40582

Гей-гід по Львову


Львів називають по-різному. Але якими б не були епітети, вони в першу чергу відображають унікальний статус цього міста. Його своєрідність і оригінальність, яка за тривалий час заслужила найкращих відгуків від гостей міста. Одні бачать тут «культурну столицю України», що навіяно вражаючою архітектурною композицією центральної частини міста, інші, взагалі «гей-столицю України», і це швидше за все на перспективу, бо наразі місто в самовираженні ЛГБТ займає зовсім не лідируючі позиції.

Гей-гід по Львову

Тож намагаючись розібратись у тому, де може розважитись пересічний представник ЛГБТ у місті Лева, ми стикнулись із тим, що спеціалізованих закладів наразі немає. Хоча місто є одним із лідерів за кількістю гомосексуального населення України і однозначно на першому місці в Західній Україні. Нещодавно «Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні» назвав приблизну кількість геїв у Львівській області і за їх підрахунками спільнота становить близько 10 тисяч людей. І це ще більше вражає, адже на відміну від східних областей, де така чисельна громада дає собі раду, не сумуючи в тематичних клубах, львівських геїв важко знайти, як при денному світлі, так і при нічному.

Так як у Львові релігія і консерватизм гальмують прогресивне мислення людей, адекватне сприйняття ЛГБТ-спільноти тут розцінюється як потурання гріховним і аморальним діям. По суті сектантами-гомофобами керує сексизм, який не дозволяє їм охопити стосунки між геями чи лесбійками в платонічному вимірі, а підштовхує їх до уявлень ніби-то «протиприродніх» сексуальних актів. Іншими супротивниками ЛГБТ у Львові є так звані патріоти і націоналісти, які заперечуючи вплив гітлерівського нацизму, так само яскраво дискримінують право людини на свободу інтимного життя. Вони, якщо розцінювати це з суто психологічної точки зору, бояться гомосексуальності, яка може ослабити їх агресію.

Нетематичні місця

«Мазох-кафе» - один із найоригінальніших закладів у Львові, де в дуже провокативному просторі можна відчути дух творів одного із найбільш знаменитих вихідців старовинного міста – Леопольда фон Захер-Мазоха. Тут часті квір-гості, а тому можна завести цікаве знайомство.

Паті-бар «Propaganda» - цілодобовий заклад, який працює як ресторан європейської та американської кухні. Фоновою музикою є джаз, етно, фанк. Вечорами ж тут організовують вечірки за участі прогресивних ді-джеїв у найрізноманітніших стилях музики.

Львівська майстерня шоколаду – як у Львові і без шоколаду. Якщо потрібно підсолодити вояж небанальними ласощами, варто завітати на вул. Сербську 3. На першому поверсі знаходиться невелика затишна кнайпа з відкритою терасою, на другому - магазин. Там продається величезна кількість всіляких цукерок, шоколадних плиток і шоколадних виробів.

Гей-місця

Саме тому під час приїзду у Львів не варто розраховувати на те, що інформація про ЛГБТ-вечірки буде на поверхні. Зі слів однієї із організаторів, яка все ж не уточнила точну дату проведення наступного заходу: «Вечірки відбуваються. Зараз частіше, ніж зазвичай. Практично щотижня виходить. Мабуть справа у святах».
Отже, якщо перейти до локацій, то гей-туристам варто відвідати клуб "OOPS! Drinks & Music", який офіційно не функціонує і відкривається лише під гей-паті. Заклад знаходиться за адресою вул. Горбачевського, 24 (територія РВК "Медик"). Аби дізнатись більш детальну інформацію варто долучитись до їх офіційного співтовариства у соціальній мережі ВК - http://vk.com/club10231265 . Ця група наразі нараховує 981 учасника, а тому можна розраховувати на цікаве проводження часу у компанії старих і нових знайомих.

Ще одним угрупуванням, яке незабаром дебютує із першою гей-вечіркою є S.T.B. Подія наразі анонсована у закладі «Наршараб» за адресою ул. Зелена 294. Детальна інформація також за посиланням - http://vk.com/event63008507

Якщо ж не вдасться побувати на гей-вечірці, гостям міста в будь-якому випадку сумувати не доведеться, адже Львів багатий на сюрпризи. Піша прогулянка подарує можливість побачити еротичні символи в архітектурі, послухати вуличних музикантів, випити келих вина у приємній компанії. Короткими вуличками Львова можна загубитись, але не надовго, адже привітні жителі міста завжди допоможуть зорієнтуватись.

Максим Івануха, прес-служба Національного ЛГБТ-порталу

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти