1167

Як і для чого зароджувався рух батьків ЛГБТ-дітей?


Як і для чого зароджувався рух батьків ЛГБТ-дітей?

За часи свого існування ЛГБТ-спільнота часто стикається з нерозумінням, цькуванням, залякуванням зі сторони суспільства. Однак чи не найбільшою проблемою є негативне ставлення до дітей зі сторони власної родини. Для того, щоб допомогти батькам прийняти свою дитину і надати усю необхідну інформацію про ЛГБТ, з’являються батьківські організації, які працюють з членами родин ЛГБТ-дітей. Сьогодні ми розглянему історію створення таких організації у світі.

У світі “Батьківський рух” почав формуватися у 1970-х роках. Все почалося у 1972 році, коли Джин Манфорд побачила по телебаченню, як її сина побили під час прайду у Нью-Йорку, присвяченному відстоюванню прав ЛГБТ. Вона була вкрай обурена тим фактом, що полісмени проігнорували факт побиття її сина. Тому було прийнято рішення почати боротьбу. Манфорд написала лист, який опублікувала газета New York Post, в якому сказала: “Мій син - гомосексуал,і я люблю його”. До цього моменту жодна мати публічно не проголошувала факт гомосексуальності своєї дитини. Після цього листа, Манфорд з чоловіком стали частими гостями телевізійних передач США. 

Вже у наступному році, під час ґей-прайду, Джин Манфорд тримала плакат із закликом єднатися усім батькам, щоб підтримати своїх ЛГБТ-дітей. Першу зустріч відвідало близько двадцяти людей, батьків та дітей, які мали змогу поділитися досвідом  та переживаннями. Так народилася організація PFLAG. А потім почався справжній “бум” - з усієї країни надходили дзвінки та листи з проханням надати інформацію для створеннія подібних груп в інших регіонах. Так, вже у 1976 році з’явився філіал у Лос-Анджелесі, а в 1978 - у Чіко (Каліфорнія), яка стала першої не міською групою для батьків. На сьогодні, PFLAG вважається наймасовішою організацією батьків та союзників в ЛГБТ-спільноті США. Більше того, філіали PFLAG діють у 11 країнах світу. 

 
Фото: PFLAG
 

За схожим сценарієм розвивався батьківський рух і у сусідній Канаді. Зокрема, у 1979 році в Торонто була створена організація “Батьки ґеїв” (Parents of Gays). В 1981 році ця організація об’єдналася з подібною, що носила назву “Родини та друзі лесбійок і ґеїв – Families and Friends of Lesbians and Gays (FFLAG), в організацію під назвою Parents FLAG.  Наразі дана організація є всенаціональною з філіями у великих містах Канади. Одною з головних функцій даної організації є надання інформаційної підтримки для батьків. Адже часто діти звертаються до батьків за порадою, що стосується їхньої ґендерної ідентичності чи сексуальної орієнтації, проте не всі ґетеросексуальні батьки достатньо обізнані в ЛГБТ-тематиці, аби бути в змозі дати доцільну пораду. Тому батьки, що є більш освіченими у питаннях ЛГБТ-спільноти, а також психологи та експерти, в організаціях типу PFLAG, можуть порадити необхідну літературу як для батьків, так і для дітей, що прагнуть отримати відповіді на свої запитання.

Батьківська організація у Великобританії з’явилася лише у 1993 році. Хоча до цього близько 30 років працював “телефон довіри” для батьків ЛГБТ-дітей. Однак через велику кількість отриманих дзвінків та ріст бази даних батьків, було вирішено створити організацію “Сім’ї та друзі лесбійок та ґеїв” – FFLAG (Families and Friends of Lesbians And Gays). Слід зауважити, що першочерговою була потреба у створенні так званої групи підтримки для самих батьків, на відміну від американської та канадської організацій.  

 
Фото: www.marchingcolours.co.uk
 

Часто батькам часто складно примиритися з тим, що їхні діти не є «нормальними», тому на допомогу приходили батьки інших дітей, що надають інформацію стосовно ЛГБТ-питань, а також необхідну психологічну та емоційну підтримку. 

З цієї ж причини була створена і батьківська організація AGEDO в Італії. Однією з її місій є навчання батьків про те,що таке сексуальність і що гомосексуальність не є неприродною чи різновидом збочення. В цій та інших подібних організаціях батьків ЛГБТ-дітей нові члени мають змогу поділитися своєю історією, отримати пораду від досвідчених батьків, а також дізнатися більше про свою дитину та її потреби.

Асоціація батьків, друзів та родичів гомосексуалів – BEFAH (Bundesverband der Eltern, Freunde und Angehörige von Homosexuellen) була заснована у Німеччині у 1997 році, однак окремі зібрання відбувалися вже з 1993 року, а сам рух зачинався ще у 1985 році. Наразі асоціація активно співпрацює з іншими міжнародними організаціями та, окрім забезпечення підтримки батьків ЛГБТ-дітей, активно бере участь у житті ЛГБТ-спільноти.  Так само, швейцарська організація FELS, що утворилася в 1997 році, була  аснована аби бути посередником між ЛГБТ та державою та репрезентувати інтереси своїх дітей тоді, коли самі діти не в змозі цього зробити.

 
Фото: befah-hamburg.de
 

У 1994 році була заснована іспанська організація AMPGIL. За словами засновників, вона була створена задля того, аби батьки-члени організації своїм прикладом могли показати суспільству, що їхніх ЛГБТ дітей цінують та люблять такими, які вони є, а також висвітлити проблеми ЛГБТ-спільноти в їхньому суспільстві. Також подібні організації існують у Бельгії (Tels Quels), Франції  (CONTACT), Польщі (Akceptacja) та Ірландії (LOOK).

Якщо казати про інші регіони, то батьківські організації існують ще в Туреччині (LISTAG), Ізраїлі (Tehila), Латинській Америці (Asociación Internacional de Familias por la Diversidad Sexual), та Сінгапурі (SAFE), а також є філії PFLAG в Китаї, В’єтнамі, Австралії та Південній Африці.

Виходячи з цього, стає очевидним, що рух батьків ЛГБТ-дітей є доволі поширеним явищем у країнах демократичного світу. Згадані об’єднання батьків часто є підрозділами всенаціональних ЛГБТ-організацій та існують для того, щоб поширювати між  батьками та у суспільстві необхідну інформацію, надавати психологічну та моральну підтримку, а подекуди навіть вирішувати складні юридичні питання.

 

 

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти