349

Вибори, вибори, кандидати-гомофоби: “Радикальна партія Олега Ляшка”


Якщо переглянути хоча б першу десятку списку Радикальної партії народного депутата Олега Ляшка виникає стійке відчуття дежавю, що це все вже десь було. Тільки з іншими прізвищами і іншою назвою політсили. Співачки-депутатки, спортсмени-депутати чи ветерани-депутати, які успішно подолали 80-річний рубіж. Усі вони присутні для того, щоб створити ефект впливовості і надійності тієї чи іншої політсили, якої можливо насправді і немає. А ці всі прізвища зникнуть так само, як зникла більшість першої десятки виборчого списку Радикальної партії дворічної давності. З першої десятки списку 2012 року на тому ж самому другому місці залишився лише Андрій Лозовий, який є депутатом Київради і найближчим соратником Ляшка. Лозовий відмовився коментувати своє ставлення до ЛГБТ, просто проігнорувавши нашого листа.

Вибори, вибори, кандидати-гомофоби: “Радикальна партія Олега Ляшка”

Не гей Ляшко

41-річний Олег Ляшко є чи не єдиним в Україні політиком, який зумів пережити гей-скандал і навіть набрати ще більший рейтинг довіри. Відео 1993 року, на якому людина схожа на Ляшко під час допиту розповідає слідчому про гомосексуальний досвід, розтиражувалося в мережі, через що запитання “а чи не гей?” Олег Віталійович стало одним з провідних у зв’язку з його персоною. Цим компроматом часто користуються опоненти “радикального” депутата. Колесніченко свого часу у Верховній Раді робив Ляшку аутінг, Богословська запитувала, чи не відвідував Олег гей-парад, Кіпіані звинувавчував Ляшка у гей-проституції і тому подібне. З усіх висловів лідера Радикальної партії про геїв, заперечень ним своєї гомосексуальності, можна змонтувати повнометражний фільм, адже жодному політику країни не доводилось так часто коментувати подробиці свого особистого життя.

Разом з тим іноді Ляшку доводилось говорити про ЛГБТ не в контексті своєї персони, а в загальному. Одного разу у ток-шоу Шустера він навіть захистив представників сексуальних меншин: “Європа - це повага до людей, у тому числі з нетрадиційною сексуальною орієнтацією, бо я розумію, що сьогодні ви їм дорікаєте, цим людям, а якраз у Європі їх поважають”.

Під час передвиборчих телевізійних дебатів у травні цього року Ляшко розповів, як ставиться до заборони дискримінації людей за ознаками “сексуальна орієнтація” і “гендерна ідентичність”. Відповідь його була узагальненою і обережною, яка могла сподобатись гомофобному електорату: «Особисте життя людини – це її особиста справа. Я вважаю, що жодна держава, жодна влада не має права втручатись у особисте життя людини. Я нормально ставлюсь до людей будь-якої орієнтації. Це їхній вибір, це їхнє право, але це не моя справа, як президента, розповідати, з ким йому спати і що йому робити. Моє завдання, щоб в країні поважали права кожної людини".

Ляшко так і не відповів, як він ставиться до вдосконалення прав ЛГБТ-людей в Україні, з чого можна зробити висновок, що для нього питання ЛГБТ відсутнє, компрометуюче і вороже. Питання прав гомосексуальних, бісексуальних людей і трансгендерів лідер Радикальної партії сприймає як питання “хто з ким спав” і, судячи з популістської передвиборчої програми, не збирається вирішувати питання меншин, в тому числі сексуальних. Цікаво, що 2 жовтня 2012 року під час прийняття у першому читанні гомофобного законопроекту № 8711, Олег Ляшко був зареєстрований у сесійній залі, але під час всіх трьох успішних голосувань за внесення і розгляд цього дискримінуючого нормативного акту “не голосував”.

Знавець гей-провокацій Ігор Мосійчук

Ще одним скандальним кандидатом у списку Радикальної партії є 42-річний Ігор Мосійчук. У списку він під номером 9. Ігор Мосійчук - один з небагатьох відкритих і агресивних гомофобів, який 4 липня 2014 року на своїй сторінці у соціальній мережі Фейсбук опублікував гомофобне звернення до мера Києва Кличка з вимогою “зупинити розгул содомії у Києві”. Нагадаємо, що наступного дня, 5 липня, мав відбутись запланований Марш рівності ЛГБТ-спільноти, але його скасували організатори через те, що міліція не змогла гарантувати захист ЛГБТ від агресії, а мер Кличко назвав Марш “розважальним парадом” і попросив відмовитись від його проведення.

Окрім депутата Радикальної партії у Київраді Мосійчука до мера Києва з вимогою заборонити “марш збоченців” зверталися тоді народні депутати від ВО “Свободи”.

Кандидат у народні депутати Мосійчук як і “свободівці” вважає гомосексуальну орієнтацію “збоченням” і апелює у своїх доводах неприйнятності гомосексуальності до релігії і традиційних цінностей.

Гей-парад Злати Огневич і експерт у інших питаннях Ігор Попов

Щодо інших представників першої десятки виборчого списку Радикальної партії, то тут ви не знайдете кандидатів, які готові відкрито і в Україні підтримувати ЛГБТ. Чому саме в Україні? Тому що співачка Злата Огневич (справжнє ім’я якої Інна Бордюг) після третього місця на минулорічному “Євробаченні” не відмовилась виступити на гей-параді у Стокгольмі. Про це спочатку розповіла її менеджер у Фейсбуці і також сама Злата, але в коментарях закордонним ЗМІ.

фото зі Стокгольмського гей-прайду 2013 року

Інший кандидат в народні депутати - Ігор Попов, який у 1996-2009 роках був головою громадської організації “Комітет виборців України”. У списку Ляшка Попов, який активно коментує на своїй сторінці у Фейсбуці політичні події, має шанс вперше в житті потрапити у парламент. Про ЛГБТ Попов говорить рідко або ж взагалі не реагує на цю тему. Минулого року в блозі на “Українській правді” він написав пост, присвячений ще тоді непевному питанню євроінтеграції.

“В той же час на осінь (2013-авт.) ми можемо очікувати активізації всіх законсервованих агентів впливу Митного Союзу. І тоді ми побачимо інші символічні події – нові синці на тілі Тимошенко, розгон гей-параду чи провал останнього європакету в парламенті”, - писав у серпні минулого року Ігор Попов.

На наше прохання розповісти про своє ставлення до питання прав ЛГБТ в Україні, кандидат у народні обранці коротко повідомив: “Я в цих питаннях не експерт”. Від подальших коментарів Попов утримався.

Як ми можемо бачити, список Радикальної партії є одним з найбільш різносторонніх. В ньому зовсім поряд агресивний гомофоб і співачка, яка виступала для ЛГБТ; людина, якій приписують гомосексуальність і той, хто не може нічого сказати з цього питання. Чи буде підтримувати в такому випадку така політична сила боротьбу з дискримінацією за ознакою сексуальна орієнтація і гендерна ідентичність?

“В Україні більше ніколи не буде людей другого сорту. Ми будемо країною успішних людей”, - говориться у програмі Радикальної партії, але судячи з висловів деяких її представників, сегрегації нам не уникнути.

 

Підготував Максим Івануха

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛГБТ-порталу України в ВКонтактеTwitter і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛГБТ-життя України та світу. 

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти