189

«Дурнєв +1»: гомофобія – запорука рейтингу


Вчора Олексій Дурнєв на своїй сторінці у Facebook написав: «З 1.07.2014 ми припиняємо виробництво програми "Дурнєв +1" для телеканалу ТЕТ. Спасибі всім, хто був з нами всі ці роки». Здається, що нічого особливого. Черговий успішний проект віджив своє і зник з українського телепростору. Але для ЛГБТ-спільноти «Дурнєв+1» все ж залишиться особливим телевізійним шоу. Програма може похизуватись величезною кількістю гомофобних і трансфобних жартів, знущань і навіть агресії. І в першу чергу саме через особливе ставлення Дурнєва до ЛГБТ, в цій програмі так часто згадували про сексуальні меншини.

«Дурнєв +1»:  гомофобія – запорука рейтингу

Ми вирішили переглянути усі 150 випусків «Дурнєва+1», вибравши найбільш цікаві моменти, які стосуються ЛГБТ-спільноти. Можемо констатувати, що всі епізоди були лише гомофобні і іноді трансфобні.

Питання геїв «зачепило» Олексія Дурнєва вже у другій програмі. Він завітав на БДСМ-паті і в одного з відвідувачів запитав: «До яких пір в нашій країні будуть правити гомосексуалісти?». Хлопець відповів: «Поки ми їх не виведемо». Дурнєв сказав: «І п****ів». Наприкінці ж Дурнєв поцікавився, як його співрозмовник ставиться до геїв і жартома поцілував його.

Але перше місце у нашому рейтингу гомофобії «Дурнєва+1» займає випуск 24, який був присвячений виступу гурту KAZAKY в «останній опорі гетеросексуальності - Донбасі» . KAZAKY він назвав «чотирма солодкозадими мужиками, які висадились тут, щоб насаджувати свої гомоідеї».

Друге місце за кількістю гомофобії на екрані здобуває епізод 97, в якому естафету нетолерантності Дурнєв передав своїй співведучій Даші Ши. Вона стала гостею вечірки, де опитувала людей щодо їх ставлення до сексменшин. «Нещодавно у Києві прийшов гей-парад. Ми хочемо привітати усіх, хто вижив. А що з цього приводу думають пересічні українці, ми зараз дізнаємось», - сказала Даша на початку сюжету.

Фінальне третє місце у рейтингу гомофобії «Дурнєва+1» дістається випуску 149, який став останнім повноцінним епізодом програми. Льоша Дурнєв прийшов на вручення антипремії «Золотий батон», на яку, з його слів, завітало багато «дешевих гомосексуалістів».


Серед трансфобних епізодів програми можна відзначити випуск 55, де Дурнєв сказав: «Мода трансвеститів буде епатувати столичну публіку цього року. Трансвеститам рекомендують стрази, погони і цицьки. У 2012 році трансвеститам буде модно гуляти містом. Раніше трансвестити ховалися по закритим клубам і по своїх темних злачних квартирах».

Також можна згадати і 139 епізод, в якому нова співведуча Дурнєва Катерина Зубенко ставила травесті-діві Монро некоректні запитання: «Ви хлопець чи дівчина?», «Ви пісяєте сидячи чи стоячи?», «Ви вибираєте чоловічий чи жіночий туалет?». Але їй пощастило, що у Монро був гарний настрій і вона коректно відповіла на це.

В постійній рубриці програми «До дошки» ведучі часто задавали запитання, які так чи інакше стосувались людей гомосексуальної орієнтації: «Якби ви поставились до свого друга, якщо б виявилось, що він гетеросексуал?» (Випуск 30), «Хто такі гомофоби?» (Випуск 36), «Що таке Содом і Гоморра?» (Випуски 44 і 120), «Хто такі сексменшини?» (Випуск 112).

Серед менш помітних, але не менш образливих для ЛГБТ епізодів програми варто відзначити, що в 3 програмі Дурнєв закадрово тролив Ляшка, натякаючи на можливу гомосексуальну орієнтацію політика; завітавши у Львів на фестиваль тату, Дурнєв знову педалював тему гомосексуальності, запитуючи у майстрів тату, як це гладити клієнта-чоловіка по тілу і скільки чоловіків за життя вони змазали вазеліном; в 39 випуску Олексій цікавився, як серед модної публіки виявити гомосексуаліста; в 41 випуску на перукарському показі Дурнєв шукав «натурала» для інтерв’ю;  на книжковій виставці в 61 епізоді Дурнєв, побачивши журнал «Радуга» поцікавився, чи не було в його творців «злого гомосексуального умислу»; на конкурсі бодібілдінгу (випуск 71) ведучий запитував в учасника, чи не переходив він «на "голубу" сторону»; у випусках 73 і 76 Дурнєв сказав, що для того, щоб задавати тенденції в моді, не обов’язково «трахатись в дупу».

У 150 випусках своєї програми Дурнєв часто брав інтерв’ю у відомих людей. Цікаво, що одним з них виявився речник Української Православної Церкви, проієрей Георгій Коваленко, відомий своїми гомофобними виступами. 26 червня він опублікував звернення УПЦ до ЗМІ і влади «проігнорувати заходи та акції «КиївПрайд 2014», головною метою якого є не захист прав і свобод громадян України, а пропаганда того, що Церква вважає гріхом, а українське суспільство — збоченням». Той самий протоієрей Коваленко в 81 випуску «Дурнєва+1» похизувався ведучому, що його діти дивляться цю програму.

Отже, чи будемо сумувати без «Дурнєв+1»? Скоріше за все, ні. Хоча так часто про геїв на українському телебаченні не згадував ніхто. Хіба що Катя Осадча, яка останнім часом постійно стикається із ЛГБТ. Але можна констатувати, що в неї це виходить більш делікатно, толерантно і виховано.

Підготував Максим Івануха

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛГБТ-порталу України в ВКонтактеTwitter і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛГБТ-життя України та світу.

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти