1178

Що в школі пережила учителька-лесбійка


Вигуки "лесбіянка", зауваження за участь у ході "за рівність". Про такий досвіді розповіла вчителька музики Аусма Сакалаускайте, яка не приховує свою сексуальну орієнтацію.

Що в школі пережила учителька-лесбійка

Сакалаускайте працює в одній зі шкіл Мариямпольского району. Своїм досвідом вона поділилася в четвер на конференції у Вільнюсі, присвяченій глузуванням над гомосексуалами.

Про те, що вона лесбіянка Сакалаускайте зрозуміла в 18 років. Суспільство про неї більше дізналося після того, як відбулася хода Baltic Pride - молода жінка є членом правління Литовської ліги геїв (ЛЛГ), відкрито бере участь у діяльності організації. Її обличчя можна було побачити в рекламі Baltc Pride.

"Я думаю, шкільне оточення побачило рекламний кліп, а також передачу з моєю участю, на якій я відкрито розповіла, що являюсь лесбійкою. Зараз учні говорять зі мною з повагою, так само, як я з ними", - сказала DELFI Сакалаускайте.

Однак ще кілька років тому, коли вона після уроків йшла до машини, їй услід кричали "Лесбіянка!". Зараз цього вже немає.

Одного разу учні побачили в новинах, що їх учитель бере участь в Ризі у ході. Вона брала участь у ньому разом з добровольцями "Молодіжної лінії". "Учитель, я бачив вас на ході геїв, ви там співали", - сказав їй восени на уроці один учень. "Я жартівливо відповіла, що співала на гей-параді, співаю і на похоронах. Учні прийняли це просто, простіше ніж уявляють собі або можуть собі уявити дорослі", - розповіла Сакалаускайте.

"У мене вдала фізіономія -  багатьом я здаюсь суворою, тому в очі мені ніхто нічого не говорив. Знаю, що навколо це відбувається, знаю, що говорять за спиною, але ніколи батьки учнів не приходили що-небудь з'ясовувати, ніколи директор не говорила, що хтось приходив ", - продовжила вона. Жодному учневі не забороняли вчитися у неї через її нетрадиційну орієнтацію.

Сакалаускайте є волонтером "Молодіжної лінії", тому постійно чує, на що скаржиться молодь. Цього року "Молодіжна лінія" отримала 1208 дзвінків, 5,03% - дзвінки гомосексуальних осіб, які хотіли поговорити про це. Найчастіше вони говорять про насмішки. Зазвичай це молодь 16-20 років.

"Однієї причини немає. Це рівень суспільства, який ми бачимо в ЗМІ, політиці (...)", - сказала волонтер "Молодіжної лінії".

Щорічно в Литві добровільно йде з життя 1000 осіб. У чотири рази більше, ніж гине в автопригодах. Самогубство - основна причина смерті в групі 15-29 років. За словами фахівців, гомосексуальні люди закінчують життя самогубством або намагаються покінчити з собою в 2-3 рази частіше.

Сакалаускайте помітила, що потреба в допомозі значно збільшилася в травні. Це пов'язано з кількома подіями. У травні ЗМІ рясніли повідомленнями про перемогу Кончити Вурст на "Євробаченні", пройшли заходи "Веселкових днів", а також вибори до Європарламенту і вибори президента - відомі люди закликали голосувати за права людини. У цьому контексті постійно чулися глузування на адресу гомосексуалів, тому почастішали дзвінки в "Молодіжну лінію".

Сакалаускайте зазначила, що в школах діти найчастіше насміхаються один над одним, використовуючи слова "півень" і "пі..р".

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛГБТ-порталу України в ВКонтактеTwitter і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛГБТ-життя України та світу.

Тепер, завдяки Aperio Lux, ЛГБТ-портал можна читати на iPhone та iPad або підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти