7467
Олена Суєтова: «Чим людина більш освічена, тим більш толерантно вона ставиться до інших»

Олена Суєтова: «Чим людина більш освічена, тим більш толерантно вона ставиться до інших»

Олена Суєтова - волонтерка АТО, переможниця міської конкурсної програми "Киянка року" в номінації "Жінка у благодійній діяльності", координатор благодійного фонду "Воїни добра" у програмі LGBT Talk з Іриною Славінською

Олена Суєтова: «Чим людина більш освічена, тим більш толерантно вона ставиться до інших»

Коли ви почали спілкуватися з бійцями АТО, чи побачили ви, що вони є різноманітним і толерантним?

Для тих, хто був на першій лінії фронту, на гарячій лінії, для них питання толерантності в принципі не стоїть. Є друг і є ворог. І неважливо, якої ти національності, орієнтації, чоловік ти чи жінка. Перше - це ми маємо одне одного зберегти, друге - це ми маємо знищити ворога.

А ось на цій гарячій лінії, про яку ви згадали, чи роблять вояки один перед одним камінаут? Можливо найближчим побратимам або посестрам, адже жінки там також є. Чи взагалі ця відвертість передбачається?

Особисто я не була присутня на таких ситуаціях, але я знаю, з того, що хлопці мені розповідали, що це не сильно поширено. З найближчого оточення, наприклад у взводі, може хтось знає. Звичайно, на жаль, наше суспільство ще не доросло до того рівня, коли ми можемо однаково сприймати людину з гетеросексуальною і гомосексуальною орієнтацією.

Насправді, не тільки в Україні. В США ще донедавна діяла практика “Не питай, не говори”. І напевно на українському фронті спостерігається щось подібне.

Фронт - це зона небезпеки сама по собі, тому будь-які конфлікти, агресія вони взагалі зайві. Їх не повинно бути. Тому, наскільки я знаю, були випадки, коли нормально відносилися до того, що хтось не такий, а були, коли спочатку була агресія, трохи тиранія, якісь більш різкі жарти. Насправді, я знаю випадок, коли людина була категорично проти, але потім їхнє ставлення змінювалося на більш толерантне.

А на менш гарячій лінії фронту що відбувається?

Був такий відомий факт, що в одній з частин знайшли двох хлопців, які займалися коханням. Підняли скандал, казали, що типу “хто не такий – визнайте це зараз”. Все одно ніхто не зізнався. З цими хлопцями побалакали. Ну що їм зроблять? Не пустити на війну? Так вони вже на ній. Керівництво бігало, кричало, що не допустить таких випадків, але через неділю “застукали” інших. Справа в тому, що начальство намагається запобігти прикрим випадкам фізичної розправи, не хоче собі “марнувати” статистику, щоб якийсь вояк в стані афекту не дай бог не зробив щось із хлопцем не такої орієнтації.

Але це не виправдовує дії керівництва з публічним розкриттям орієнтації бійців

Прізвища цих хлопців не були оприлюднені, але в частині, так, всі знали. До цього все одно вони воювали разом. Це дуже гарна частина, дійсно бойова. І дуже класні хлопці. Але робота не була проведена щодо тих “натуралів”, щоб їх закликали бути більш толерантними. Була проведена робота, що “не можна таке (займатися ґей-сексом) робити”.

Також я знаю бійців, які казали, що коли вони зізнавалися своєму найближчому оточенню, в принципі з розумінням ставилися. Але є один факт: з розумінням ставилися саме найбільш розумні, високоінтелектуальні люди. Чим людина більш освічена, тим з більшою толерантність вона ставиться до свого оточення.

Проект "Територія кохання" реалізується за підтримки Internews.

Міжнародна некомерційна організація в галузі розвитку засобів масової інформації з адміністративними центрами в Каліфорнії, Вашингтоні та Лондоні.

Місія полягає в тому, щоб шляхом зміцнення місцевих засобів масової інформації по всьому світу, дати людям новини та інформацію, яких вони потребують, створити можливості залучення ресурсів та громадян для того, щоб їхні голоси були почуті.

Починаючи з 1993 року, Представництво Internews працює в Україні з журналістами, представниками влади та активістами задля підвищення якості та зміцнення успішних незалежних засобів масової інформації.

https://internews.in.ua/uk/who-we-are/

 

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти