1800

Гей-кіно Гаса Ван Сента


Сьогодні свій 62 день народження святкує людина, фільми якої стали прикладом не лише незалежного від великих студій кіно, але й символом гей-культури. В фільмах Гаса Ван Сента грали і грають знамениті голлівудські зірки: Кіану Рівз, Ніколь Кідман, Ума Турман, Вігго Мортенсен, Шон Коннері, Шон Пенн, Метт Деймон і багато інших. Будучи режисером, який рідко знімає одних і тих самих акторів у своїх фільмах, Ван Сент зумів виробити свій власний кінематографічний почерк, в якому різнопланові актори не губляться і лиш доповнюють його чудово побудовану кінореальність.

Гей-кіно Гаса Ван Сента

На даний момент Гас Ван Сент є автором 15 повнометражних ігрових фільмів.

Будучи відкритим гомосексуалом, Ван Сент ніколи не цурався висвітлювати проблематику людей з гомосексуальною орієнтацією. Майже в кожному його фільмі ми можемо бачити героя-гея чи гей-підтекст. Ми вирішили згадати найбільш знакові для ЛГБТ-спільноти фільми Гаса Ван Сента.

1. «Мій особистий штат Айдахо» (My Own Private Idaho, 1991)

Два найкращих друга-проститута ведуть вуличний спосіб життя, намагаються знайти себе, зрозуміти які між ними стосунки і відправляються на пошуки матері героя Рівера Фенікса. Одна з перших помітних ролей Кіану Рівза.

.

 

2. "Джеррі" (Gerry, 2002) 

Два хлопця (Кейсі Аффлек і Метт Деймон) з однаковими іменами - Джеррі загубилися і поневіряються по горах, пустелі, страждаючи від спраги і голоду. Один із найбільш мовчазних і експериментальних фільмів режисера. У фільмі немає відкритих гей-сцен. Це кіно про стосунки людей у екстримальних, незвичайних умовах. 

3. "Слон" (Elephant, 2003)

Один із найкращих фільмів режисера, знятий за мотивами реальної історії, яка трапилась в американській школі. Фільм неймовірно витончений і бездоганно знятий. Тема гомосексуальності проходить ниткою через весь фільм.

4. "Останні дні" (Last Days, 2005)

Ще одна стрічка Ван Сента, яка має алюзії на реальні події. Це вільна інтерпретація останніх днів рок-музиканта, в якому кожен може впізнати Курта Кобейна з Nirvana. Герой фільму часто одягає жіноче вбрання, а його друзі займаються гей-сексом.

5. "Гарві Мілк" (Milk, 2008)

Найбільш відомий гей-фільм Гаса Ван Сента. Присвячений життю знаменитого активіста за права ЛГБТ і політика Гарві Мілка. Фільм отримав два "Оскари": за найкращу чоловічу роль (Шон Пенн зіграв Гарві Мілка) і за сценарій, написаний бойфрендом британського спортсмена Тома Дейлі Дастіном Ленс Блеком.

Підготував Максим Івануха

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛГБТ-порталу України в ВКонтактеTwitter і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛГБТ-життя України та світу.

 

 

 

 

 

Тепер, завдяки Aperio Lux, ЛГБТ-портал можна читати на iPhone та iPad або підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти