88712

10 відмінних книг про одностатеве кохання


Прийшов час читати про одностатеве кохання

10 відмінних книг про одностатеве кохання

1. Майкл Каннінгем – «Будинок на краю світу»

Роман-подорож у часі (з 60-х в 90-ті) і в просторі (Клівленд-Нью-Йорк-Фінікс-Вудсток) одного з найобдарованіших письменників сьогоднішньої Америки, лауреата Пуліцеровської премії за 1999 рік Майкла Каннінгема про дитинство і зрілість, відносинах між поколіннями і всередині сім'ї, одностатеву любов, життя і смерть.

2. Джеймс Болдуін – «Кімната Джованні»

Роман "Кімната Джованні" (1956) - шедевр видатного американського письменника Джеймса Артура Болдуіна, який став культовою книгою для кількох поколінь.

Це одночасно романтична і трагічна історія кохання двох молодих людей, американця Девіда і італійця Джованні - сучасних автору Ромео і Ромео. У своєму почутті, в солодко задушливій кімнаті Джованні вони знаходять порятунок з «пекла існування».

3. Марі-Од Мюра – «Oh, boy!»

Марі-Од Мюра - одна з найбільш цікавих французьких авторорок літератури для юнацтва. Ні сама авторка, ні її твори, - серйозні, що турбують і одночасно людяні і смішні до сліз, - ніяк не можна назвати політкоректними.
У романі для підлітків "Oh, Boy!" через історію трьох дітей, які залишилися сиротами, Марі-Од Мюра талановито і з гумором розкриває відразу кілька тем, про які зазвичай не прийнято говорити: сирітства, важкої хвороби близької людини, гомосексуальності, взаємозв'язку між відповідальністю і дорослішанням.

4. Оскар Уайльд - "Телень"

Еротичний роман, який на підставі численних непрямих даних приписується великому англійському письменнику Оскару Уайльду, - справжня літературна сенсація. Роман був виданий анонімно в 1893 році, через три роки після "Портрета Доріана Грея", і з тих пір вважається абсолютним шедевром у своєму жанрі. Історія кохання двох молодих людей описана у всіх психологічних, анатомічних і еротичних подробицях без будь-яких рамок, читач переноситься із задушливої атмосфери борделя в холодний розкіш будинок, з сяючого концертного залу в студію художника.

5. Ален Клод Зульцер - "Ідеальний офіціант"

Ален Клод Зульцер - швейцарський письменник, що пише німецькою мовою, автор десяти романів, безлічі оповідань і есе; в минулому журналіст і перекладач з французької. У 2008 році Зульцер опублікував роман «Ідеальний офіціант», удостоєний престижної французької премії «Медічі», лауреатами якої в різний час ставали Умберто Еко, Мілан Кундера, Хуліо Кортасар, Філіп Рот, Орхан Памук.

Цей роман, вже перекладений більш ніж на десять мов, приніс Зульцеру міжнародне визнання. «Ідеальний офіціант» - роман про любов довжиною в життя, про втрату і зраду, про почуття, над яким не владні роки ... Швейцарія, 1966 рік. Ресторан «У гори» у фешенебельному готелі. Стриманий, застебнутий на всі гудзики, безперечно важливий немолодий офіціант Ернест. Одного разу він отримує лист з Нью-Йорка - і тридцяти років наче й не було: знову сум'яття в душі, надія і страх, щастя і біль. Що готує йому доля? .. Але будь у Ернеста навіть уява великого письменника, він і тоді не зміг би вгадати, які таємниці відкриються йому завдяки листу від Якоба, яке вмить повернуло його в далекий 1933 рік.

6. Лідія Зінов'єва-Аннібал - "33 виродки"

У сучасного читача все ще є можливість прийняти ту чи іншу сторону критичних баталій початку XX століття. Що перед нами: "порнографічний лесбійський роман", "анатомічний атлас", або книга про "сходженні божественної сутності в бутті світу"? А її авторка, який пішов так рано, міг, за словами Олександра Блока, дати для російської літератури стільки, що "ми й припустити не можемо"? ..

Творчість Лідії Зинов'євої-Аннибал довгий час була під забороною в СРСР. Її повість "33 виродки" (1907) знову вийшла в Росії тільки в 1999 році. До видання, крім "33 виродків", увійшли кілька оповідань зі збірки "Трагічний звіринець". До слова, однією з улюблених книг Марини Цвєтаєвої.

7. Фенні Флегг - "Смажені зелені помідори"

Знаменитий роман відомої американської письменниці Ф.Флегг розповідає про дружбу жінок, що жили в першій половині нинішнього століття і в наш час. Тонко проникаючи в психологію героїв, авторка несподіваним чином переплітає їх долі, повні драматичних подій і життєвих турбот, любові і ненависті, перемог і поразок.

8. Вернон Салліван (Борис Віан) - "Жінкам не зрозуміти"

Чотири роману невідомого американського письменника Вернона Саллівана, перекладені на французьку мову відомим французьким же письменником Борисом Віаном (1920-1959), викликали в післявоєнній Франції широкий громадський, журналістський і бюрократичний резонанс і послужили приводом для самого примітного літературно-судового процесу в республіці. Суд встановив факт неіснування на світі В. Саллівана, а також факт безпосереднього написання, а не перекладу хуліганських американських романів Б. Віаном.

Пропонована книга - майже повне зібрання творів В. Саллівана, колекція жахливих підробок під сексуально-спортивно-кримінальні бойовики, створена одним з найяскравіших майстрів французької літератури XX століття.

9. Джеффрі Євгенідес - "Середня стать"

Історія життя інтерсексуальної людини, щиро і відверто розказана від першої особи. Оповідання ведеться на тлі історичних, суспільно-політичних і соціальних колізій XX століття, що визначили долю кількох поколінь грецької сім'ї та в результаті визначили життя головного героя.

10. Алан Холлінгхерст - "Лінія краси"

Нік Гест, молода людина з небагатої сім'ї, на запрошення свого університетського приятеля поселяється в його розкішному лондонському будинку, в родині члена британського парламенту.

В Англії панують золоті 80-ті, коли наркотики і продажний секс ще зв'язуються у свідомості юних марнотратників життя з проблемою СНІДу. Нік - цінитель музики, живопису, словесності, - будучи людиною гомосексуальної сексуальної орієнтації, поринає у вир небезпечних любовних пригод. Аристократичний блиск і лицемірство, інтелектуальний снобізм і святенництво, ніжні почуття і суворі правила соціальної гри ... Цей роман - про недосяжність мрії, про крихкість краси у світі, де править успіх.

У Великобританії літературні критики цінують Алана Холлінгхерста як майстра тонкої, вишуканої прози. Ще в 1994 році його роман "Невірна зірка" увійшов до шорт-листу Букерівської премії. А 10 років по тому цю премію отримала "Лінія краси".

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛГБТ-порталу України в Twitter і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛГБТ-життя України та світу.

Тепер, завдяки Aperio Lux, ЛГБТ-портал можна читати на iPhone та iPad або підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти