58

HRW: 2.8 млрд людей живуть у країнах де бути геєм – це злочин


Майже 2,8 млрд людей живуть у країнах, де людина, яка ідентифікує себе, представником ЛГБТ, може бути позбавлена волі, зазнати тілесних ушкоджень або навіть смерті. На противагу цьому, тільки 780 млн людей живуть у країнах, де дозволені одностатеві шлюби або цивільні партнерства.

HRW: 2.8 млрд людей живуть у країнах де бути геєм – це злочин

«Ці цифри, наведені Міжнародною асоціацією геїв і лесбійок в травні 2014. Вони показують нам, що потрібно, ще багато зусиль для забезпечення універсальності прав ЛГБТ-спільноти у всьому світі. Тим не менш, є також значний прогрес, досягнутий за останні 10 років, і це теж слід визнати», - Кеннет Рот, виконавчий директор Human Right Watch.

HRW говорить про величезний прогрес у глобальному масштабі і на місцевому рівні. Відзначаючи, що боротьба за права ЛГБТ не є феноменом Заходу; багато урядів країн, що розвиваються, виносять на перший план захист прав ЛГБТ.

Але попри це ЛГБТ залишається об’єктом для дискримінації для «лідерів», які намагаються заручитися підтримкою з боку більш консервативної частини суспільства. Статус ЛГБТ-спільноти є гарним індикатором для оцінки рівня дотримання прав людини в країні. Якщо права ЛГБТ підриваються, ви можете бути впевнені, що права інших меншин і критично налаштованих членів громадянського суспільства скоро також бути в небезпеці.

Правозахисна організація спостерігає, як ЛГБТ-спільнота поступово відкривається і люди, які їх оточують раптом розуміють, що вони мають брата гея або сина, сусіда або близького колегу – це впливає на суспільне прийняття і відіграє роль в соціальних змінах. Вони зазначають, що молоде покоління набагато більш толерантне, ніж старше покоління. HRW спостерігає позитивні тенденції, як молоді люди дорослішають з розумінням, що варіації сексуальної орієнтації в людей, які їх оточують є нормою.

Іншою тенденцією, яку спостерігає HRW у сфері надання послуг і товарів є те, що значна частина споживачів наполягає на повазі до прав ЛГБТ. Таким чином великі корпорації не можуть допустити дискримінації ЛГБТ на робочому місці. Це відіграє важливу роль, оскільки великі компанії працюють по всьому світі і в майбутньому можуть стати оазисами поваги до прав ЛГБТ, навіть там, де держава не демонструє прогрес в сфері прав ЛГБТ.

HRW відзначає, що десять років тому велика кількість їхніх колег правозахисників не визнавали, що права ЛГБТ – це права людини; вони боялися, що їх робота в галузі прав людини буде дискредитована, якщо вони почнуть захищати права ЛГБТ-спільноти. Але тепер все більше правозахисних організацій виступають за права ЛГБТ.

Правозахисна організацію відзначає, що за керівництва толерантного лідера, навіть консервативно налаштовані осередки можуть стати більш терпимими, ставлячи до прикладу останні ініціативи Папи Римського Франциска.

За матеріалами: LGBT: Moving towards equality, який увійшов в Глобальний звіт Всесвітнього економічного форуму: Outlook on the Global Agenda 2015.

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛГБТ-порталу України в ВКонтактеTwitter і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛГБТ-життя України та світу.

Тепер, завдяки Aperio Lux, ЛГБТ-портал можна читати на iPhone та iPad або підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти