222

Нік Вустер про те, як розмиваються межі гендеру в моді


Зірка Instagram Нік Вустер для багатьох є іконою сучасного чоловічого стилю: він уміло поєднує класичні сорочки і краватки з шортами і татуюваннями. За 30 років роботи в індустрії моди Вустер зробив кар'єру від продавця і асистента до креативного директора чоловічого відділу Bergdorf Goodman. Крім цього він обіймав крісло директора з мерчандайзингу Calvin Klein, шефа дизайн-студії Polo Ralph Lauren і президента американської марки John Bartlett.

Нік Вустер про те, як розмиваються межі гендеру в моді

Протягом 26 років Нік Вустер не пропустив жодної флорентійської Pitti Uomo, а на минулій 86-й представив свою першу колекцію чоловічих речей, створену для іменитого італійського бренду Lardini: у ній є шорти-бермуди, костюми, зшиті в техніці з різних тканин, а також сорочки з вишивкою. Ми поговорили з Ніком про те, як розвивається чоловічий стиль, чи варто ділити моду за статевою ознакою і чому про нього не пишуть прогресивні медіа.

Як сформувався ваш стиль, завдяки якому вас впізнають по всьому світі? Зараз вам 54 роки, ви пам'ятаєте, як ви одягалися, коли вам було 16 років?

Насправді смак людини з роками мало змінюється. Якщо у вас є основа з улюблених речей, до яких ви звикли з дитинства, то ця база проявиться в майбутньому. Ці речі, тканини, з яких вони були зшиті, кольору залишаться вашими улюбленими. Ви навіть, можливо, не будете собі віддавати в цьому звіту - це працює на підсвідомості. Основа мого стилю сформувалася в середині 70-х років. На відміну від багатьох підлітків, більшу частину часу носив форму з коледжу: сорочки-оксфорд в тонку синю смужку, чінос, блейзери. Темно-синій, хакі і сірий як були моїми улюбленими квітами, так і раніше ними і є. З часом змінювалися пропорції, форми, прийоми. У свої 16 я вже працював у рідному місті Саліна, штат Канзас, в магазині чоловічого класичного одягу, де була приголомшлива підбірка речей, - це не могло не вплинути на формування мого смаку. Я зіштовхувався з великою кількістю красивих речей, а найсильніші відчуття від дитинства - це тактильні: тканини, які мені подобалися тоді, я вважаю за краще досі і шукаю речі, зшиті з них.

Прогресивні марки начебто Alexander Wang, Sacai або Marc By Marc Jacobs пропонують для жінок маскулінні речі, велика частина яких - прямі запозичення з чоловічого гардеробу. У чоловічій моді тим часом, навпаки, не можна не відзначити появу жіночих речей - одні в'язані кроп-топи Джонатана Андерсона чого варті, не кажучи про спідниці для чоловіків, до яких всі вже звикли. чому зараз розмивається поняття гендеру в моді? Наприклад, на мені зараз чоловіча майка Tigran Avetisyan яку я ношу, як сукню.

А що таке по суті гендер в моді? Зараз дизайнери чоловічих марок сміливіше заходять на жіночу територію. Мабуть, тому, що для них важливим стає особисте сприйняття себе і навколишнього світу, а не гендерність. Жіночий гардероб довгий час був по відношенню до чоловічого вкрай несправедливий. Жінки ще з початку XX століття освоїли чоловічі речі. Для чоловіків же жіноча мода залишалася закритою територією. Тому чоловіча мода про стиль та деталі - в ній занадто мало простору для маневру. Я сам колись носив спідниці, правда, не став би цього робити зараз. Але важливо ще ось що: чоловічий одяг прикрашає жінку в тому випадку, коли в ній вона залишається жінкою. Інше питання: наскільки мужнім може залишатися чоловік у жіночій сукні? Крім того, завжди є як чоловіки, так і жінки з традиційними поглядами на моду, які віддають перевагу класиці, а є - з прогресивними, які рухають моду вперед. Так було завжди, і обидва полюси не можуть існувати одне без одного.

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛГБТ-порталу України в ВКонтактеTwitter і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛГБТ-життя України та світу.

Джерело: wonderzine.com

Тепер, завдяки Aperio Lux, ЛГБТ-портал можна читати на iPhone та iPad або підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти