2119

Прем'єр і геї

— Антон Дмитриев

Без п'яти хвилин (а може, вже і чинна) перша людина в Україні за Конституцією - Володимир Гройсман - одноосібно перекреслив усі здобутки ЛГБТ за минулі роки


Громадські організації гаряче підтримали ініціативу можливої розробки законопроекту про цивільні партнерства, але чомусь не б'ють на сполох щодо призначення гомофоба головою Уряду. Не помітно щось гей-організацій із мітингами проти набуття другом президента повноважень прем'єр-міністра України. Тобто, усіх за замовчуванням влаштовує ця лицемірна гра навколо заборони дискримінації і цивільних партнерств. 

 

Нагадаю, що 12 листопада 2015 року Голова Верховної Ради України пан Гройсман заявив: "Ми з вами виступаємо за сімейні цінності. Я чую якісь фейки, що в Україні можуть бути які-небудь одностатеві шлюби. Не дай Бог, щоб це відбулося. І ми ніколи не будемо це підтримувати".

 

Після цього у березні 2016 року чинний на час написання посту прем'єр Яценюк оприлюднив план реалізації Національної стратегії у сфері прав людини. Згідно з документом, в Україні планується створення "ефективної системи запобігання та протидії дискримінації". Один з пунктів плану передбачає розробку до II кварталу 2017 року "законопроекту про легалізацію в Україні зареєстрованого цивільного партнерства для різностатевих і одностатевих пар з урахуванням майнових і немайнових прав, зокрема володіння та наслідування майна, утримання одного партнера іншим в разі непрацездатності, конституційного права несвідчення проти свого партнера".

 

Я не ототожнюю партнерства і шлюби, це різні речі. Однак категорична налаштованість екс-мера Вінниці проти будь-якого законодавчого закріплення статусу ЛГБТ дає можливість говорити про те, що пан Гройсман буде виступати і заговорювати будь-які ініціативи щодо більшої толерантності суспільства. 


Звісно, ні у кого не викликає запитань, чому треба так довго чекати і чому саме Уряд буде у муках народжувати концепт законопроекту півтора роки. Чудові народні депутати України, серед яких і Світлана Заліщук, постійна відвідувачка різних ЛГБТ-подій, чомусь не спроможні це зробити раніше і чомусь не зробили протягом 2015 року. Що заважає таким єврооптимістичним депутатам взяти і написати законопроект? Відсутність бажання і страх. Набагато простіше їздити велосипедами у Нідерландах, аніж боротися за права людей, яких ти не розумієш.

 

Із паном Гройсманом все зрозуміло давно. Я би хотів подивитися, як людина, яка із презирством ставиться до геїв та лесбійок, «скуповує» депутатів і проштовхує потрібні президентові рішення, раптом стане ліберальною, відповідальною та відмовиться від радянських штампів у своїй голові. Яке диво має статися, щоб ретроград і корупціонер став захисником прав і свобод людини?

 

Висновок дуже простий: уряд під керівництвом гомофоба не ухвалить жодного толерантного і недискримінаційного рішення, про законопроект щодо цивільних партнерств можна забути, а депутати замість виконання своєї законотворчої функції будуть лише звинувачувати у всьому Уряд, як роблять це зараз.

 

Шкода у всьому цьому хаосі і грі за голоси виборців та європейські гроші тільки нас із вами. Привид Чечетова з його «мы их развели, как котят» ще довго буде переслідувати як українську політику, так і інфантильне громадянське суспільство.

 

 

Рейтинг
5
Ваша оцінка
Підписуйтесь
на наші акаунти