279

В Миколаєві відбувся ЛГБ-прайд «Дні рівності і гордості»


В Україні все ж відбувся гей-прайд. Але не в столиці і не під звичною назвою. Миколаїв з 4 по 7 вересня став центром ЛГБ-життя України, адже тут, за сприяння місцевої асоціації ГЛБ «ЛіГА», проходили «Дні рівності і гордості».

В Миколаєві відбувся ЛГБ-прайд «Дні рівності і гордості»

За декілька днів до старту гей-прайду організатори події отримали лист від членів Європарламенту, які привітали і підтримали «Дні рівності і гордості» в Миколаєві. В своєму зверненні члени Інтергрупи, яка опікується правами ЛГБТ у Європерламенті, зазначили, що хоч «Майдан вимагав права людини для всіх, кінцевим результатом стало погіршення ситуації для ЛГБТІ-людей, особливо у Криму та на Сході України».

«Проведення подібних заходів демонструє, що лесбійки, геї, бісексуальні, трансгендерні та інтерсексуальні люди в Миколаєві та всій Україні мають право на повний спектр прав людини, передбачених міжнародними законами, а саме: право на життя, право на свободу вираження та зібрання, право на приватність та сімейне життя, рівноправ'я перед законом та свободу від дискримінації», - йшлося у зверненні членів Європарламенту.

Гостями події стали активісти ЛГБ-руху з усієї України та іноземні гості. Насичена подіями програма включала в себе спортивні турніри: з волейболу і велопробіг «Сильніше разом», який проходив під гаслом «МИ Рівні, МИ Різні, МИ Разом». Велопробіг був організований з метою підтримки миру і єдності в Україні. Учасники акції виступали проти тероризму та сепаратизму в країні, вимагаючи таким чином рівних прав та недискримінації для всіх громадян України. Акція розпочалась на Набережній вулиці біля шахового клубу і завершилась у сквері Європи на вулиці Садовій, де учасники випустили в небо різнокольорові кульки, які символізували прапор України та її незалежність і єдність.

Ще однією цікавою і професійною подією «Днів рівності і гордості» стала супервізія для психологів, які працюють з ЧСЧ і ЛГБТ. Психологиня і координаторка Tренінгового культурно-розважального центру «Queer Home Odessa» Ніна Вербицька розповіла, що Мережа психологів діє вже 3 роки, але це була перша їх зустріч. Зі слів Вербицької це був не майстер-клас, а професійний супервізорський тренінг підвищення кваліфікації.

«Це унікальна група, так як вона об'єднує психологів і психотерапевтів, які працюють з ЧСЧ і ЛГБТ з різних міст України», - розповіла Ніна Вербицька.

В дискусійному клубі на тему «Роль НГО і ЗМІ у протидії дискримінації і насилля в українському суспільстві» зібрались представники мас-медіа і члени громадських організацій з України, Молдови та інших країн: голова асоціації ГЛБ «ЛіГА» Олег Альохін, голова «Гей-Форум України» Святослав Шеремет, президент молдавської правозахисної організації «ГЕНДЕРДОК-М» Олексій Марчков і інші. Були серед запрошених і журналісти Національного ЛГБТ-порталу України. Учасники активно говорили про те, як в поточній складній ситуації боротись із гомофобією. Всі хто брав участь у дискусії висловлювали позицію щодо місця прав ЛГБТ під час війни, закликали до компромісу з владою, боротьби на місцях і обговорювали, яке право на сьогодні в Україні є основоположним: право на життя чи право на Батьківщину. Олексій Марчков поділився молдавським досвідом боротьби з дискримінацією ЛГБТ.

Цікавим майстер-класом для ЛГБТ-активістів і представників НГО став приїзд медіа-консультанта, учасники почули про те, чому представникам сексменшин потрібно активно заявляти про себе вголос, як збудувати ефективний план комунікації і знову ж таки про роль ЗМІ в питаннях висвітлення життя ЛГБТ.

Насиченою була і культурна програма «Днів рівності і гордості». В рамках їх проведення відбулась вистава на лесбійську тематику. Три різні жінки прочитали три монологи, кожен з яких мав стосунок до теми сприйняття гомосексуальної орієнтації соціумом і самими ЛГБ. Перша героїня прочитала монолог у образі кавказької лесбійки-біженки, друга, як лесбійка-мати і третя, як мати гомосексуальної дівчини. Усі вони були досить переконливими і зірвали овації і подяки від усіх присутніх глядачів. Окрім цього організатори демонстрували для всіх охочих фільм «Філософи: Урок виживання», який поміж іншого піднімає питання гомосексуальності в момент, коли людство стоїть перед загрозою вимирання.

Важливо підсумувати, що "Дні рівності і гордості" в Миколаєві пройшли успішно, попри усі негаразди і виклики, які стоять перед суспільством, невід'ємною частиною якого є ЛГБТ-спільнота. Усі присутні на тренінгах, дискусіях і вечірках продемонстрували свою прихильність відстоюванню прав для всіх людей, незалежно від їх сексуальної орієнтації і гендерної ідентичності. Миколаївське ком'юніті вкотре довело те, що подібного роду події можуть мати місце не лише в містах-мільйонниках чи столиці, але й в менших населених пунктах, де також живуть ЛГБТ і часом стикаються з набагато більшою агресією і дискримінацією.

Підготував Максим Івануха 

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛГБТ-порталу України в ВКонтактеTwitter і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛГБТ-життя України та світу.

Тепер, завдяки Aperio Lux, ЛГБТ-портал можна читати на iPhone та iPad або підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти