438

Запровадження політики недискримінації у вашій компанії


Запровадження політики недискримінації у вашій компанії

Ви можете стати першим, хто ініціює ухвалення політики недискримінації у компанії. Це може бути важко, але в той самий час - відповідально. Ви повинні розуміти, що ваша ініціатива є вагомим вкладом в боротьбу за рівність прав та розвиток толерантності українського суспільства до інакшості. 

З чого починати ? 

Спочатку перевірити чи ваша компанія не має п про недискримінацію або рівність. Великі компанії мають доволі широкі положення, які мають безліч розділів, інколи працівники навіть можуть не здогадуватись, що їх компанія офіційно може підтримувати рівність прав та гарантувати безпеку і об’єктивне ставлення до гомосексуальних громадян. 

Моя компанія не підтримує антидискримінаційної політики.  

Кожна компанія може знайти свій шлях для послідовного впровадження політики недискримінації та рівних можливостей для своїх співробітників. Ми пропонуємо декілька універсальних кроків, які спрацювали для тисяч інших компаній. Ви можете скористатись ними або зробити свої. 

Ми рекомендуємо вам ініціювати розмову з вашим HR-менеджером або юристом компанії, щодо можливості антидискримінаційної політики у вашій компанії. Вам важливо вказати чому це важливо та торкається особисто вас. 

УВАГА! Керівники комерційних компанії завжди обґрунтують свої рішення з точки зору комерційної вигоди компанії (прибутку). Ініціюючи розмову з керівником, вказуйте на конкретні вигоди, які отримає ваша компанія запроваджуючи таку політику. Зокрема, такими аргументами будуть:

  • Переважна більшість креативних, прогресивних і досвідчених кандидатів матимуть бажання працювати у вашій компанії, яка гарантує безпеку і неупереджене ставлення до всіх працівників;
  • Ваша офіційна політика  недискримінації буде яскраво демонструвати відданість вашої компанії європейським стандартам; ви матимете високу репутацію серед європейських і американських партнерів по бізнесу;
  • Знаючи про неупереджене ставлення до співробітників та відчуваючи на собі справедливе ставлення в компанії, працівники будуть лояльними до компанії;
  • Відчуття безпеки, справедливості і довіри в колективі підвищить ефективність роботи всієї команди, і, відповідно, покращить загальний результат компанії.
  • Наявність прогресивної політики недискримінації буде додатковим аргументом для інвесторів, партнерів, клієнтів із країн ЄС.

Проактичні кроки такі:

  1. Визначити ключовий документ, в якому можна найкраще прописати політику недискримінації працівників. Це може бути: статут, колективний договір, HR–стратегія, або окремий документ «політика рівних можливостей»;
  2. Прийняти положення про недискримінацію уповноваженим органом (керівник, правління, збори акціонерів); 
  3. Обов’язково роз’яснити  суть політики працівникам компанії, розмістити спеціальний розділ на веб-сторінці компанії, який перераховуватиме пункти недискримінації (це буде корисно для всіх кандидатів, які хочуть працювати в вашій компанії, і шукають важливу інформацію про умови роботи);
  4. Проводити періодичні тренінги і семінари для співробітників компанії з метою запобігання дискримінації, а також обговорення, присвячені забезпеченню рівних можливостей, як для співробітників організації, так і для партнерів.

Якщо вам особисто страшно, або ви не знаєте, як підійти до вашого керівника ви можете надіслати на його електронну пошту спеціальний буклет, розроблений фахівцями в правозахисній сфері. Буклет можна завантажити тут.

Ви також можете написати на пошту [email protected] і наші фахівці допоможуть вам ініціювати процес прийняття антидискримінаціїної політики у вашій компанії. 

Розумійте – ви не одні у вашій боротьбі і поряд з вами безліч однодумців та друзів!

 

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти