364

5 різдвяних міст на мапі світу для ЛГБТ


З кожним революційним днем, градус напруги суспільства, так і температури стрімко змінює свої позначки. Попри те, що найбільш сміливі і свідомі громадяни очікують на святкування Різдва і Нового Року поблизу майданівської Ялинки, залишаються і ті, кому святкування в розпал конфронтацій буде зовсім не до смаку. Саме тому ми згадали про 5 міст, де Різдво залишиться в пам’яті назавжди. Куди подітись представникам ЛГБТ-спільноти від суспільно-політичних потрясінь на час Різдва читайте далі.

5 різдвяних міст на мапі світу для ЛГБТ

Амстердам

Промовивши цю назву одразу в уяві виринають образи тюльпанів, соковиті сири, кафе під відкритим небом, мальовничі канали і химерна архітектура доби Відродження. І звичайно, аби ми не забували, Квартал червоних ліхтарів, кінотеатри для геїв і кофешопи, в яких є дозволи на продаж коноплі.

Все, що можна бажати чи уявляти можна віднайти в цьому неймовірно яскравому і гостинному місті. Десятки веселкових барів, ресторанів і вечірок розташовані в декількох хвилинах ходи одне від одного у компактному центрі Амстердама. Лиш в кварталі від центрального вокзалу є вулиця Zeedijk (де можна відвідати Cafe 't Mandje – найстаріший гей-бар міста) і сусідня вулиця Warmoestraat, також відома, як Шкіряна площа. Саме тут можна натрапити на відомі фетиш-клуби і бари із даркрумами, Reguliersdwarsstraat – безперечний гей-центр Амстердаму, де нічне життя є активним і Kerkstraat – найновітніша міська гей-вулиця. Протягом найбільших гей-свят міське населення може досягати понад 1.3 млн. жителів. І попри це місто залишається осередком індивідуальності, толерантності і приязного ставлення одне до одного.

На відміну від пуританських міст, вільна мораль Амстердаму і його Різдво теж можуть переплестись, ставши одкровенням для туристів, які можливо знову стануть свідками богохульного святкування, яке може бути підтримане міською владою. Але це лише припущення, адже столиця Нідерландів – непередбачувана і цим прекрасна.

Рим

Гомоеротичні тенденції переплітаються в мистецтві, хоча місто в загальному не так яскраво трактує гомосексуальну ідентичність, на відміну від інших європейських столиць. Напевно тому підступним проявам чоловічої краси в архітектурних формах протиставляється до останнього часу досить ворожий католицизм. Але після того як новий Папа Римський публічно визнав себе не в праві осуджувати одностатеве кохання, Рим став ще ближче до ЛГБТ-спільноти.

Цьогоріч вічне місто зустріне Різдво із ЛГБТ-гірляндами. Рішення засвітити ці гірлянди ухвалив мер Риму Ігнаціо Марино. З його слів гірлянди символізують "любов, толерантність і єдність". Прикраса стала частиною святкової різдвяної ілюмінації. Зокрема, веселкові гірлянди розтягнулися і по знаменитій торговельній вулиці Корсо.

Прага

Прага на Різдво - це можливість довершено провести грудень в унікальній атмосфері прекрасного міста. Ознаки Різдва традиційно проявляються вже в жовтні, коли різдвяні прикраси починають з'являтися у вітринах магазинів. Приблизно в кінці листопада святкові ринки відкриваються і великодня ялинка зводиться на Староміській площі.
Прага, як і вся Чехія за тривалий час заслужила репутацію найбільш ліберально налаштованої країни у питаннях прав ЛГБТ, а ніж її східні сусіди, зокрема Польща, країни Балтії чи взагалі Україна. Найбільшим прикладом лояльного і прогресивного ставлення до представників секс-меншин була легалізація одностатевих партнерств у липні 2006 року.

Прага має набагато більше гей-клубів, ніж у більшості міст Східної Європи, і швидко стає популярним туристичним напрямком для туристів. Більшість гей-клубів не заперечують вхід гетеросексуальних гостей. Більше половини десятка нових барів або клубів відкрили за останні декілька років і на даний момент їх кількість становить близько 25-ти.

 

Нью-Йорк

Гей-культура в місті Великого яблука справді щось грандіозне і можна вважати, що ніде в світі вона не набула такого поширення і популяризації, як у Нью-Йорку. Місто наповнене безліччю барів, магазинів та інших закладів, орієнтованих на представників ЛГБТ. Крім того, є навіть цілі квартали, де прийнято селитися: West Village, Chelsea і т.п. і також декілька газет (Blade, Next, HX, LGNY News), де можна прочитати про основні тематичні новини і культурні події.

Попри те, що Сан-Франциско вважається гей-столицею США, після прийняття закону про легалізацію шлюбів між геями у Нью-Йорку, саме він став найпопулярнішим у галузі гей-туризму. Цікаво, що гей-ком’юніті Нью-Йорку не лише весело проводить час у величезному розмаїтті спеціалізованих закладів, але й опікується тими, хто потерпає від гомофобії у країнах із низьким рівнем толерантності. Постійно відбуваються ініційовані громадськими організаціями акції спрямовані на боротьбу із гомофобією, зокрема в Росії і Україні.

Навіть феєрична зустріч Нового року не може кинути тінь на святкування Різдва в Нью-Йорку, яке вважається головним святом у році. Ще задовго перед 25-им грудня торгові точки переповнені натовпом охочих придбати близьким подарунок і вітрини магазинів наповнені новорічною атрибутикою. Тому зустріч католицького Різдва для ЛГБТ у цьому місті буде не лише корисною з точки зору яскравого святкування події, але й проведенням часу у приязній атмосфері вільних від стереотипів людей.

Ієрусалим

Ще не стихли спогади із подій недалекого минулого, коли в ортодоксальному Ієрусалимі цьогорічний гей-парад не обійшовся без провокацій з боку нетерпимих. На відміну від більш розкутого Тель-Авіву, секс-меншини Ієрусалиму не мали змогу організувати звичайне святкування, а тому їх парад швидше нагадував багатолюдну мирну акцію.
З приводу святкування Різдва, то Ієрусалим – один із ідеальних варіантів,щоб відчути справжній дух віри для будь-якої людини, яка дотримується православ’я, католицизму чи протестантизму. Основні різдвяні урочистості Єрусалимської Православної Церкви проходять у Віфлеємі. Все Старе місто оздоблюють по-новорічному. А біля Церкви Христа, та й просто на вулицях, можна послухати різдвяні колядки. Кількість святинь, які можна відвідати безмежна, а тому головне вчасно зорієнтуватись з пріоритетними.

Ще однією перевагою Ієрусалиму над іншими містами для святкування Різдва – є безвізовий в’їзд до 90 днів в Ізраїль. Українські туристи мають унікальну можливість потрапити на Святу землю на Різдвяні канікули без лишніх клопотів.

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти