1012

ЛҐБТ-бум на сайті Президента України


Президент України Петро Порошенко підписав у п’ятницю указ, яким затвердив порядок розгляду електронної петиції, адресованої президентові, та дав старт роботі сайту для подання цих петицій – petition.president.gov.ua. Після запуску там з'явилося cім петицій на тему ЛҐБТ.

ЛҐБТ-бум на сайті Президента України

Таким чином, буде реалізуватися право громадян на звернення до голови держави з електронними петиціями, мовиться в повідомленні.

«Запровадження петицій – це реальний механізм прямого звернення громадськості до президента. Це ініціатива Петра Порошенка, яка спочатку реалізувалася у внесенні змін до закону «Про звернення громадян» щодо електронного звернення та електронної петиції, який голова держави підписав місяць тому, а тепер трансформувалася в його указі», – наводить прес-служба слова заступника голови адміністрації президента Дмитра Шимківа. Про це пише Радіо Свобода.

Щодо порядку та термінів розгляду електронних петицій в указі зазначено, що, відповідно до закону «Про звернення громадян», на розгляд голови держави подаватиметься електронна петиція, на підтримку якої зібрано не менш як 25 000 підписів громадян протягом не більш як трьох місяців із дня її оприлюднення.

Розгляд громадського звернення здійснюватиметься невідкладно, але не пізніше від десяти робочих днів із дня оприлюднення інформації про початок її розгляду. Забезпечення розгляду покладається на адміністрацію президента України.

Для розгляду петиції створюватиметься робоча група для опрацювання порушених у зверненні питань із залученням до складу такої групи представників відповідних органів, а в разі потреби – представників інститутів громадянського суспільства, експертів, фахівців, консультативних, дорадчих та інших допоміжних органів і служб, мовиться в документі.

Формування пропозицій щодо підтримки чи непідтримки звернення, проекту відповіді президента здійснюватиметься протягом семи робочих днів із дня оприлюднення інформації про початок розгляду електронної петиції. Після цього вони подаються на розгляд президентові України.

Публічне оголошення про підтримку або непідтримку головою держави електронної петиції розміщуватиметься на сайті президента України, а його відповідь – у спеціальному розділі з питань електронних петицій цього сайту.

У разі визнання за доцільне реалізувати викладені в електронній петиції пропозиції шляхом видання акта президента України або внесення на розгляд Верховної Ради України відповідного законопроекту адміністрація президента України вживає в установленому порядку заходів щодо підготовки таких проектів актів, повідомила прес-служба голови держави.

Згаданий у повідомленні змінений закон «Про звернення громадян» передбачає, що «громадяни можуть звернутися до президента України, Верховної Ради України, Кабінету міністрів України, органу місцевого самоврядування з електронними петиціями через офіційний веб-сайт органу, якому вона адресована, або веб-сайт громадського об’єднання, яке здійснює збір підписів на підтримку електронної петиції».

В електронній петиції має бути викладено суть звернення, зазначено прізвище, ім’я, по батькові автора (ініціатора) електронної петиції, адресу електронної пошти, а на веб-сайті відповідного органу або громадського об’єднання, що здійснює збір підписів, обов’язково зазначаються дата початку збору підписів та інформація щодо загальної кількості та переліку осіб, які підписали електронну петицію, мовиться в законі.

При цьому закон передбачає, що «електронна петиція не може містити заклики до повалення конституційного ладу, порушення територіальної цілісності України, пропаганду війни, насильства, жорстокості, розпалювання міжетнічної, расової, релігійної ворожнечі, заклики до вчинення терористичних актів, посягання на права і свободи людини».

ЛҐБТ-спільнота не спить

Відразу, після запуску сервісу з'явилося декілька петиції з вимогою захистити ЛҐБТ-спільноту та легалізувати одностатеві шлюби. Пропонуємо коротко ознайомитися з ними:

1. Конституція України має гарантувати захист від дискримінації для ЛҐБТ

Автор громадський та ЛҐБТ-активіст Зорян Кісь. В петиції є заклик про потребу забезпечити захист прав людини для лесбійок, геїв, бісексуалів, трансґендерних та інтерсексуальних людей (ЛГБТІ). Для цього сексуальна орієнтація та гендерна ідентичність мають бути включені до переліку ознак, дискримінація за якими заборонена (ст. 42 проекту Конституції).

Петицію вже підписало більше 500-т людей, таким чином петиція є найбільш популярно, серед петиції про потребу захистити ЛҐБТ. Підписати петицію.

2. Легалізувати одностатеві шлюби

Автор Купріяка Олег Вікторович, апелює до демократичних цінностей: "У сучасному світі рівень демократичності суспільства вимірюється у тому числі через ставлення більшої його частини до суспільних груп, що становлять меншість, та до політики держави, спрямованої на забезпечення рівних прав для усіх громадян. Український ЛҐБТ-рух є невід'ємною частиною інституціоналізації громадянського суспільства України. Його учасники є громадянами України на яких поширюються усі права і свободи закріплені в Конституції України. Не визнання одностатевих шлюбів в Україні відбивається на звуженні їх правових можливостей та проявах дискримінації".

Петицію підписало 142 людини, таким чином вона займає почесне 2-ге місце. Підписати петицію.

3. Легалізувати одностатеві шлюби в Україні

Автор Ярмак Валерій Валерійович, який також апелює до демократичних цінностей. Петиція зібрала 84 підписи. Підписати петицію.

4. Про заборону дискримінації ЛГБТІ спільноти

Автор Голіневич Олександр Володимирович, також закликає включити заборону від дискримінації за ознаками сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності. Петицію підписала 81 людина. Підписати петицію.

5. Захист прав людини ЛГБТ-спільноти

Автор Сливченко Володимир Степанович апелює до того, що "Якщо наша країна прямує до Європи, то не потрібно забувати і про цих людей, яка різниця "голубий" ти чи "рожевий" в першу чергу ти людина!" та закликає:

1) Законодавча заборона в явній формі на дискримінацію за ознакою сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності в усіх сферах життя, що регулюються законом. Усунення дискримінаційних положень щодо ЛГБТ із чинного законодавства. Запровадження правового інституту реєстрованого партнерства, в основних рисах аналогічного до шлюбу, для сімейних пар будь-якої статі (одно- і різностатевих).

2) Злочини за мотивами гомофобії чи трансфобії повинні ідентифікуватися як злочини на ґрунті ненависті на законодавчому рівні, належним чином розслідуватися і каратися. Українське законодавство.

Петицію підписало 74 людини. Підписати петицію.

Противники не сплять

Славнозвісний рух "Любов проти гомосексуалізму", який очолює Руслан Кухарчук. Рух розмістив петицію з вимогою заборонити "пропаганду гомосексуалізму". Як завжди, Руслан апелює до демографічної кризи, ВІЛ\СНІДу та руйнування інституту сім'ї. Петицію вже підписало 564 людини.

Згодон, з'явилась російськомовна петиція, яка закликає заборонити все (в тому числі ЛҐБТ), що суперечить хриистиянській моралі. Зміст петиції дуже емоційний і не містить аргументації, попри це петицію підписало 118 людей.

Хто буде перший?

Провівши оцінку кількості підписів під петиціями, можна припустити, що першою петицією, яка набире 25 тис. підписів та буде розглянута Президентом Україна, петиція з вимогою вільного володіння зброєю. Зараз петиція має більше 11 тис. підписів і темпри зростання вражаю. Це єдина петиція, яка перетнула поділку 3 тис. підписів.

Підготував Левчук Тимур

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛҐБТ-порталу України в ВКонтактеTwitter і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛҐБТ-життя України та світу.

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти