638

Сер Елтон Джон говорить про толерантність і права людини


Британський співак і композитор сер Елтон Джон взяв участь у форумі YES, який проходить в Києві в Мистецькому арсеналі.

Сер Елтон Джон говорить про толерантність і права людини

Елтон Джон: "Бути толерантними та приймати людей такими, якими вони є - не просто правильно з моральної точки зору, але й розумно для нової України. Забезпечення основних прав - це інвестиція в людський капітал, який є основою економічного зростання

Під час виступу він особисто подякував кільком народним депутатам за підтримку ЛҐБТ:

"Я б хотів обговорити важливу роль бізнесу у створенні нової парадигми та інклюзивності для рівної участі усіх громадян у соціумі. Від цього виграють як окремі люди, так і суспільство в цілому, а бізнес отримає безперечні переваги", - почав свої слова відомий виконавець.

Він розповів про власний шлях до камін-ауту та зміни, якій той приніс у його життя:

"Сьогодні я запрошую Вас приєднатися до мене в одній справі. Я з власного досвіду знаю, чому багато хто приховує правду про себе. Вони бояться втратити роботу, друзів чи приязне ставлення з боку родини, бояться постраждати фізично від влади чи інших громадян. Можливо Вам складно зрозуміти це, але я так само боявся. Навіть такі відомі і успішні люди як я, не захищені від страхів та забобонів. Мені вдалося побороти страх завдяки підтримці друзів, родини та привілейованому становищу, багатьом іншим це не вдається, і вони потребують нашої підтримки".

Не оминув у своїй промові Елтон Джон і напад на Марш рівності, який цьогоріч був зірваний агресивними праворадикалами. Під час маршу постраждало близько 30-ти правоохоронців, один з яким був на межі смерті. Сер Елтон Джон висловив жаль з приводу нападу:

"Мене дуже засмучує, що саме в цьому місці, цього літа простий і скромний Марш рівності мусив бути організованим в таємному місці, щоб не дати хуліганам зірвати захід та вчинити насильство проти учасників. 250 учасників, були під охороною 1500 правоохоронців, щоб скористатися своїм конституційним правом. Попри це, марш тривав 10 хвилин, а бійка - годину. Це трапилося у цьому місці, всього кілька місяців тому, тому заявляю Вам, цілком серйозно, попереду довгий шлях".

Сер Елтон Джон розповів про критичні моменти у житті, які змінюють все життя і визначають майбутнє людини. Він нагадав, про те, що робив камін-аут тоді, коли цього не робив ніхто, тоді багато людей почали його зневажати, але більше людей почали захоплюватися чесністю та прямотою:

"В житті будь-якої людини трапляються моменти, які змінять усе. Вони визначають майбутнє людини, і що їй залишити по собі. Для мене таким моментом стало рішення відверто заявити про свою сексуальну орієнтацію. Це сталося у час, коли майже усі публічні особи приховували це. Таке рішення змінило не тільки ставлення усього світу до мене, але й моє ставлення до себе. Багато людей зневажає мене за це рішення, але більше людей захоплюються моєю прямотою та чесністю. Саме це рішення дало мені сміливості знайти партнера і відкрито запропонувати йому любов та повагу, на які він заслуговує та отримати те саме у відповідь. Завдяки йому я відчув, що можу стати хорошим батьком та допомогти новій душі пройти шлях самопізнання. Мій світогляд змінився у позитивний бік, я зміг покинути погані звички та заснувати "Фонд Елтона Джона проти СНІДу", який за останні 23 роки врятував мільйони людських життів за десятки років. Фонд працює з деякими з Вас аби подолати кризу ВІЛ/СНІДу в Україні".

Нагадаємо, що в рамках проекту "Jump UP" Elthon Jonh AIDS Foundation в Україні діє мережа "ДРУЖНІЙ ЛІКАР" - інноваційна мережа дружніх до ЛҐБТ, де окрім можливості безкоштовного тестування на ВІЛ, гепатит Б,С та сифіліс, доступна консультація уролога, сексопатолога, дерматовенеролога та психолога.

"Яке це має відношення до політичного та економічного майбутнього в Україні?, - поставив риторичне питання Елтон Джон, - критичні моменти існують в житті громад та держав. Це критичні моменти, коли обирають свободу замість репресій, демократію замість тоталітарного режиму, прийняття когось чи чогось замість ненависті. Сьогодні таке критичне питання для України - як вона ставитиметься до іншої думки? Якими етичними та моральними орієнтирами керуватиметься Україна? Всі ці питання матимуть вплив на Європу та світ. Я вважаю, що ставлення України до прав людини стане визначальною характеристикою нової України, а забезпечення поваги та гідності для ваших ЛҐБТ-співгромадян - найкращим тестом. Нагадаю слова Гілларі Клінтон, під час історичної промови в Женеві, коли вона заявила, що права ґеїв є правами людини"

Після довгої промови, Елтон Джон звернувся до представників бізнесу:

"Мислимо практично, адже ми - бізнесмени. Відкриті, інклюзивні суспільства є більш сприятливими для бізнесу та економічного зростання. Це сказав не я, це сказали представники бізнесу. У 2013 році керівники 300-х найбільших компаній світу звернулися до Верховного суду США, протестуючи проти закону, який визначав шлюб як союз лише між чоловіком і жінкою. Вони пояснили, що закони, які захищають права людини сприяють бізнесу, адже у суспільстві рівних більше креативних працівників, які приносять компаніям нові підходи та ідеї, які приносять прибуток. Кожне додатково забезпечене право впливає на ВВП країни, кожен закон який обмежує права ЛҐБТ негативно впливає на економіку країни".

Окремо Елтон Джон подякував людям, які вже захищають права ЛҐБТ та відзначив Світлану Заліщук, Сергія Лещенка та Мустафу Наєма.

"Я аплодую Вам! Ті хто може зробити більше, благаю Вас захистити основоположні права та гідність людей, які працюють на вас. Коли я народився, Великобританія лише декриміналізувала гомосексуальність, а торік я з моїм партнером одружилися та розділили цю радість з усім світом за допомогою соціальних мереж. Лише кілька місяців тому у США дозволили одностатеві шлюби. Сам Папа Римський задається питанням: "Хто я такий, щоб судити?".

На завершення Елтон Джон заявив: "сприйняття людей незалежно віку, статі, сексуальної орієнтації, раси чи віри є мірилом відкритого суспільства та демократичного суспільства. Прошу Вас розпочати цей діалог, я прошу перейнятися Вас цією проблемою, такою мірою, якою досі ви не вважали можливою, я прошу від свого імені, а також від усім членів ЛҐБТ-громади України та світу. Це моральний імператив, і ми не повинні підвести один одного. Люди в цьому залі мають найбільшу владу в Україні, а подекуди у світі. У ваших силах забезпечити настання нової ери, прошу Вас скористатися своєю владою, аби забезпечити дотримання прав людини для всіх. Одного дня я хочу повернутися в цю благословенну країну і не тільки подякувати за початок діалогу, а й за зміну ходу історії. Дуже Вам дякую".

Варто зауважити, що в Україні вже рік реалізується "Український індекс корпоративної рівності". Це перше національне дослідження корпоративних політики, правил та практик українського бізнесу щодо заборони дискримінації на робочому місці та підтримки рівності та розмаїття.

Автори дослідження сконцентрувалися на пошуці кращих прикладів з українського бізнес середовища, щоб взнати наскільки компанії готові захищати своїх працівників від дискримінації за такими ознаками як стать, інвалідність, сексуальна орієнтація та ґендерна ідентичність.

Український індекс корпоративної рівності ініційований Всеукраїнською благодійною організацією “ТОЧКА ОПОРИ”, виконується у партнерстві з Жіночим консорціумом України, ВГО “Національна асамблея інвалідів України” за підтримки Коаліції з протидії дискримінації в Україні, Міжнародного фонду “Відродження” та за інформаційної підтримки компанії “ЛІГА:ЗАКОН”.

Підготував Левчук Тимур

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛҐБТ-порталу України в ВКонтактеTwitter і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛҐБТ-життя України та світу.

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти