269

Життя під веселковим прапором або історії з життя одного з учасників гей-параду


Фото гей-параду (Prague Pride), що пройшов у Празі 16-го серпня, не викладав тільки лінивий. Незважаючи на те, що деякі народи вірять, що фотокамера здатна проникати в людські душі і навіть забирати їх з собою, ми скористалися більш перевіреним методом і поговорили особисто з одним з учасників «Prague Pride», розповідає 420on.cz

Життя під веселковим прапором або історії з життя одного з учасників гей-параду

Олексій, студент-гей з Москви, який живе в Празі, розповів нашому кореспонденту про те, хто заробляє на гей-прайдах, як живеться гомосексуалам в Чехії та Росії, куди піти ввечері і чому головне в житті - сімейні цінності.

— Олексій, розкажи про гей-парад! Як все пройшло?

— Приголомшливо! Всі були дуже веселі, милі, відкриті. Безліч туристів нас фотографували, всі нам посміхалися, навіть старенькі бабусі, для яких, мені здається, це взагалі був шок, із задоволенням позували в кадрі прямо разом з нами, напівоголеними людьми в пір'ї.

Я б, до речі, не назвав гей-парад - парадом гордості (Prague Pride (pride - гордість англ.). Ми просто хотіли показати людям, що ми абсолютно адекватні, вміємо веселитися і хочемо принести всім радість. Саме тому ми завжди намагаємося на гей-параді бути радісними і кольоровими, щоб показати людям, що ось вони ми! Нас не збентежило навіть те, що двічи починалася дуже сильна злива. Ми продовжували йти, радіючи життю. Люди навколо аплодували! Одна дівчина залізла на будівлю юридичного факультету Карлова університету і фотографувала звідти. Дивились з лікарень, готелів, людям було цікаво, вони зрозуміли, що це - веселощі. Потім ми дійшли до Летенскіх садів і там розпочався великий фестиваль з музикою, танцями і конкурсами.

У Москві, звичайно ж, це все просто так би не залишили. Коли ми намагалися влаштувати невеликий гей-парад у російській столиці, такий же, як і тут, закінчувалося все це конфліктами з правоохоронними органами і церквою.

«Ми просто хотіли показати людям, що ми абсолютно адекватні, вміємо веселитися і хочемо принести відчуття веселощів вам».

— Як ти думаєш, чому в Росії до цього так ставляться? Чому гей-паради не сприймаються, як просто святкові карнавали?

— Тому що «блакитну» Москву умовно можна розділити на два типи гомосексуалів. Педерасти і геї. Педерасти весь час щось вимагають. Ніхто геїв насправді ні в чому не обмежує, а педерасти весь час чимось незадоволені, весь час шукають приводи, провокують людей і провокують країну. Саме вони більшість парадів і організовують, на жаль. До них вже звикли. Через таких, як вони, попи з поліцією вибігають і починають бити нормальних хлопців. Тобто ці паради в Росії влаштовують не ті гомосексуали, що в Європі.

Через педерастів страждають звичайні геї, які живуть один з одним, будують нормальні стосунки. Скажу за себе: я ні в чому не був обмежений, коли жив у Москві. І ніхто утиснутий не був. Утискають тільки цих педерастів, які бігають і вимагають надати їм більше прав, хоча у них і так все гаразд. Я не здивований, що з ними в Росії дуже жорстко обходяться. Так, за людей, за своїх прикро, але будемо реалістами - вони самі напрошуються. Звичайні геї ніколи не підтримують цю педерастію, тому що у нас все є. Ми за сім'ю, ми працюємо, живемо один з одним, водимо машини, ходимо в магазини, ми такі ж, як і всі, і ми нікого не чіпаємо. Шкода тільки, що нас всі ці хвилювання теж, час від часу, зачіпають.

 Якщо вас дійсно ні в чому не утискають в Росії, тоді чому відбуваються всі ці істерики і зіткнення?

— Не знаю, але я помітив, що ця масштабна істерія трапляється відразу, як тільки в країні відбувається якийсь казус. І щоб відволікти людей, перевести їх увагу з однієї ситуації на іншу, трапляється чергова істерія. Я не виключаю, що певні люди отримують за це гроші. У нас в Москві в тусовці є такий головний "заводила", який відразу після чергових заворушень в "блакитному" середовищі викладає в інтернеті фото з ​​відпочинку. Мабуть, у нього є кошти і він постійно подорожує, а джерела цих коштів напевно якось пов'язані з протестною діяльністю.

 Яка ситуація склалася в Празі?

— Усі, з ким я познайомився, абсолютно не з категорії педерастів. Це звичайні, адекватні люди, вони не намагаються чогось домогтися від держави, заявити приналежність до особливої ​​категорії громадян.

У Чехії геїв достатньо багато. Відмінність чеських геїв від російських полягає в тому, що вони орієнтовані на довгострокові стосунки, на партнерство, на сім'ю. Можливо, тут певну роль грає європейський менталітет.

У Москві партнера для довгостривалих стосунків мало хто шукає.

 Чому ти вирішив переїхати?

— Я тут у якості студента, просто вирішив продовжити своє навчання в Європі. У мене в Москві залишився молодий чоловік. Буквально кілька днів тому він до мене приїжджав і провів тут чотири дні. Ми вели себе, як звичайнісінькі люди, обіймалися, трималися за руки і у людей була нормальна і звичайна реакція. Все пройшло абсолютно спокійно. Ніхто ні на що уваги не звертав, але йому було складно відразу звикнути до того, що за це тут нічого не буде.

— Тобто Прагу можна назвати справжнім gay-friendly місцем? До речі, відкрилося дуже багато різних закладів з вивішеними назовні різнокольоровими прапорами ... Що це все означає?

— Це такий маяк, місця, куди люди йдуть, знаючи, що там можна познайомиться з людьми зі схожими інтересами, зустріти когось із знайомих. Тобто заздалегідь знаєш, що будеш серед своїх. Але у всіх цих місцях, де вивішені прапори, більшість людей - гетросексуали. Вони в курсі, що ми туди можемо прийти і абсолютно нормально себе поводять. Тому ніхто ніякого дискомфорту не відчуває.

 Розкажи про ці і подібні місцях: куди ти ходиш, куди твої друзі ходять?

— Найбільш типове місце - це Qcafé і кафе Flirt. Більш офіційний заклад, який підійде для ділових зустрічей або вечері, - це Cafe ~ Cafe. Там і по офіціантах все видно, в основному одні хлопці працюють. Воно також відмінно підійде для побачень і зустрічей з батьками. Потім, трохи пізніше, відкривається Termax. Він схожий на клуб, але насправді - це бар для танців. До того ж в Празі є дві глобальні вечірки: OH MY GOD PARTY і Lollipop Party. Вони постійно проходять у різних місцях, але найчастіше в клубі Mecca.

— Чи є в Празі спеціальні гей-магазини, сервіси, послуги?

— У нас є спеціалізовані сексшопи: магазин ES, наприклад, де продають незвичайну нижню білизну. Ресурси для знайомств: наприклад iboys.cz, де можна знайти роботу в Чехії та Словаччині; Grindr, але це вже більш міжнародне. Якщо друге скоріше для розваги, то перше орієнтоване більше на довгострокові знайомства.

До речі, є гей-гід по Празі. По кожній країні є щось подібне в електронному вигляді: Прага, Відень і так далі. Там пишуть про те, куди піти, про гей-френдлі готелі, клубу, бари, про те, що подивитися взагалі.

— Виходить, що тут все-таки свобода, порівняно з російською реальністю. У Росії є щось подібне, якісь заклади?

Не те, щоб свобода, але тут дійсно більше дозволено. У Росії, звичайно ж, є теж своя гей-культура, але вона більшою мірою підпільна. Ще один цікавий момент: тут дозволено партнерства. І скоро, можливо, буде дозволено всиновлювати дитину, якщо один з пари - біологічний батько.

— Скажи, а партнерство взагалі має сенс для самих геїв? Вам це все дійсно потрібно і цікаво?

— Можу пояснити, чому я цього хочу. Для мене важливі дві речі. Перше - спільно нажите майно. Якщо, не дай Бог, зі мною чи з ним щось трапиться, то наше майно нікуди не дінеться і ми буде спадкоємцями один одного. Друге - медицина. Якщо знов-таки щось з одним з нас трапиться, то інший зможе потрапити до хворого, отримати доступ до медичної установи, стати довіреною особою партнера. Тобто з ним поділяться всією необхідною, але в той же час конфіденційною інформацією.

 Звучить надихаюче! Але ти ж розумієш, що в Росії це не буде визнано ...?

— Так, в Росії це визнано не буде, я це розумію, але ми прагнемо залишитися тут. Мій молодий чоловік теж зараз пішов вчити чеську і шукатиме можливость сюди переїхати. Він IT-фахівець в одній з московських компаній.

— Ти б хотів сказати щось в кінці?

 Так, я б хотів також додати, що я зустрічав досить багато російських геїв тут, які приїжджали сюди на ПМП. Можу сказати, що жоден з них не шукає тут притулку. Вони просто захотіли приїхати сюди жити. Коли ти у людей запитуєш, чому Європа, ніхто не говорить, що його в Росії утискають. Іноді кажуть, що завжди хотіли жити в Європі, іноді, що приїхали через роботу, перспективи. Я ще жодного разу не чув відповіді: «Я біжу з Росії, тому що мене там утискають або переслідують».

Я також постійно спостерігаю за тим, що відбувається в Москві і можу сказати: ми починаємо змінюватися. Ми, геї, змінюємося, стаємо ближче до Європи. Тим не менш, до багатьох речей ми все ще не готові. Я вважаю, що буде краще, якщо "партнерство" з'явиться в Росії не скоро. Ми до цього просто не готові. Європейці орієнтовані на сім'ю, а у нас буде, зрештою, набагато більше розлучень, ніж міцних і довгих шлюбів.

Джерело: 420on.cz, фото: Аксана Бязрукая

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛГБТ-порталу України в GooglePlusTwitter і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛГБТ-життя України та світу.  

Тепер, завдяки Aperio Lux, ЛГБТ-портал можна читати на iPhone та iPad або підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти