195
Мауро Воерціо: "Я гетеросексуал і італієць, і не бачу жодних проблем, коли хлопцю подобається хлопець"

Мауро Воерціо: "Я гетеросексуал і італієць, і не бачу жодних проблем, коли хлопцю подобається хлопець"

— Мауро Воерціо

В Україні з'явилася туристична агенція, яка відкрито позиціонує себе як гей-френдлі. Її назва - Ukraina Viaggi. На сайті турфірми є окремий розділ "Гей-френдлі", в якому є інформація для тих, хто бажає здійснити подорож в Італію. Ми поспілкувалися з засновником і керівником Ukraina Viaggi Мауро Воерціо у його офісі у Києві. Він розповів про історію агенції, участь в Євромайдані та про те, чому він вважає необхідним допомагати гей-спільноті знаходити відпочинок для себе в Італії.

Мауро Воерціо: "Я гетеросексуал і італієць, і не бачу жодних проблем, коли хлопцю подобається хлопець"

Макс: Коли Ви почали працювати в Україні і чому?

Наша туристична організація була зареєстрована у 2008 році, а у 2007 я вперше потрапив в Україну, як турист. Мені сподобалася Україна і я вирішив заснувати агенство. Тому що саме італійського агенства тут не було. Спочатку ми просто надавали іноземцям інформаційну підтримку з приводу того, де тут можна провести час. А згодом ми отримали туристичну ліцензію і зайнялися турами з Італії і в Італію. Поступово розвивались, але революція в Україні призупинила цей ріст.

Тимур: Чи була ідея закрити бізнес під час Майдану?

Якби залишався Янукович, то можливо б і закрили.

Макс: А чому Янукович би міг стати причиною закриття?

Система більше не працювала і ставало все важче продовжувати працювати. Я був активним учасником Майдану, як журналіст, для італійських ЗМІ. Я думаю, що за мною слідкували з СБУ. Впевнений, що якби Яукович переміг би, то мені б не було місця тут.

Макс: З моменту початку Вашої роботи в Україні і до сьогодні: як змінився туристичний бізнес в Україні?

Зараз поганий час для туризму. До початку революції і війни в нас було багато туристів з Італії. Зараз це одиниці. Українці теж не поспішають в Італію, тому що курс гривні по відношенню до євро зріс. Не всі можуть собі дозволити подорожувати.

Тимур: З чим було пов’язано те, що Ви розробили спеціальний тур для гей-спільноти?

Ідея виникла через Революцію. Тому що якщо відбувся Майдан, це означає, що українці бажають змін. Я хочу щоб ця країна була демократична. І в протиставлення російським висловам про “гейропу”, ми вирішили показати, що в новій Україні будемо руйнувати стереотипи і створювати відкрите суспільство. В Італії теж є проблема гомофобії, але лише, коли заходить мова про всиновлення і весілля. Особисто я проти всиновлення, але я вважаю, що суспільство має бути ліберальним до людей, які бажають бути разом. Коли я був молодий - це було більшою проблемою в Італії. А зараз, хіба на півдні Італії. Бути гей-френдлі - це нормально в Європі. Я гетеросексуал і італієць, і не бачу жодних проблем, коли хлопцю подобається хлопець, а не дівчина.

Макс: Цікаво, чому Ви виступаєте проти всиновлення, адже це дуже дискусійне питання. Україна навіть ратифікувала міжнародну конвенцію про всиновлення, яка передбачає таке право для одностатевих пар. Але одразу ж влада заявила, що ратифікація не означає повне дотриманя положень цієї конвенції.

Для мене не проблема в парі. Тут швидше йдеться про свободу вибору дитини. Сама дитина в такому маленькому віці не в стані визначитись, де їй краще бути і як правильно. Тому, правильно буде, коли всиновлювати буде гетеросексуальна пара, де є чоловік і жінка. Частіше в гомосексуальних сім’ях справді ставлення до дитини краще, ніж в гетеро-сім’ях, але я маю на увазі не це, а саме вибір дитини. Часто для батьків акт всиновлення - це акт егоїзму. В Італії зараз проходять лише дебати про те, яку форму надати одностатевим стосункам. Я також проти гей-парадів. Перебільшувати не варто, ким би ти не був. Кожен має своє життя. Це не означає, що ти маєш ховатися, але й хизуватися тут немає чим.

Тимур: Як Ви ставитесь до Маршу рівності, правозахисної ходи ЛГБТ-спільноти, яку часто плутають з гей-парадом?

Якщо це марш, щоб заявити про свої права, то це добре. Якщо це марш, щоб шокувати, то це неправильно.

Макс: Чи не боялися Ви спротиву тут в Україні, коли почали займатися гей-турами, адже Україна досить гомофобна?

Не було тих, хто був радикально проти. Не те щоб проти, а скоріше були ті, хто вагався, чи це дійсно варто робити, чи не зарано.

Макс: Скільки часу працює цей тур і наскільки він популярний?

Гей-туру вже 10 років, але ми раніше його не публікували, тому що прийшли до цього лише зараз. Зараз організовується новий гей-круїз в квітні-травні. Основна ідея в тому, щоб дати розуміння людям, що вони можуть спокійно прийти, хто б це не був і щоб вони не попросили. Для нас немає різниці, яка в тебе сексуальна орієнтація. Я живу без упереджень. Ідея в тому, що якщо ви приїжджаєте в готель не гей-френдлі і замовляєте номер на двох, вам запропонують двомісний або можуть пропонувати поселити в різні кімнати.

Тимур: Наскільки я розумію, в Україні у вас немає конкурентів, адже ніхто відкрито не пропонує гей-тури?

Я думаю, що ні.

Макс: Які місця Ви б порадили відвідати в Італії?

Я народився у П’ємонте, тому б порадив цю гірську область на півночі Італії. Також, для тих, хто полюбляє гори варто побувати у Трентіно, а поряд є Венеція. Флоренція - дуже красиве місто. Якщо подобається відпочивати на морі, то Сицилія…

Тимур: Які місця Вам більше за все подобаються в Україні?

Київ подобається. Також дуже подобається Львів, Чернівці. Мені також дуже комфортно у Карпатах.

Розмовляли Тимур Левчук 

 

 

Тепер, завдяки Aperio Lux, ЛГБТ-портал можна читати на iPhone та iPad або підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти