1570
Найголовніше любити власних дітей

Найголовніше любити власних дітей

— Рубі Свонсон

Київ відвідала Рубі Свонсон, канадська письменниця українського походження, авторка книги про свою сім'ю і камін-аут свого сина

Найголовніше любити власних дітей

Рубі Свонсон була однією з перших батьків ЛГБТ-дітей, що вийшли на вулиці свого міста в підтримку ЛГБТ-людей. Згадуючи про цей досвід, Рубі каже, що тоді на марш вийшли не більше десяти осіб, в той час як людей, які були налаштовані вороже, було близько трьохсот.

Проте, вона не тільки підтримала сина після камін-ауту, вона стала активною учасницею об'єднання PFLAG.

Рубі, коли на вашу думку відбулась основна зміна у суспільстві в Канаді?

«У Канаді був прийнятий закон про одностатеві шлюби, який обговорювали цілий рік. Деякі люди говорили про нього з ненавистю. Я думала, що якщо вони так кажуть про мого сина, вони фактично говорять так і про мене. Я виступала на радіо і телебаченні та писала листи в газети. Я говорила, що обидва моїх сина повинні мати рівні права», - розповіла Рубі.

Ви написали книгу про власну життєву історію прийняття сина та боротьби з гомофобією, ви можете прочитати малий уривок з неї?

«Так, безперечно я буду рада його прочитати, проте моя українська не найкраща»

Він зателефонував зі школи і сказав, що нам потрібно поговорити, тому він зайде до мого офісу. Я була здивована, адже він ніколи так не робив. Я думала, може він розбив авто, чи щось трапилося у школі? Може від нього завагітніла дівчина? Коли, мій син прийшов, він стояв мовчки, притулившись до дверей. Мій син виглядав дуже змученим. Було зрозуміли, що він має мені сказати Щось важливе. Здавалось, що він збирається піти. Повільно та сумно, не відводячи очей, він сказавши: «Я - гей». «Ну, це гаразд», - одразу відповіла я, я так і думала. Бути геєм - це гаразд, але те, що він сказав приголомшило мене. Я не вірила в те, що я чую. У мене була тільки одна думка, чому він вирішив, що він гей.

Що ви робили коли дізналися, що ваш син гей?

«Я зателефонувала матері та плакала в слухавку. Я не знала, як їй розповісти. Вона знову повторювала «Що трапилося?», а я все ще не могла говорити. Мама запитала, що трапилося, і я відповіла - «Карл - гей!». На що вона відповіла: «Всього-то? Він не захворів, не плач, все добре», - згадує Рубі.

Рубі розповіла, про помилку, яка їй дуже допомогла: «Коли я дізналась про сина, я вирішила зателефонувати до служби-підтримки ЛГБТ-батьків, номер якої я знайшла в газеті. Коли я зателефонувала, виявилося, що це організація ЛГБТ-людей, які мають дітей. Мені відповів чоловік, якому було близько сорока років, який розповів мені, що він не вірив, що в Канаді будуть одностатеві партнерства, але це трапилося і що мені не варто боятися, адже з моїм сином все добре».

Щоб ви побажали українським батькам, які мають ЛГБТ-дітей?

«Я хотіла знати, що мій син буде щасливий, я хотіла знати, що він буде у безпеці – і це трапилося. Найголовніше, що я хочу побажати українським батькам – це любити свої дітей».

Коли ми ще раз побачимо вас в Україні?

«Я завітаю до Києва в листопаді. Ініціатива Терго запросила мене на другу батьківсьску конференцію, батьків, що мають ЛГБТ-дітей і згордістю прийняла запрошення».

На фото зображена Рубі Свонсон з Оленою Глобою - голова батьківської організації "ТЕРГО"

Підготував Левчук Тимур

Тепер, завдяки Aperio Lux, ЛГБТ-портал можна читати на iPhone та iPad або підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти