559

Марш рівності: повільно, але впевнено

— Ася Радько

Наближається літня пора року, а це означає, що скоро світ захопить хвиля маршів рівності. Києв також чекає на нього. Детальніше про це читайте у статті.


Смілива людина - вільна людина. Ці слова можна казати безліч разів, але сенс не зміниться, бо він один.


 

У наш час суспільство почало активно боротися за власні права. Ця участь не оминула і представників ЛГБТ-спільноти, які, наразі, планують черговий Марш рівності у столиці. Питання Маршу рівності стає здебільш актуальним, тому у цій статті ми розглянемо його суспільну важливість.  

Марш рівності - що воно таке? Багато людей виступають проти проявів саме цього явище, бо вважаюсь усе, що відбувається під час нього - пропагандою. Та чи це так?

Пропаганда - це реклама, з елементами нав`язування власних ідеалів. Але до чого тут Марш рівності? До чого тут люди, які тільки намагаються досягти справедливості у відношенні до себе? Якщо поглянути з іншого боку, можна задатися питанням: чи не є люди, що виступають ПРОТИ ЛГБТ-спільноти пропагандистами? Питання складне, але його розкриття має сенс.

На мою думку нав`язування власних ідеалів традиційного сімейного життя і є тою самою пропагандою в якій звинувачують ЛГБТ-спільноту. Певний образ сім`ї був закладенний у голову кожної людини ще змалечку. А чи можна вважати боротьбу за власні права - пропагандою ? Питання риторичне.

Марш рівності в Україні планується вже вп`яте.

Саме стільки разів люди йдуть за рівність кожного і кожної в цій країні, проти насилля та нерівності. Йти проти - не означає йти, щоб знищити. Мета ЛГБТ-спільноти проста і зрозуміла - досягнути рівності у правах. І саме Марш несе у собі цю велику ідею.

 

Марш утворюється лише тоді, коли є причина, коли є перепона, яку треба подолати. Раніше це були повстання, тепер назва змінилася, а сенс залишився той самий.

У минулому столітті схоже відбувалося із жінками, які бажали досягнути рівності на рівні з чоловіками.

Вони вставали і йшли проти затвердженної системи, і вже зараз ми бачимо результати їх зусиль. Тепер жінка може займати будь-яку посаду, хоч в цьому напрямку потрібно ще працювати.


Стереотипізація - страшна річ, яку треба посунути, щоб досягнути кристалізації мислення.

 

 

Минулі Марши рівності, яких було заплановано п`ять, мали як успіх, так і провал. У 2012 році збиралися провести перший із них, але тоді кількість опонентів, яка сягала понад 1500 осіб, не залишила нічого іншого, як скасувати його. 20 травня, за рекомендацією Amnesty International, організатори ходи скасували його задля безпеки людей.

Наступний планувався на День Києва, 25 травня 2013 року. Але він був скасований через політичну нестабільність та недієвість правоохоронної системи, яка перебувала в апатії.

На відміну від минулих років, 2015 таки приніс Україні цілком успішний  Марш рівності. 6 червня люди зібралися на Оболонській набережній, і саме там він відбувся. У цей раз брали участь близько 250 осіб, а слідкували за порядком декілька тисяч правоохоронців. Проте, працівники правооохоронних органів постраждали, а деякі учасники ходи зазнали побиття після нього. Організатори заявили, що це крок вперед, проте не вважають його, таким що вдався.

І найвищим епогеєм досі зостається Марш рівності 2016 року, коли кількість учасників корилюється  від 1500 до 2000 осіб за різними оцінками. В цей день за порядком слідкувало понад 6000 правоохоронців та сама Голова Нацполіції - Хатія Деканоідзе.


У підсумку хочеться вірити, що наступний Марш рівності пройде ще з більшим успіхом, ніж у минулому році. 


Марш рівності - явище, що не повинне вмерти, або згаснути, бо воно і є тим світлом, що відкриває суспільству очі на боротьбу його окремих частин за власні права і за власну гідність.

Організатори чергового маршу рівності налаштовані рішуче. Цього року, а саме у червні, очікується близько 5000 учасників руху, як повідомив під час брифінгу Зорян Кісь. У минулому році було близько 2000 людей.  Акція повинна пройти у центрі столиці, але точний маршрут ще не обраний.

Нагадаємо, що у 2016 марш рівності вперше відбувся у центрі міста Київ. Також, досягненням минулого маршу стало неушкодження його учасників з боку радикальних груп, які, нажаль, намагалися це зробити.

У цьому році від поліції ще не було жодних заяв на тему маршу рівності. Але, як сказав представник організації, це можна пояснити тим, що у нашу країну прийшло Євробачення. На його думку, увага міжнародних ЗМІ цього року буде дуже велика, тому влада не допустить провалу маршу рівності.

 


Представники організації лише хочуть зробити правильний поштовх до змін у відношенні до ЛГБТ-спільноти і їх цілковитої рівності у всьому з усіма. Марш лише вимагає, щоб система працювала і ніяких шкідливих наслідків це не може створити. Треба просто відкрити свої очі і серце до сприйняття правди, бо вона, насправді, така проста і легка.


Фотографія взята з цього ресурсу: http://24tv.ua/ru/marsh_lgbt__eto_horosho_ploho__kogda_eto_delayut_po_obraztsu_zapada_n808826


Рейтинг
5
Ваша оцінка
Підписуйтесь
на наші акаунти