1263

Гей-тітушка: по інший бік Євромайдану


Юрій Григор’єв - звичайний представник київської гей-тусовки. Народився у столиці, живе з батьками і працює в ЗМІ. Все б нічого, але в січні цього року Юрій засвітився у якості представника “Ініціативної групи з захисту прав сексуальних меншин”, яка виявилась фейковою організацією.

Гей-тітушка: по інший бік Євромайдану

Нагадаємо, що 10 січня під час Євромайдану чотири так звані “захисники прав ЛГБТ” прийшли на прес-конференцію в УНІАН, де розповідали, чому важливо під час протестів голосно заявити про те, що геї, лесбійки, бісексуали, трансгендери підтримують Майдан і хочуть іти в Європу. Карикатурні “захисники прав сексменшин” виявились маріонетками провокаторів, які платили їм за кожен етап акції гроші. Метою цієї провокації була дискредитація Євромайдану, як зібрання тих, хто підтримує негайну легалізацію одностатевих шлюбів, проведення яскравих з пір’ям гей-парадів тощо. Ці всі, здається, очевидні факти не зупинили Юрія, який хоч і є геєм, все ж погодився за гроші брати участь у спланованій провокації. Не лише проти Євромайдану, але й проти української ЛГБТ-спільноти.

З часу цієї події минуло більше ніж півроку і Юрій Григор’єв наважився вперше відверто розповісти Національному ЛГБТ-порталу України , що ж насправді трапилось 10-12 січня .

Підтримував Євромайдан

Гей-тітушкою Григор’єв став 10 січня, коли в інформагенстві УНІАН разом ще з трьома фріками намагався відтворити усі наявні стереотипи щодо сексуальних меншин в Україні. За місяць до акції, в якій засвітився наш герой, тодішній прем’єр-міністр України Микола Азаров, виступаючи перед прихильниками влади на так званому Антимайдані сказав, що для того, щоб Україна підписала Угоду про асоціацію з ЄС і отримала безвізовий режим, потрібно “узаконити одностатеві шлюби і прийняти закон про рівність сексуальних меншин”. Це він говорив розуміючи, що ми живемо в агресивно гомофобному суспільстві, яке на все, що пов’язане з ЛГБТ реагує як на червону шмату і не збирається миритися з цим. Та ж сама схема була пропрацьована і під час акцій 10-12 січня. Григор’єв каже, що підтримував Євромайдан, ночував на ньому, був учасником віче 1 грудня тощо.

“Використовуючи лозунг регіоналів, ми хотіли «покращення», неважливо яким шляхом: чи ми будемо євроінтегруватись чи стояти на одному місці”, - каже колишній гей-тітушка.

Перший млинець грудкою

Дізнався про проведення акції Григор’єв “сарафанним радіо” від знайомої, яка теж була учасницею. Для Юрія - це була перша участь у акціях “за права ЛГБТ”. “В принципі до цієї фейкової акції реальних чи фейкових майже не було в Україні. Або вони були до того, як я увійшов до спільноти (ЛГБТ-авт)”, - каже гей-тітушка. Платили усім учасникам акції за кожен з етапів окремо. Тобто Юрій отримав “гонорар” за всі три етапи провокації. Першим з них була сумнозвісна прес-конференція в інформагенстві УНІАН. На ній він повідомив таке: “З самого початку на Євромайдані ні слова не говорилося про ті теми, які ми зараз розглядаємо, і тому ми не приєднувалися до Євромайдану. Зараз Майдан має пасивний характер в напрямку підписання Угоди з ЄС, дуже розрекламована тема замаху на відому журналістку Чорновол і зовсім не зачіпаються питання, за які боремося ми”.

Юрій розповів, що організаторам цієї “прес-конференції сексменшин” потрібні були різнопланові персонажі, які вміють говорити, і також якийсь “виклик”, і цим “викликом” стала травесті Міла Ангел. Для спікерів сторонніми особами були підготовлені 2-3 цитати, які потрібно було сказати. Гей-тітушка стверджує, що запитання журналістів, які прийшли на цю фейкову прес-конференцію теж були розписані до того. Керувала усіма діями проплачених гей-тітушок під час прес-конференції і протягом трьох днів Софія Гукова. Хто стояв за Софією Григор’єв не знає і не дуже цікавився цим.

“Не всі учасники прес-конференції були навіть ЛГБТ”, - стверджує Юрій.

“Гей-парад” на Бессарабці

На другий день після прес-конференції “проплачені активісти” вийшли в люди і продемонстрували ще декілька стереотипів щодо ЛГБТ-спільноти, але тепер на влаштованому ними “гей-параді”, після якого вони планували піти по на Майдан і встановити там окремий намет ЛГБТ.

“Під час другого етапу акції були люди, які мене м’яко кажучи здивували своєю поведінкою”, - каже Григор’єв, ймовірно натякаючи на тих, хто погано увійшов у роль гея, лесбійки, бісексуала чи трансгендера чи просто переграв.

Всі дії координувала і гарантувала безпеку учасникам Софія Гукова. Гей-тітушка розповів, що через два тижні після провокацій, спілкування з нею остаточно припинилось і зараз вони не підтримують його.

“Вона (Гукова - авт.) висловлювала свої побоювання, що її переслідують. Єдина людина, з якою я підтримую спілкування після того - це травесті, який виявився непоганим хлопцем і має голову на плечах. Ця людина поставили хрест на участі в акціях ЛГБТ-спільноти”, - зазначив Григор’єв.

Ходили до посла США “для галочки”

Був у цій сумній історії ще й третій етап. На наступний день після “гей-параду” проплачені гей-тітушки попрямували до посольства США в Україні.

“На третій етап ніхто не звернув увагу. Третій етап - це були відвідини посольства США. Третій етап не мав такої яскравовираженої мети привернути до себе увагу. Якщо перші два (прес-конференція, фейковий парад на Бесарабці) мали на меті привернути увагу, то третій був “для галочки”, - розповів Юрій Григор’єв.

З “Помади” попросили піти

Григор’єв розповів, що вже на наступний день після участі в гей-провокації на Бессарабці, будучи в гей-клубі “Помада”, був змушений його покинути, тому що його ідентифікували, як учасника сумнозвісної події. До хлопця підійшли охоронці і “чемно попросили залишити гей-клуб”.

Не зрозуміло лише чому інші учасники провокацій на Бессарабці лишилися в клубі. А мене одного виставили. Дуже довго не ходив у клуби. Десь до вересня місяця. Я знав, що мене не впустять. Я звернувся до Костянтина (Гнатенка - авт), попросив вибачення і він сказав “Так, добро”. Є поняття людсього фактору, людського розуміння. Є люди, які тупо гнуть свою лінію: “Ні і все”. Будь ласка, але я не думаю, що якби всі були такими, у нас би був би якийсь розвиток у суспільстві, розвиток у стосунках”, - стверджує колишній гей-тітушка.

Усвідомлення помилки

Про те, що він зробив помилку Григор’єв зрозумів неодразу. Тепер він каже, що навіть якби не платили гроші “він на той час вже був готовим, аби взяти участь у такому прайді, бо було усвідомлення того, що це велика місія - допомогти нашій спільноті, щоб нас почули”.

Реальне ж відчуття того, що підробляти гей-тітушкою у вільний від журналістської діяльності час не правильно, прийшло, коли прес-конференцію показали по деяким каналам, коли він отримав реакцію ВБО “Точка опори”, коли поспілкувався з ЛГБТ-журналістами.

“Мені один “наш” (ЛГБТ-авт.) журналіст сказав: “Юра, що ти взагалі робиш?””, - розповідає Григор’єв.

Він додав: “Усвідомлення того, що це все суперечить тим ідеям, за які спільнота бореться, прийшло пізніше”.

Григор’єв відкидає припущення, що це був піар для нього: “Брав участь в акціях не за себе, а саме за спільноту. Помилявся я, не сперечаюсь. Це була спроба відстояти права, не знаючи якою ціною”.

На вибори не ходив, Майдан розчарував

Григор’єв не в захваті від ситуації в країні і наслідків Євромайдану. Після втечі Януковича і зміни влади “все стало набагато гірше”. Він пояснює це втратою певних регіонів, людських життів. Хлопець зізнався, що не брав участі в голосуванні на президентських виборах 25 травня. Вважає, що в Росії, влада якої систематично порушує права людей, в тому числі ЛГБТ, не все так погано: “В країні проти якої ми йдемо, тобто від якої захищаємось, там все набагато краще. Є поняття медстрахівки, є розгалужена освіта”.

“Потрібні люди нової формації. ЛГБТ-спільнота - це частина всього суспільства і ставлення до нас залежить не від того, як ми хочемо”, - вважає Григор’єв, який за гроші намагався виокремити ЛГБТ.

Не хоче бути ізгоєм

Колишній гей-тітушка протягом усього інтерв’ю висловлював суперечні одна одній думки. Так, наприклад, він заявив, що не розуміє тих людей, хто “виходить з транспарантами, що я гей, дивіться, я сплю з чоловіками, я хочу отримати штамп в паспорт”. Їх він назвав “популістами, які хочуть привернути до себе увагу”. Не розуміє хлопець і тих, хто старанно приховує свою сексуальну орієнтацію. З іншого боку у відповіді на питання, чи взяв би він участь у Марші рівності за права ЛГБТ, який мав відбутись 5 липня, Григор’єв сказав, що взяв би, аби “не бути ізгоєм у гей-тусовці”.

“Я хочу приймати участь у житті ЛГБТ-спільноти. Я тоді хотів приймати, але як це мені вилізло боком. В принципі я готовий допомагати ЛГБТ-спільноті, якщо це комусь потрібно буде. Мені здається, що моя особистість може стати в пригоді”, - вважає Юрій.

Дискримінували, але лише на словах

Юрій Григор’єв також відповів на запитання, чи був він у своєму житті підданий дискримінації через свою сексуальну орієнтацію: “Стикався з дискримінацією лише декілька разів в житті і то на словесному рівні. Насильства, щоб мене вигнали з роботи через це чи з дому, то такого не було. З мамою ми декілька разів спілкувалися про це. Вона поставилась до цього неоднозначного. З батьком я про це не говорив”.

Шанувальник прози Ремарка також вважає, що більшість задає поняття норми, в яке ЛГБТ не вписуються: “Я хочу щоб наше суспільство було лояльним і не лише до ЛГБТ-спільноти, до чогось того, що не є нормою. Якщо більшість задає норму, то хочу я того чи не хочу, вона є”.

Окрім Ремарка Юрій відслідковує в основному культурні події, любить також читати українських авторів, в тому числі Ірен Роздобудько і Ірену Карпу, яку він називає “одіозною популісткою, яка здається трохи грає на публіку, привертає увагу до себе”.

“Не треба робити з мене людину повністю аморальну”, - додав хлопець на завершення нашої розмови.

Часто, ми не замислюємось над тим, яким є наш персональний вклад у ситуацію в країні. Часто нам здається, що ми лише маріонетки в руках політиків чи сильних світу цього. Але лише той, хто живе за принципом мовчазної згоди з таким розкладом сил, отримує місце раба і маріонетки у суспільстві. Усвідомлення того, що кожен з нас має нести персональну відповідальність - це важливий крок для будь-якої людини, незалежно від того до якої соціальної групи вона себе відносить чи бажає залишатися поза нею.

Підготував Максим Івануха

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛГБТ-порталу України в ВКонтактеTwitter і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛГБТ-життя України та світу.

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти