117

Європейська прем’єра Mala Mala в країні з псевдоєвропейськими цінностями


Вчора у посольстві США в Україні відбулась зустріч ЛГБТ-активістів, правозахисників і журналістів з американськими гостями 44-го київського міжнародного кінофестивалю “Молодість”. У столицю України прибули: один з режисерів і сценаристів Mala Mala Ден Сіклз і травесті-зірка фільму Ейпріл Керріон.

Європейська прем’єра Mala Mala в країні з псевдоєвропейськими цінностями

Першою перед гостями виступила політична співробітниця Посольства США в Україні Кармен Ле Клер. Вона розповіла про ситуацію з правами людини в Україні. Нагадала, що в Україні досі не прийняте всеохоплююче антидискримінаційне законодавство, відбуваються агресивні напади на гей-клуби, з міркувань безпеки скасовуються ЛГБТ-події. Кармен Ле Клер повідомила, що на даний момент нею було заокументовано 42 випадки агресії проти ЛГБТ. На її думку, Барак Обама висловлює підтримку ЛГБТ не лише всередині своєї країни, але й вважає це пріоритетом зовнішньої політики.

Співавтор фільму Mala Mala Ден Сіклз у своєму вступному слові сказав, що він разом із режисером Антоніо Сантіні працював над фільмом протягом останніх трьох років. У стрічці є 9 трансгендерних персонажів у Пуерто-Рико, від драг-квін Ейпріл Керріон і до трансгендерних працівниць секс-бізнесу. Однією з героїнь фільму є трансгендерна жінка похилого віку, яка є другою в історії людиною у Пуерто-Рико, яка легально змінила стать, поки це було законно. Тепер ж, для цього пуерториканцям необхідно їхати в США. Фільм Mala Mala є наслідком прийняття в минулому році першого антидискримінаційного закону, який захищає ЛГБТ від утисків за ознаками “сексуальна орієнтація” і “гендерна ідентичність” у Пуерто-Рико. Зі слів Дена, це був дуже важливий крок для острова, де і сьогодні є серйозним вплив католицької церкви.

“Незважаючи на прийняття антидискримінаційного закону минулого року, пуерториканський суддя залишив діючою заборону на одностатеві шлюби”, - розповів сценарист і режисер Mala Mala.

Особливу увагу у своєму виступі Ден вирішив приділити букві Т у акронімі ЛГБТ, тобто трансгендерності.

“Відсутність постійного місця проживання, безробіття, депресія і хвороби, які передаються статевим шляхом, впливають на трансгендерів більше, ніж на будь-яку квір-спільноту і вони потребують нашої підтримки”, - сказав Ден Сіклз.

“Так як я перебуваю тут, в країні, яка ще не визнала усіх своїх ЛГБТ-громадян, я маю лише одну пропозицію для початку вашої боротьби: робіть її чим більш всеохоплюючою. Розбіжності між квір-ідентичностями в США привели лише до ще більших розбіжностей і нерозуміння всередині спільноти. Замість того, щоб вимагати рівних прав на основі спільних рис, вони вимагають своїх прав на основі розбіжностей. Особа є особою і те, яка в неї ідентичність не має значення, тому що кожен має право на життя, право на кохання і право шукати застосування своїх прав”, - додав американський гість.

Одна з героїнь фільму - Ейпріл Керріон, справжнє ім'я якої Джейсон, розповіла, що не змінюватиме стать, так як їй подобається бути чоловіком-геєм. Також зірка поділилася враженнями від зйомок у фільмі і задоволена тим, що картина демонструється у різних куточках світу. До речі гості підтвердили, що це європейська прем’єра фільму.

“Мені дуже приємно, що фільм Mala Mala розкриває кордони”, - сказала Ейпріл.

Ейпріл висловила сподівання, що їх фільм побачить весь острів Пуерто-Рико.

Під час сесії Q&A Ден Сіклз сказав, що хоч фільм і є документальним, він не може бути на 100% реалістичним, тому що “коли наводиш камеру на людину, вона часто перестає бути собою”.

Ейпріл Керріон поділилася своїми планами на майбутнє. Їй цікаво “рухатися в пуерториканській моді”. “Я хочу формувати імідж у моді. Я веду кулінарну програму на пуерториканському телебаченні”, - сказала яскрава травесті-зірка.

Розповіли гості також і про своє особисте життя. Ейпріл сказала, що усі її брати - геї і їй пощастило з родиною, тому що її прийняли такою, як вона є. Ден сказав, що він мав стосунки з чоловіками і з жінками, через що він довгі роки не спілкувався з дідусем і дядьком.

 

Ден Сіклз і Ейпріл Керріон сьогодні о 21:20 в кінотеатрі "Кінопанорама" представлять фільм Mala Mala.

Підготував Максим Івануха

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛГБТ-порталу України в ВКонтактеTwitter і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛГБТ-життя України та світу.

Тепер, завдяки Aperio Lux, ЛГБТ-портал можна читати на iPhone та iPad або підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти