1486

Гей-Олімпіада: більше ніж спорт


Коли людина займається спортом - це означає, що в неї наявні надзвичайна сила волі і мужності, адже будь-який результат потребує значних зусиль. Про те, що гомосексуальні люди так само, як і гетеросексальні приділяють спорту чималу увагу знають не всі. В уяві більшості сексуальні меншини здатні виступати лише на барвистому гей-параді. Про те, що в когорті олімпійських чемпіонів і видатних спортсменів є безліч ЛГБТ-людей світ дізнався у кінці минулого сторіччя.

Гей-Олімпіада: більше ніж спорт

Поступово такі знамениті люди, як багаторазова переможниця Вімблдону, тенісистка Мартіна Навратілова, почали робити камін-аут і ЛГБТ-спільнота таким чином позбулась певних стереотипів. Виявилось, що геї справді можуть на рівних конкурувати з гетеросексуалами, здобувати перемоги і культивувати здоровий спосіб життя.

Через сочинську Олімпіаду несподівано тема присутності геїв у великому спорті знову набула нових підтверджень. Нещодавно камін-аут зробили німецький футболіст Томас Хітцшпельгер і британський стрибун у воду Том Дейлі, які довгий час приховували свою орієнтацію. Таким чином вкотре здивувавши світову спільноту, адже з їх зовнішнього вигляду і поведінки неможливо однозначно визначити приналежність до ЛГБТ. Але ще більшим шоком для всіх стало те, що зізнались про свою орієнтацію саме маскулінні спортсмени, зруйнувавши декілька образливих штампів одночасно.

Варто зазначити, що під час останніх зимових Олімпійських ігор, декілька відкритих ЛГБТ-спортсменів, наприклад ковзанярка Ірен Вюст, здобули призові місця, отримавши олімпійські медалі. До них була прикута підвищена увага, так як в Росії діє гомофобне законодавство. Але спортсмени не постраждали від його впливу і на рівні із іншими боролись за перемогу. Але їх камін-аут не був чимось очікуваним, а швидше закидом російському суспільству, яке намагається заперечити існування ЛГБТ в їх країні.

Російські ЛГБТ в свою чергу можуть гучно говорити про гомосексуальну орієнтацію лише за кордоном. Зовсім не дивним є те, що вони є одним з активних учасників Олімпійських ігор … в яких масово беруть участь ЛГБТ-спортсмени. У зв'язку з тим, що Міжнародний олімпійський комітет свого часу судовим позовом заборонив використовувати слово "Олімпіада" у будь-яких змаганнях, які проводяться не під їх егідою, відповідно ігри за участю ЛГБТ-людей отримали назву "Гей-Ігри" (Gay Games). Президент Федерації ЛГБТ-спорту Росії Костянтин Яблоцький повідомив, що цього року буде сформована команда з 30 спортсменів, які відвідають Gay Games.

Заснував Gay Games американський десятиборець Том Водделл, який брав участь в Олімпійських іграх 1968 року. Вперше Gay Games проходили у далекому 1982 році (28 серпня – 2 вересня) у Сан-Франциско. На відкритті виступила знаменита співачка Тіна Тьорнер. В події взяло участь 1350 спортсменів з 12 країн світу, які змагались в 17 видах спорту. Наступного разу Gay Games знову в Сан-Франциско зібрали вдвічі більше спортсменів. Кожного року кількість учасників зростала. А в 1994 році, під час проведення Gay Games в Нью-Йорку кількість їх учасників (10,864) була більшою, а ніж на літніх Олімпійських іграх 1992 року в Барселоні (9,356) і 1996 року в Атланті (10,318). А у 1990 році під час Gay Games в Ванкувері були вперше встановлені світові рекорди у плаванні. Цей факт доводить те, що попри зовсім незначну кількість інформації в нашій країні про цю подію, Gay Games є одними з найбільш визначних спортивних заходів світового масштабу.

Уже більше чверті століття Gay Games залишаються міжнародною подією, яка змінює культурне, соціальне і політичне ставлення до ЛГБТ у всьому світі, в той самий час розширює права і свободи десятків тисяч людей, демонструючи переваги спортивних змагань.

Як і всі найбільші спортивні події Gay Games мають власний незмінний гімн під назвою «Візьми полум’я» («Take the Flame»), який вперше був виконаний у 1994 році.

Гей-Ігри найчастіше, 5 разів проводились в Сполучених Штатах Америки:

  1. 1982—Сан-Франциско (США)
  2. 1986—Сан-Франциско (США)
  3. 1990—Ванкувер (Канада)
  4. 1994—Нью-Йорк (США)
  5. 1998—Амстердам (Нідерланди)
  6. 2002—Сідней (Австралія)
  7. 2006—Чикаго (США)
  8. 2010—Кьольн (Німеччина)
  9. 2014—Клівленд і Акрон (США)

Може здатися, що організатори Gay Games проводять їх, аби продемонструвати відмінність і відокремленість гей-спільноти від інших. Але це насправді не так. Gay Games - це не паралельні змагання, а швидше заклик до порозуміння і співпраці. Так, наприклад, зі слів прес-секретаря Gay Games -2010 Міхаеля Кляйна, "цими Іграми ми хочемо довести, що і геї, і лесбіянки здатні на видатні спортивні досягнення, яким би іноді упередженим не було ставлення до нас з боку більшості". Він наполягає на тому, що стадіони відкриті для усіх бажаючих, незалежно від їх сексуальної орієнтації. Таким чином, представники сексуальних меншин не самоізолюються, а запрошують до змагальної співучасті.

На останніх Gay Games у Кьольні змагання проходили в універсальних для усіх людей видах спорту, але в екзотичних варіаціях, таких як фігурне катання одностатевих пар і чоловіче синхронне плавання. На цьогорічних Gay Games, які відбудуться в американському Клівленді і Акроні спортсмени різної кваліфікації з усього світу будуть змагатись у 35 видах спорту: від бадмінтону до боротьби. Традиційно переможцям вручатимуть золоті, срібні і бронзові медалі.
Окрім проведення спортивних змагань організатори Gay Games позиціонують подію і як культурний фестиваль.

Gay Games – це більше, ніж Олімпіада з ефектною церемонією відкриття, фестивальним селищем, вечірками і іншим. Одним із двох неспортивних заходів буде музичний проект «Гурт» (Band) . До цього заходу будуть залучені 150 музикантів, які спочатку практикуватимуться окремо. А після цього зберуться для триденних репетицій, аби разом виконати надихаючі і веселі композиції. В заході можуть приймати участь, як вже сформовані гурти, так і кожен музикант окремо. Репетиції розпочнуться 7 серпня. І вже за два дні вони виступлять на церемонії відкриття Gay Games.

Іншим музичним заходом буде «Хор» (Choral). Який так само, як і «Гурт» збере більш ніж 150 співаків і буде готуватись до виступів протягом трьох репетиційних днів. Участь, як в «Гурті», так і в «Хорі» платна. Для того, щоб прийняти участь необхідно пройти реєстрацію ТУТ.

Для успішного проведення Gay Games організатори планують знайти більше ніж 4 тис. волонтерів. Зареєструватись в якості волонтера можна ТУТ. Волонтерів будуть залучати до всіх основних події.

У зв’язку з величезною кількістю охочих, які бажають взяти участь у змаганнях, оргкомітет запрошує зареєструватись для участі в Gay Games за оплату $195.00. Реєстрація завершується 31 травня 2014 року, а всі, хто не встигне за окрему доплату зможуть подати заявку до 15 липня 2014 року.

Після заповнення загальної реєстрації ви також маєте можливість подати заявку на участь в конкретному виді спорту. Усі розцінки вказані на офіційній сторінці події.

З повною програмою подій Gay Games 2014 можна ознайомитися на їх офіційній сторінці.

Цьогорічні дев’яті Gay Games відбудуться у Клівленді і Акроні, які розташовані в штаті Огайо з 9 по 16 серпня.

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛГБТ-порталу України в ВКонтакте і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛГБТ-життя України та світу.

Тепер, завдяки Aperio Lux, ЛГБТ-портал можна читати на iPhone та iPad або підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти