6778

Гетеросексуалів не існує, згідно з новим дослідженням


Недавнє дослідження показало, що людська сексуальність розпливчасте поняття, і жінки хочуть сексу більше, ніж ви думали

Гетеросексуалів не існує, згідно з новим дослідженням

 

Недавнє дослідження, опубліковане у виданні Journal of Personality and Social Psychology підриває всі ранні припущення про гетеронормативність сексуальної орієнтації. У дослідженні розглядалася гендерна експресія у жінок і вимірювалась їхня психологічна реакція на надані їм порнографічні матеріали. Виявилося, що в незалежності від того, до якої сексуальної орієнтації себе віднесли жінки, їхні тіла реагували позитивно як до гетеросексуального так і до гомосексуального сексу. Це означає, що сексуальність жінок набагато складніша і не витримує рамок гетеро- або гомосексуальності.

Рітч К. Севін-Вільямс - директор Експериментальної Психології, Лабораторії сексу(статі) і гендеру в Департаменті Гуманітарних наук в Університеті Корнелла. Дослідження, що проходило в його власній лабораторії, як він розповідає, є частиною більш масштабного проекту він, разом зі своїми друзями та подругами проводять проекто, щоб розкрити справжню природу людської сексуальності за допомогою фізіологічних відгуків людини.

Ми намагаємося зрозуміти які люди є насправді

"У двох словах, це дослідження, яке визначає сексуальну орієнтацію за ступенем розширення зіниці. Ми не можемо це контролювати. По суті, проект намагається це і довести, на сьогоднішній день іншими способами визначення сексуальної орієнтації є або самостійно про неї заявити, або, звичайно, збудження геніталей, але такий метод перевірки занадто агресивний"

Згідно популярній думці, сексуальних орієнтацій дві - гетеросексуальная і гомосексуальна. Лиш з недавнього часу бісексуальність почали сприймати всерйоз. Ідея про абсолютно різні, незмінних, точно визначених сексуальних орієнтацій вплетено в українське суспільство, як же як і наші культурні переконання про гендер; "справжні мужики" - маскулінні чоловіки, яких приваблюють дівчата.

Результати дослідження Севін-Вільяма ставлять під питання узвичаєні переконання з приводу сексуальності, і він зовсім не здивований, що сексуальність набагато складніше бінарних гомосексуальності та гетеросексуальности. "Я зовсім не здивований", - говорить Рітч.

"Ми намагаємося показати, які люди є насправді. Іноді здається, що люди знаходять себе зобов'язаними заявити про свій статус, навіть якщо вони йому не відповідають, і це не добре."

На чоловіків діють настільки жорсткі соціальні рамки, що навіть якщо у хлопця є хоч незначний потяг до іншого хлопця - він ніколи не зізнається в цьому.

Севін-Вільямс пояснює це так: індивідуми не бажають відносити себе до певної групи через потенційні наслідки у вигляді соціальних обмежень та зміни ставлення до них. Останнім часом він займається тим, що називає "більшою мірою гетеросексуальний чоловік".

"Ми завжди мали на увазі під гетеросексуальними жінками жінок, в основному гетеросексуальної поведінки, проте зустрівши "ту саму" вони скоріш за все спробують пограти за іншу команду. Раніше вважалося, що цей феномен стосується виключно жінок."

 

"Ми показуємо гетеросексуальному чоловікові картинку мастурбуючий жінки, і він реагує як гетеросексуальний чоловік, але потім, коли ми показуємо йому мастурбуючих хлопців - їх зіниці злегка розширюються Так ми здатні показати, що психологічно не всі хлопці геї, гетеро або бі."

Багатогранне дослідження Севін-Вільямса зачіпає сексуальність як жінок так і чоловіків, і показує абсурдність ідей про абсолютну, 100%, гетеросексуальность, гомосексуальності - ці нудні гіпотези вже давно в минулому і ніколи не були підтверджені науково.

"Нарівні з жіночою сексуальністю, чоловіча сексуальність багатогранна і може варіюватися. Однак, на чоловіках покладені настільки жорсткі соціальні рамки, що навіть якщо у хлопця є хоч незначне потяг до іншого хлопця - він низу що не зізнається в цьому."

Від суфражисток 19 століття до різних рухів за соціальну справедливість, розквіт яких припав на середину 20 століття, до політичних активістів і активісток, які намагаються побороти нерівність у законних структурах в США. Особливу роль у підтримці гендерної полярності, нерівності зіграли такі, на перший погляд нешкідливі, культурні норми суспільства. Метою цього масштабного проекту Севін-Вільямса і його команди є піддати сумніву достовірність і науковість тверджень про норму.

Самооцінка лесбіянок часто вище, ніж у гетеросексуальних жінок

"Сьогодні спостерігається тенденція розмиття рамок", - говорить він, "І, думаю, це стосується обох статей. Це добре, тому що нове покоління зростає набагато різноманітніше, варіативніше і вони не вважають за необхідне [за будь-яку ціну] відповідати певним стандартам суспільства. Гетеросексуали сьогодні можуть дозволити вільно переходити від гендерних ролей однієї статі до іншої - що виявляється в тому, як вони себе ведуть в повсякденному житті, як розмовляють, що одягають.

Незважаючи на те, що людина з не гетеронормативною сексуальною ідентичністю або ЛГБТ-людина часто стикається з дискримінацією та забобонами, із більш філософської точки зору, такий статус може вважатися привілеєм, адже статус квір дозволяє людині ставити під сумнів норми про самоідентифікацію, те, що не здатна гетеросексуальна цисгендерна (у якої біологічна стать співпадає з гендерною ідентичністю) людина при звичайних обставинах. Люди, які наближаються до статусу квір на континуумі сексуальностей, зазвичай потрапляють під гніт соціальних обмежень, виправданих культурними нормами та стандартами суспільства.

Але ці рамки обмежують всіх людей, не дозволяють пройти кожному індивідууму процес пізнання.
"Самооцінка лесбіянок часто вище, ніж у гетеросексуальних жінок." - пояснює Севін-Вільямс. "Можливо, вони відчувають себе більш вільними [бути самими собою]. Звичайно, суспільству не завжди це до вподоби, але це наше справжнє "я".

Оригінал. 

Тепер, завдяки Aperio Lux, ЛГБТ-портал можна читати зручніше на iPhone та iPad.

 

 

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти