодавства, що не містить таку норму. Навіть такі країни як Румунія (з 2000 року) або Польща (з 2003 року) мають відповідні норми в національному законодавстві. Цей критерій є обов’язковим для всіх країн, що підписують безвізовий режим та не є членами ЄС. Аналогічну заборону прийняли, як Молдова (2012 рік) так і Грузія (2006 рік).

3) Заборона дискримінації за СОГІ це про Європу – ні! Заборона дискримінації за ознакою сексуальної орієнтації прийнята не тільки в країнах Європи, а і у всьому цивілізованому світі. Зокрема така заборона дискримінації діє на рівні національного законодавства в більше ніж у 90 країн світу (зокрема і в ПАР).

4) Наше зобов’язання по Договору про асоціацію з ЄС – зокрема 39 додаток Договору про асоціацію з ЄС містить зобов’язання України впровадити директиву ЕС/78//2000 в українському законодавстві. Голосуючи за цю правку ми виконуємо не лише ПДВЛ, а й Договір про асоціацію з ЄС.

5) Український парламент вже запроваджував відповідну норму – саме так, в 2010 році український парламент ратифікував угоду між Україною та Іспанією щодо   врегулювання та упорядкування трудових міграційних потоків між двома державами. Де в статті шостій заборонив дискримінацію за ознакою сексуальної орієнтації для іспанських громадян, які працюють в Україні. Чим українські громадяни гірші за іспанців? Посилання на закон http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/724_024     

 Маю надію, що цих п’ять аргументів достатньо, щоб натиснути зелену кнопку! 

Рейтинг
5
Ваша оцінка
Підписуйтесь
на наші акаунти