843

Герб Рітц: історія одного гей-фотографа


Вчора виповнилось 62 роки з дня народження видатного американського фешн-фотографа Герба Рітца. Його роботи прикрашали усі найвідоміші модні журнали світу. Для нього позували майже всі відомі голлівудські зірки. Давній друг Рітца – актор Річард Гір, свого часу сказав The New York Times, що Герб відрізнявся від інших тим, що «деякі фотографи бальзамують тих, хто позує для них, а він оживляв їх». Ми вирішили розповісти про Герба Рітца, хронологічно описавши найбільш важливі події його публічного життя.

Герб Рітц: історія одного гей-фотографа

1952 Герберт Рітц народився в Лос-Анджелесі у сім’ї дизайнера меблів і декораторки інтер’єрів.

1962 Отримує камеру Kodak від батька на Різдво.

1974 Стає випускником Бард-коледжу в штаті Нью-Йорк за спеціальністю економіка.

1976 Під час роботи в якості продавця в меблевому бізнесі батька, починає ходити на нічні курси фотографії.

1977 Фотографує свого друга і тоді ще маловідомого актора Річарда Гіра в дорозі біля ремонтованого автомобіля. Цей знімок змусив його почати більш серйозніше ставитись до фотографії. В 2011 році фото за участю Річарда Гіра було придбане найбільшим художнім музеєм в Каліфорнії за мільйон доларів.

1981 Знімає обкладинку для музичного альбому «Physical» Олівії Ньютон-Джон.

1986 Знімає обкладинку для музичного альбому «True Blue» Мадонни.

1987 Фотографує актрису Кім Бесінджер на зйомках «Побачення наосліп» і «9 з половиною тижнів» для обкладинки французького Vogue. Після цього вони працюватимуть разом над обкладинками для американських і британських видань протягом наступних декількох років.

1988 У Герба Рітца виходить перша книга з фотографіями – «Herb Ritts: Pictures, published».

1989 В липні фотографує свою першу обкладинку для Vogue за участю німецької моделі Татьяни Патітц. Знімає своє перше музичне відео – «Cherish» Мадонни. В серпні знімає висхідну супермодель Наомі Кемпбелл, яка пізніше називатиме Герба Рітца одним з улюблених фешн-фотографів всіх часів, теж для Vogue.

1991 Виграє дві нагороди від MTV за свої відеокліпи для Джанет Джексон і Кріса Айзека.

1992 Знімає новоспечену пару Річарда Гіра і Сінді Кроуфорд разом для листопадової обкладинки Vogue. Це був один із небагатьох випадків, коли чоловік з’явився на першій шпальті «біблії моди».

1996 Його роботи демонструються в Бостонському музеї образотворчого мистецтва. Більше 250 тис. людей відвідало виставку.

1999 Виставка фотографій Рітца закріплюється в Fondation Cartier pour l'Art Contemporain в Парижі.

2000 Фотографує Шарліз Терон в сукні від Армані для жовтневого номеру Vogue.

2001 Знімає відеокліпи гурту «N Sync’s» - «Gone» і Брітні Спірз - «Don’t Let Me Be the Last to Know». Фотографує майже повністю оголену Пенелопу Круз для обкладинки журналу.

2002 В березні відзняв свій останній відеокліп на пісню «Underneath Your Clothes» Шакіри. В грудні помирає від ускладнень, спричинених пневмонією, будучи ВІЛ-позитивним.

2003 Головна редакторка Vogue Анна Вінтур в березневому номері написала декілька слів в пам’ять про покійного фотографа: «Я не можу виразити, наскільки я буду нудьгувати за баченням Герба. Він дбав про кожен аспект своєї роботи, і дзвонив, щоб обговорити планування і предмети одягу… І хто тепер буде в змозі дати Vogue такі образи оптимізму, бадьорості і сексуальності?» 

Підготував Максим Івануха

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛГБТ-порталу України в ВКонтактеTwitter і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛГБТ-життя України та світу.

Тепер, завдяки Aperio Lux, ЛГБТ-портал можна читати на iPhone та iPad або підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти