159

“Ми хочемо заполонити серця і розум суспільства": у Афінах пройшла найбільша ЛГБТ-конференція у світі


“Національний ЛГБТ-портал” розповідає, що представляє собою конференція і для чого вона потрібна.

“Ми хочемо заполонити серця і розум суспільства": у Афінах пройшла найбільша ЛГБТ-конференція у світі

Наприкінці жовтня в Афінах завершилась найбільша міжнародна ЛГБТ-конференція “ILGA-Europe”.  Це вже була 19 конференція і вона прийняла 450 делегатів з 53 країн світу.  Цьогорічна тема конференції звучала так - “Багато голосів, один рух - разом до справедливого суспільства”. “Національний ЛГБТ-портал” розповідає, що представляє собою конференція і для чого вона потрібна.

“Ми хочемо побудувати ще більш сильні, більш широкі і більше різноманітні коаліції, щоб у підсумку заполонити серця і розум суспільства”, - заявляють організатори “ILGA-Europe”.

Вони додають, що місце проведення заходу було обрано не випадково, адже вона надає можливість оживити дискусію про права ЛГБТ у Греції. Зазначимо, що після критики зі сторони Європейського суду по правам людини у 2013 році, грецька влада оголосила, що має намір внести правки у своє законодавство щодо цивільного партнерства одностатевих пар. 

Українську делегацію на конференції представляли 16 людей з різних правозахисних організацій. Так, представниця ВБО “Точка Опори” Єлизавета Кузьменко розповідає, що сама конференція - це вже вкрай важлива подія, яка мобілізує ЛГБТ-спільноту.

“Фантастичні спікери, серед яких зокрема була Ульріке Луначек, депутатка Європарламенту, відкрита лесбійка та співголова ЛГБТ інтер-груп в Європарламенті.  Крім того, на відкритті мер Греції заставив людей аплодувати ледь не стоячи. "Я хочу щоб цивільне партнерство в Греції було зареєстровано в мерії. Це добре не тільки для туризму, але й для всього суспільства. Життя - ваше, насолоджуйтесь!", - сказав Йоргос  Камініс. Цікаво, що вперше була представлена панель батьків, які підтримують своїх дітей ЛГБТ. Представниці з України, Польщі, Англії та Туреччини  поділились своїм досвідом батьківського руху. Найбільш емоційною виявилася панель щодо прав ЛГБТ в Центральній Азії, зокрема Казахстан, Киргистан та Таджикистан. Представники з Казахстану, як ілюстрацію до своєї доповіді, показали фото поцілунку відомого казахського поета Курмангази та російського Пушкіна. На жаль, вплив Росії на ці країни Центральної Азії тотальний, що відображається також і на ЛГБТ-спільноті”, - каже вона. 

Фото: Точка Опори

Також Єлизавета додає, що до конференції мали змогу долучитися усі, для кожного були створені комфортні умови. 

“Особисто на мене справило враження те, що на конференції були люди з інвалідністю, які в тому числі є представниками і представницями ЛГБТ-спільноти. Зокрема, під час головних виступів для нечуючих та слабочуючих був постійний переклад на жестову мову. Було неймовірне відчуття залучення всіх”, - розповідає учасниця “ILGA-Europe”.

Представник організації “Гей-альянс Україна” Юрій Юрський вважає, що на конференції часто піднімають важливі питання, на які не завжди можна дати відповідь. 

“На жаль, під час конференції піднімається дискурс багатьох проблем, але дати конкретні поради, відповіді на питання, що цікавлять - ніхто не може. Тому Україна, а також інші країни Східного Партнерства можуть лише переймати досвід своїх більш просунутих сусідів, це, безсумнівно, величезний плюс. Не можу не відзначити, що запам'яталася грецька гостинність, і вступна промова мера Афін. Хотілося б, щоб і наш колись пообіцяв публічно "зробити все для легалізації одностатевих партнерств", і що важливіше - не залишити це просто обіцянкою”, - каже він. 

Фото: Точка Опори

Представниця організації “Інсайт” Олена Шевченко впевнена, що конференція дає можливість створювати нові коаліції та партнерства. 

“Ця конференція дає можливість поділитися кращими практиками роботи і дізнатися нові. Так само, вона часто допомагає створювати нові коаліції і партнерства”, - розповідає вона.

Загалом під час конференції було проведено більше 40 воркшопів, декілька панелей та пленарних засідань. Тематика дискусій була різноманітна - від “Де наші політичні лідери?” і до “Підтримка жертв гомофобних і трансфобних злочинів на ґрунті ненависті”. 

Відзнакою конференції є те, що вона щорік змінює місце проведення. Так, у наступному році вона пройде на Кіпрі. А вже у 2017 році - у Польщі, адже “Кампанія проти гомофобії” вже подала свою заявку, як приймаюча сторона.

 
Автор: Олексій Сімончук 
 

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти