10698

Друга спроба бути почутими: спілка квірів в АТО подала петицію щодо захисту прав ЛГБТ у військах

— Дмитро

Байдужість та тотальне ігнорування наших звернень з боку органів влади змусило нас перейти до активніших дій.


Байдужість та тотальне ігнорування наших звернень з боку органів влади змусило нас перейти до активніших дій. Незважаючи на відсутність відповіді та постійні загрози ми не маємо наміру здаватися і міцно стоятимемо на своєму. Підтримайте нашу петицію, допоможіть припинити дискримінацію квірів у військах.

На випадок видалення із сайту президента України чи платформи change.org повний текст петиції ми наводимо тут.

Законодавчо припинити гомофобію у Збройних силах України

Зараз у Збройних силах України служать сотні представників ЛГБТ-спільноти. Багато хто з них є ветеранами бойових дій та героями України. Проте, незважаючи на всі їхні заслуги перед країною та народом, самовіддане служіння Батьківщині та захист її територіальної цілісності нарівні з усіма, відкрите визнання людиною своєї сексуальної орієнтації все ще несе в собі загрозу життю та здоров'ю представників ЛГБТ. Квіри, які відкрито заявляють про свою орієнтацію та ідентичність, постійно стають жертвами жорстокого цькування та знущань, страждають від фізичного і сексуального насильства та утиску з боку товаришів по службі та бойових командирів - тих, кого ще вчора вважали соратниками та братами по зброї, за яких були готові кинутися під кулі, закрити собою. Але замість визнання або хоча б захисту ми отримаємо лише ненависть та гомофобію. Нас позбавляють бойових нагород, звань та навіть статусу УБД, виключають із ветеранських організацій тільки лише тому, що ми "не такі". І навіть вдалині від лінії фронту, у мирному житті нас продовжують переслідувати та атакувати радикальні націоналісти. А зараз, з подачі мера Івано-Франківська та члена партії ВО "Свобода" Руслана Марцінківа, нас позбавляють ще й права бути патріотами України.

При цьому, незважаючи на те, що випадки насильства над квір-військовослужбовцями почастішали, влада відмовляє нам у підтримці, замовчує та ігнорує проблему. Останнє наше звернення з проханням про створення власної ветеранської організації для квірів-учасників АТО також було проігноровано низкою інстанцій та посадових осіб, а відкрита заява в мережі було видалено із низки ресурсів.

У зв'язку з цим ми, представники ЛГБТ-спільноти, які перебувають на службі у Збройних силах України, вимагаємо:

1) На законодавчому рівні припинити гомофобію у військах та ввести кримінальну відповідальність за цькування та свавілля стосовно військовослужбовців за ознакою їхньої сексуальної орієнтації.

2) Законодавчо гарантувати представникам ЛГБТ у військах право відкрито заявляти про свою сексуальну орієнтацію та гендерну ідентичність без страху за своє життя та кар'єру у Збройних силах.

3) Запровадити квоти для представників ЛГБТ- спільноти у посадовницькому апараті Міністерства оборони та Міністерства у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України.

4) З метою захисту прав і свобод, а також гарантування безпеки життя і здоров'я представників ЛГБТ-спільноти у військах створити спеціальні органи, які перебуватимуть у прямому підпорядкуванні Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

5) Посприяти на державному рівні створенню ветеранської організації представників ЛГБТ, які проходили службу в Збройних силах України та брали участь в АТО.

6) Внести відповідні зміни до Статутів Збройних Сил України.

Ми виступаємо за рівність та право кожного бути патріотом, громадянином та людиною.

 

Рейтинг
5
Ваша оцінка
Підписуйтесь
на наші акаунти