1806

Одностатевий шлюб у США для українців: все включено


ЛГБТ в Україні не захищені від фізичного чи вербального насилля і тому говорити про “програму максимум”, тобто цивільні партнерства для одностатевих пар, всиновлення такими парами дітей тощо, не завжди видається можливим, хоча такий діалог чи дискусія необхідна для реалізації цих прав у майбутньому.

Одностатевий шлюб у США для українців: все включено

Багато представників ЛГБТ шукають щастя за кордоном, у країнах, які можуть їм гарантувати безпеку і рівні права для життя. США часів Барака Обами - провідна у світі країна у питаннях уваги держави до ЛГБТ-спільноти. Кожного місяця ми отримуємо інформацію, що той чи інший штат легалізував одностатеві шлюби. На даний момент понад 30 американських штатів дозволяють вступати у шлюб особам однієї статі.

Для того, щоб укласти шлюб між особами однієї статі необов’язково бути громадянином/-ою США чи мати посвідку на проживання. Для цього, наприклад у Каліфорнії, необхідно відповідати наступним параметрам і пройти такі кроки:

 • бути особою, якій виповнилось 18 років. Людям віком до 18 років можна вступати у шлюб за письмовою згодою хоча б одного з батьків (або опікунів) та дозволу від судді Каліфорнійського вищого суду.
 • звернутися до місцевого офісу штатного чиновника (англ. County Clerk's office) для отримання ліцензії на шлюб, яка діє протягом 90 днів з моменту видачі.
 • заповнити заяву на отримання ліцензії можна онлайн (в деяких штатах), але забрати її можна лише прийшовши в офіс штатного чиновника.
 • обидвоє партнерів/-ок повинні з'явитися разом при подачі заявки та видачі ліцензії. Важливо принести з собою посвідчення особи з фотографією, наприклад, паспорт або водійські права, військовий квиток і перевірити що їх термін дії ще не сплив.
 • назвати точну дату останнього розлучення (при наявності) і якщо ще не сплинуло 90 днів, то принести документ, який підтвердить розлучення.
 • потрібно сплатити за ліцензію грошовий збір у розмірі, приблизно $90, який варіюється від округу і штату. Сплачувати можна як готівкою, так і безготівковим розрахунком.
 • в момент реєстрацію шлюбу потрібен як мінімум один свідок. Якщо ви не бажаєте запрошувати свідків, то за це потрібно заплатити додатковий грошовий збір.

Що не потрібно мати при собі чи що не є обов’язковим під час отримання ліцензії чи свідоцтва на одностатевий шлюб у Каліфорнії:

 • аналіз крові
 • довідка про стан здоров'я
 • вказувати однакове прізвище двох партнерів/-ок
 • зімнювати ім’я
 • бути громадянином/-ою штату чи США

Свідоцтво про шлюб діє одразу з дня його видачі. Реєстрація шлюбу в основному відбувається у меріях міст і за це стягується додаткова сплата (від $35 до $70).

Щодо інших американських штатів, то усюди в них діє приблизно така ж сама схема. Спочатку необхідно онлайн або на місці заповнити анкету, заявку на отримання ліцензії. Потім, в залежності від штату, оплатити грошовий збір (до $ 100) і чекати дня видачі ліцензії або ж в деяких штатах одразу забрати її. Після цього потрібно реалізувати цю ліцензію, тобто провести шлюбну церемонію. Ліцензія видається, знову ж в залежності від штату, на визначений або невизначений термін і може бути в основному застосована лише в штаті, де ви її отримали. 

Ліцензія на шлюб має бути повернена у офіс штатного чиновника, який займається реєстрацією актів громадянського стану.

Місця куди можна подавати заявку на отримання ліцензії можуть відрізнятися, в залежності від штату. У Нью-Йорку - це міський чиновник (town or city clerk), на Гаваях - це Департамент охорони здоров'я (Department of Health marriage licensing office), у Лас-Вегасі (штат Невада) і Каліфорнії - це Офіс штатного чиновника (The County Clerk's Office), місцевий штатний судовий управитель (The local County Clerk of Courts) у Флориді тощо. 

Один з українців геїв, хто вступив у одностатевий шлюб в США на правах анонімності підтвердив інформацію про те, що процедура укладення шлюбу не є складною. І багато людей вступають у шлюб одразу по приїзді у США, не маючи документів на проживання. Хлопець сказав, що не отримав ніяких привілегій від отримання шлюбного сертифікату. А тому не варто забувати, що ставлення американців до шлюбу інакше, а ніж в Україні. І отримання шлюбного сертифікату парою іноземців - більше формальність, а ніж вигода для них. 

Підготував Максим Івануха

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛГБТ-порталу України в ВКонтактеTwitter і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛГБТ-життя України та світу. 

Тепер, завдяки Aperio Lux, ЛГБТ-портал можна читати на iPhone та iPad або підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти