224

Міжнародний день протидії гомофобії і трансфобії містами України


17 травня в Міжнародний день протидії гомофобії і трансфобії в різних містах України відбулись акції, які мали на меті звернути увагу на проблему нетолерантного ставлення до сексуальних меншин і трансґендерів.

Міжнародний день протидії гомофобії і трансфобії містами України

Київ

Близько 15 активістів ЛҐБТ-спільноти зібрались у парку імені Тараса Шевченка. Власноруч ними були зроблені паперові кораблики і журавлики у кольорах прапора ЛҐБТ, після чого кораблики були відправлені у плавання в фонтан. На якому за день до цього гомофобні активісти розмістили наліпки "Тато, мама, діти, дім, Україна - не Содом". Паперовими журавликами ЛҐБТ-активісти прикрасили дерево, на якому лишили табличу: "17 травня - це день протидії гомофобії і трансфобії. Всі люди різні, всі люди рівні".

Також у Києві в Міжнародний день боротьби з гомофобією та трансфобією відбувався веселковий велопробіг, під час якого активісти проїхались по Києву на велосипедах з прапорами ЛҐБТ-спільноти.

Також активісти організації "Інсайт" провели веселкову публічну акцію біля стін Національного музею історії України. 

Одеса

17 травня в рамках проекту "Вільні бо обізнані" десять представників центру «Queer Home Odessa» протягом першої половини дня роздавали інформаційно-просвітницькі буклети на тему толерантних взаємовідносин між людьми різних поглядів. Волонтери стартували від Соборної площі і пройшли вулицями історичного центру міста. В їх руках були плакати із закликами до шанобливого ставлення до людей з гомосексуальною орієнтацією, зокрема, ґеїв і лесбійок.

17 травня активісти ВП ГО "Ассоціація ЛГБТ "ЛІГА" в місті Одеса провели велопробіг на підтримку здорового способу життя і толерантного ставлення до сексуальних меншин і трансґендерів. Активісти також прикрасили декілька дерев паперовими пташками з тематичними написами. 

Львів

У одному з найкрасивіших міст України в день протидії гомофобії відбулась лекція про відомих представників ЛҐБТ від Women's Voices. Захід відбувався у примішенні Першої львівської медіатеки. 

Запоріжжя

Цього разу у Запоріжжі на акцію протидії гомофобії і трансфобії, організовану благодійним фондом "Ґендер Зед", вийшло близько 30 людей. Головною ідеєю заходу було зняти невеликий відеоролик, на якому учасники та учасниці заходу своїми тілами складали б різні фігурки, що символізують рівність і недискримінацію, а в кінці - сформували б гасло. Головною відмінністю "Веселкового флешмобу 2015" від попередніх стало те, що цього року в заході разом з представниками місцевої ЛҐБТ-спільноти вперше брали участь студенти і студентки з місцевих університетів. 

Дніпропетровськ

ЛҐБТ-організація "Хром" провела райдужний квест вулицями міста на честь Дня боротьби з гомофобією. У квесті взяли участь п'ять команд з представників ЛҐБТ і ґей-френдлі. Кожна з локацій квесту символізувала один з кольорів веселки. Таким чином цілями проведення квесту були підтримка ЛҐБТ-спільноти Дніпропетровської області та привернення уваги учасників до важливості камін-ауту.

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛҐБТ-порталу України в ВКонтактеTwitter і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛҐБТ-життя України та світу.

Тепер, завдяки Aperio Lux, ЛГБТ-портал можна читати на iPhone та iPad або підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти