319

Робоче місце - без дискримінації


Недискримінаційна політика у вашій компанії, посібники та інші практики, які включають досягнення рівності прав ЛГБТ-працівників мають важливе значення для гомосексуальних людей, оскільки вони забезпечують відчуття безпеки і розуміння в колективі. Хоча толерантне відношення до ЛГБТ зростає в Україні, є ще можливості для поліпшення і забезпечення справедливості, як в і за межами робочого місця.

Робоче місце - без дискримінації

Цей ресурс розроблений спеціально для представників та представниць ЛГБТ, які прагнуть здобуття рівності прав на своєму робочому місці. В загальній боротьбі за рівність прав і свобод ЛГБТ в Україні – рівність прав в трудових відносинах є однією з найактуальніших проблем для ком'юніті сьогодні. В Україні і сьогодні вас можуть звільнити з роботи дізнавшись про вашу гомосексуальну орієнтацію або іншу гендерну ідентичність. Але це не означає, що ми повинні припинити боротись за власні права і не бажати досягти рівності під час нашої трудової діяльності.

Більшість свого часу людина проводить в офісі серед своїх колег, і вкрай важливо, аби ви себе почували безпечно та комфортно. Як цього досягти? Ми підготували для вас низку підказок, як розпочати відвертий діалог з вашим керівником і колективом. Ви знайдете тут відповіді на безліч запитань, та зможете прочитати досвід гомосексуальних людей які вже зробили камін-аут серед колективу та отримали безліч переваг. Яких саме? Читайте нижче!

І головне, ваш камін-аут в колективі це - не тільки можливість встановити довірливі стосунки між своїми колегами, це і ваш вагомий вклад в боротьбу за рівність прав ЛГБТ в Україні. Кожна відкрита і довірлива розмова з гетеросекуальними людьми відкриває їм наш світ в іншому значенні, більш широко, дає можливість зрозуміти нас і ставитись до гомосексуальних людей більш толерантно в майбутньому. Ваша чесність і відкритість робить вагомий внесок в збільшенні кількості прихильників рівності прав людини у нашому суспільстві.

Як організувати процес здобуття рівності прав ЛГБТ в трудовому колективі?

Якщо ви плануєте пропагувати рівність для лесбійок, геїв, бісексуалів та трансгендерів на роботі, то прочитайте це, щоб зробити перший крок та дізнайтесь, як забезпечити собі захист в той час, коли ви працюєте над рівністю прав.   Далі – тисніть тут.

Камін-аут на роботі

Бути відкритим на роботі – це важкий виклик. Але це також може позбавити вас від щоденних стресів приховування того, ким ви є насправді. Далі – тисніть тут.

Запровадження політики недискримінації у вашій компанії

 

Ви б хотіли почуватись безпечно, коли приходите на роботу у вашу компанію та знати, що ваш роботодавець гарантує вам об’єктивне ставлення до вас, навіть якщо дізнається, що ви гомосексуальний (на) особа? Прочитайте деякі поради, як ініціювати прийняття антидискримінаційної політики в компанії.  Далі – тисніть тут.    

Відкрийте свою компанію заново, шукайте побратимів і союзників у колективі, рухайтесь поступово та впевнено вперед. Будьте старанні в прийнятті рішень.

Якщо ви не отримали відповідь завчасно про ставлення (позицію) вашої компанії до ЛГБТ (міжнародні компанії дуже часто мають публічні позиції щодо рівності прав ЛГБТ або антидискримінаційну політику), або якщо відповідь не зовсім та, яку ви очікували – запитайте про наступну зустріч та пояснення. Якщо особа з якою ви хотіли поговорити не зустрілася з вами, зв’яжіться з його керівником та попросіть про зустріч. Якщо потрібно, то піднімайте це питання при подальшому кар’єрному просуванні.  В основному, поводьтесь наполегливо, професійно та з тактично під час донесення своєї позиції до організації.

Не турбуйтеся, якщо почнуть зрікатися цієї думки або проявлять байдужість до ЛГБТ.

Продовжуйте розмовляти доти, доки в цьому є сенс, шукайте нових союзників, які можуть підключитися до цієї розмови. Слідкуйте за останніми новинами на робочому місці. Якщо ви знайдете якісь відповідні, переконливі статті з газет або журналів про проблеми ЛГБТ на роботі, то відправте копії керівництву. Пропонуйте відповідати на додаткові запитання та позиціонуйте себе як ресурс всього процесу.

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти