488

Американські прихильники Путіна пишуть українську Конституцію?


Цей матеріал розповідає про Конкурс есе про Конституцію, суддів конкурсу, про процес зміни до конституції та причетність до всього вище названого ультракнсервативних правих з США, які захоплюються Путіним.

Американські прихильники Путіна пишуть українську Конституцію?

American Pastors Network (APN) на своєму сайті пише, що надає Україні “біблійну та конституційну допомогу”:

Нещодавно до України приїздили троє представників цієї консервативної організації зі США: Президент APN Сем Рорер (Sam Rohrer), Джон Ейдсмоу (John Eidsmoe) та Дейл Арсмстронг (Dale Armstrong).

У липні цього року було опубліковане відео, на якому Президент APN Сем Рорер захоплюється президентом РФ Володимиром Путіним та Російською православною церквою і називає Росію “моральним лідером сьогодення”. Зокрема, Рорер сказав:

“Я по-новому дивлюсь на Росію - Росія, Путін, Російська православна Церква тепер піднялись як моральні лідери світу. Вірте чи не вірте, але Росія, Російська православна Церква є захисниками праведної моралі. Захід і США стали лідерами морального занепаду”.

Джон Ейдсмоу - ще один “вояжер” зі США, який у минулому частенько виступав зі словами підтримки на конференціях білих націоналістів (расистів), зокрема - на конференції Ради Конервативних Громадян, яка, очевидно, вплинула на Ділана Руфа, котрий нещодавно розстріляв дев’ятьох темношкірих у церкві). Ейдсмоу також виступав на конференції іншої організації, що виступає за панівне становище білих - Ліги Півдня.

Дейл Арсмстронг, “Міжнародний директор” APN та очільник мережі “Армада” - американської організації, що багато років займається розвитком мереж протестантських церков в Росії та відомий в Києві.

Під час поїздки в Україну, президент APN Сем Рорер та інші зустрічались з юристами-конституціоналістами (очевидно, йдеться про членів Конституційної комісії), членами парламенту та ключовими політиками, які мають стосунок до написання нової Конституції. АМП “надихала” в нашій країні пасторів і лідерів в їхній місії принести в Україну “біблійну і конституційну владу”. Також, APN пише, що “запланувала також конкурс есе для старшокласників і студентів, в спробі допомогти їм зрозуміти біблійні принципи, що лежать в Конституції США”.

Тобто, маловідома група ультраконсервативних пасторів, яка зазнала поразки у себе на батьківщині, намагається отримати реванш в Україні. Учасників цієї “мережі” неодноразово критикували у США за підтримку расизму, спроби переглянути конституційний принцип відділення держави від церкви, і розпалювання ненависті. Цікаво, шо вони не лише повторюють тези “Русского мира” про “духовные скрепы”, але й прямо захоплюються Путіним. Це виглядає жахливо на тлі того, що Путін не лише посилює утиски прав і свобод людини в Росії, але й розгортає справжню війну проти нашої держави, яка намагається побудувати демократію”.

Конкурс есе про Конституцію з якого випливає структура

В кінці серпня Віталій Кличко оголосив старт конкурсу есе для молоді "Чому Україні потрібна нова Конституція?". Про це повідомляє сайт КМДА.

"Ми оголошуємо Всеукраїнський конкурс есе "Чому Україні потрібна нова Конституція?". Мета цього конкурсу - знайти талановитих розумних та креативних молодих людей, які в майбутньому стануть лідерами в різних сферах суспільства та приноситимуть користь Україні. Дати молодим українцям можливість висловити свою думку, своє бачення, як має змінюватися наша країна", - зазначив Віталій Кличко

На своєму ж сайті APN, зазначає, що проводить конкурс есе для старшокласників і студентів, з тим щоб допомогти їм зрозуміти біблійні принципи, що лежать в Конституції США.

Ми вивчили веб-сторінку конкурсу есе, з якої можна дізнатись дуже багато цікавого. Організатор конкурсу - Громадська спілка “Наше право”, зареєстрована лише 3 вересня 2015р., за кілька днів до появи веб-сайту. Звісно, нічого “кримінального” в цьому нема, але далі - ще цікавіше.

Реєстр Мін’юсту, вводимо в пошуку Громадська спілка “Наше право”.  Знаходимо керівні органи: Керівник - Грень Віталій В'ячеславович, помічник народного депутата Павла Унгуряна та член Правління Асоціації християн-юристів України. Член правління - Козаченко Віталій Павлович, старший пастор церкви «Христианская - Реформаторска церкова Прославлення» в місті Одеса.

Засновники спілки “Наше право”: ГО "ОБ'ЄДНАННЯ АРМАДА" та МІЖНАРОДНИЙ БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД "РЕФОРМАЦІЯ"

"ОБ'ЄДНАННЯ АРМАДА" зареєстроване 07.05.2015р. і назване так само, як американська організація Армстронга (Дейл Арсмстронг - “Міжнародний директор” APN та очільник мережі “Армада”)

Засновники: Армстронг Дале Андре,  Козаченко Віталій Павлович, Черні Олександр Микалович.

Керівні органи: Черні Олександр Миколайович, Виконавчий директор (голова організації), Армстронг Дале Андре -голова Правління, Братчан Нііл Віллям - член Правління, Вебер Стивен Пауль - член Правління, Грень Віталій Вячеславович, - особа, що прдставляє організацію для здійснення реєстраційних дій.

МБФ "РЕФОРМАЦІЯ", директором є Козаченко Віталій Павлович (вже відомий нам пастор з Одеси). Реєстр: Козаченко В.П., посада в організації: президент.


Вивчаємо список суддів конкурсу

Віталій Грень - член Правління Асоціації християн-юристів України і помічник народного депутата Унгуряна, член фракції “Народний Фронт”, який був співавтором законопроекту 8711.

Андрій Сомов - голова Асоціації християн-юристів України і помічник народного депутата Унгуряна.

Руслан Кухарчук - у вересні 2003 року проводить першу публічну акцію «Любов проти гомосексуалізму» в Києві. Влітку 2010-го передав рух «Любов проти гомосексуалізму» в управління Комітету. А сам очолив громадянський рух «Всі Разом!»

14 березня 2013 року відбулися установчі збори громадської організації «Громадянський рух «Всі разом!» Головою обрано журналіста і громадського діяча Руслана Кухарчука.

У 2004 році виступає ініціатором створення Асоціації журналістів, видавців і мовників «Новомедіа», стає її президентом. З 2011-го року очолює оргкомітет щорічного Міжнародного Форуму «Новомедіа».

Костицький Василь - колишній Голова Національної експертної комісії України з питань захисту суспільної моралі.

Стретович Володимир - колишній Народний депутат України 4-го, 5-го та 6-го скликання від Блоку «Наша Україна», член вищого керівного органу партії — Колегія Християнсько-демократичного союзу. Партія нагоголошує, що ідеологія партії «ґрунтується на християнському розумінні людини, що дає етичну основу християнсько-демократичній політиці».

Валерій Решетінський - єпископ об’єднання євангельських церков “Українська Місіонерська Церква". На сайті APN зазначено, що їх запросили в Україну в червні минулого року, на Міжнародний Саміт, організований Валерієм Решетинським, який очолює Української Міжцерковної Ради, яка також є партнером конкурсу. АМП зазначає також, що в саміті брали участь “15 ключових чиновників з виконавчої та законодавчої гілок, у тому числі провідні радники і керівники державних установ і відомств”. Рорер зазначив також, що українські лідери неодноразово підтверджували своє бажання встановити праведний уряд…, який визнавав і захищав би основні і невід'ємні права, надані Богом”.

Партнери конкурсу

  • Вже відома нам APN
  • КМДА і фонд Кличка
  • Асоціація християн-юристів України
  • Асоціація «Еммануіл»
  • Українська Міжцерковна Рада
  • Асоціація «Новомедіа» – це всеукраїнська громадська журналістська організація. Вона була заснована у 2004 році за ініціативи журналіста Руслана Кухарчука

Варто зауважити, що багато з названих організації входять до об’єднання «Україна за сім’ю», такі як: «Всі разом!», Асоциація «Еммануіл», «Любов проти гомосексуалізму» та інші.

Серед завдань об’єднання: робота з громадською думкою, просвітництво, співпраця з законодавчими та виконавчими органами влади, викриття стратегій ЛҐБТ-руху, впровадження тематичних освітніх програм для школярів і студентів, налагодження національної системи дошлюбного і шлюбного супроводу.

Звісно, в проведенні конкурсу для молоді немає нічого “кримінального”. Однак, виникає запитання, для чого організатори позиціонують конкурс як захід, організований українською неурядовою організацією, а не американською релігійно-консервативною групою. Для чого приховувати “слід” пасторів за схемами, схожими на схеми приховування реальних власників активів за офшорними компаніями? Ще один цікавий момент - абсолютно непрозоре фінансування релігійних організацій - як в Україні, так і в США. На жаль, американські неурядові організації, такі, як Southern Poverty Law Center, що спостерігають за діяльністю ультраправих організацій у США, не мають можливості відслідкувати джерела фінансування їхньої діяльності”.

Армстронг - новий Аделаджа?

Віталій Кличко - мер міста Києва. На сторінці спілки “Наше право” в ФБ розміщене фото Кличка, Володимира Стретовича (Колишній голова партії «Християнсько-демократичний союз») і Дейла Армстронга, пастора і члена APN, яку з 2012р. очолював прихильник Путіна Сем Рорер.

Враховуючи співпрацю Віталія Кличка з релігійними організаціями та спілками, а також проведення спільного конкурсу, стають зрозумілішими заяви Віталія Кличка, щодо проведення у Києві “Маршу рівності”.

У 2015 році, Віталій Кличко заявив, що "Сьогодні, коли на Сході України триває війна, проводити масові заходи, які до того ж мають неоднозначне сприйняття в суспільстві, не на часі", а в 2014 він попросив скасувати ЛГБТ-ходу: «Я думаю, що в даний час, коли відбуваються бойові дії і багато людей вмирають, розважальні заходи відповідають ситуації, що склалася».

Вплив на конституційний процес

На першому засіданні Конституційної комісії, 6 квітня, було прийнято рішення про створення трьох робочих груп, які напрацьовують зміни до Конституції України за пріоритетними напрямками реформування – децентралізації, удосконалення конституційних засад правосуддя та конституційного регулювання прав, свобод і обов’язків людини та громадянина.

Під час обговорення нової статті 42 Конституції України, яка регулює питання заборони дискримінації, виявилося що з Проекту зникла сексуальна орієнтація, як ознака, що заборонена до дискримінації.

Голова робочої групи, суддя Європейського суду з прав людини у відставці та заступник голови Конституційної Комісії Володимир Буткевич, висловився проти нових обговорень цього питання, зазначивши: «Рада Церков має протилежну думку! Це зараз не питання до обговорення. Ваші правки вийдуть приміткою до Проекту».

Громадський активіст Зорян Кісь заявив нам: “до мене дійшла інформація, що саме Віталій Грень безпосередньо причетний до зникнення фрази “сексуальна орієнтація та гендерна ідентичність” з проекту Конституції. Найбільше обурює, що це було зроблено через тихе лобіювання, без обговорення і, очевидно, без аргументів. Власне, цим наші опоненти і відрізняються - у них немає раціональних аргументів, які вони могли б озвучити в пристойних колах. Через це вони покладаються на підкилимні домовленості і “авторитет” релігійних лідерів. Однак, у світській правовій державі такі методи в конституційному процесі є неприйнятними”.

Віталій Грень, член Правління Асоціації християн-юристів України і помічник депутата Унгуряна, який був співавтором законопроекту 8711: “Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів (щодо захисту прав дітей на безпечний інформаційний простір)”, який в народі отримав назву “Закон про заборону пропаганди гомосексуалізму”. Цей законопроект був анологічним закону, прийнятому в Російській федерації 11 червня 2013 Державною Думою в цілях «захисту дітей від інформації, що пропагує заперечення традиційних сімейних цінностей» в остаточному читанні прийняла закон, що доповнює законодавство РФ статтею 6.21, яка встановлює відповідальність за «пропаганду нетрадиційних сексуальних відносин серед неповнолітніх». Закон набув чинності 30 червня 2013 після підписання його президентом Росії Володимиром Путіним.

Помічником Унгуряна, також, є Андрій Сомов, який є Головою Асоціації християн-юристів України та членом журі конкурсу есе.

На цьому відео Віталій Грень проповідує в церкві і приблизно на 3-ій хвилині говорить про українську Коституцію в контексті недавнього рішення Конституційного суду США щодо одностатевих шлюбів:

Цей матеріал показує, що консервативні опоненти керують розгалуженою системою організацій, які виконують свої завдання: пополяризують консервативну риторику та блокують прогресивні рішення, аби не дати Україні зробити крок до прав людини у цивілізованому розумінні цих слів.

“Українські політики більше готові використовувати тему гомосексуальної орієнтації в провокаціях, ніж фахово дискутувати на тему рівності прав та розповсюдження прав людини і на ЛГБТ-спільноту в Україні. Наші можновладці залюбки розповідають міжнародним партнерам в ЄС та США про важливість і цінність прав людини, про необхідність вирішувати проблеми, пов’язані з дискримінацією меншин, і інколи навіть дають гучні зобов’язання; але коли уряд сідає писати проект Національної стратегії з прав людини, він викидає з нього розділ про необхідність забезпечення прав людини для ЛГБТ-спільноти. В сухому залишку можна констатувати, що український уряд (як і влада в цілому) сповідує політику «права ЛГБТ на експорт», продаючи гучні обіцянки західним політикам і дипломатам, але нічого не роблячи по суті всередині країни. Залишається відкритим запитання, скільки потрібно часу офіційному Брюсселю, щоб побачити, що політика українського уряду це не справжня Dolce&Gabbana, а дешева китайська підробка?", - коментує Богдан Глоба, громалський та ЛҐБТ-активіст.

Для України важливо захистити права ЛҐБТ та продемонструвати прогрес у сфері прав людини. Для західних партнерів права ЛҐБТ давно стали індикатором відкритості та демократичності суспільства.

Зорян Кісь, також наголошує, про те, що: “Українські лідери мають подолати свій страх перед темою прав ЛГБТ. Замість того, щоб загравати з консерваторами, вони мають покластися на креативний клас, довіритись тим громадянам, які прагнуть змін і є основою зростання економіки. Саме про це говорив Елтон Джон на конференції YES! Якщо Президент Порошенко наважиться використати свої важелі для того, щоб повернути захист для ЛГБТ в Конституцію, весь демократичний світ аплодуватиме Україні, а міжнародна підтримка нашої країни стане ще міцнішою. Ми також можемо допомогти Президенту, продемонструвавши суспільну підтримку такого рішення і поставивши свій підпис під петицією".

Для України важливо захистити права ЛҐБТ та продемонструвати прогрес у сфері прав людини. Для західних партнерів права ЛҐБТ давно стали індикатором відкритості та демократичності суспільства. ЛГБТ-спільнота повинна продемонструвати єдність та силу, аби досягти змін. Зараз вікно можливостей для змін - як ніколи відкрите, але часу обмаль і з кожним днем вікно змін стає меншим.

Підготував Левчук Тимур

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛҐБТ-порталу України в ВКонтактеTwitter і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛҐБТ-життя України та світу.

 

 

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти