383

Головна редакторка «Української правди. Культура» заявила, що в Україні відсутнє наукове підґрунтя в суспільних дискусіях, включно з дискусіях на тему ЛГБТ


Головна редакторка «Української правди. Культура», арт-критикиня Катерина Ботанова в межах відкритої дискусії в Українському католицькому університеті розказала, чому про проблеми в культурі потрібно говорити більше, ніж про тренди, та чому твердження про те, що в Україні треба скасувати Міністерство культури, є абсолютно дурним.

Головна редакторка «Української правди. Культура» заявила, що в Україні відсутнє наукове підґрунтя в суспільних дискусіях, включно з дискусіях на тему ЛГБТ

"Мені здається, в Україні ми часто уявляємо, що цей шар суспільної і інтелектуально-мистецької дискусії можна якось перестрибнути", - заявила Катерина та навела приклад:

"В американському серіальному продукті сьогодні дуже багато і дуже цікаво представлено питання рівності прав, недискримінації різних груп, уважності суспільства до насильства. І вони будуть говорити про це з точки зору можливості максимального включення дискримінованих груп. З точки зору максимальної свободи, рівності і того, наскільки суспільству непросто з цим жити. Чому воно там присутнє? Тому що на рівні мистецтва, на рівні інтелектуального дискурсу це було проговорено, починаючи з 60-х років. Були написані наукові дисертації, спеціалізовані журнали, зроблено 350 тис. мистецьких проектів, камерних, герметичних, для маленької аудиторії. Після цього це змогло потрапити в порядок денний, було продискутовано суспільством, медіа, політиками, вийшло на рівень законодавства, на рівень усвідомлення суспільством певних потреб, пішло в масову культуру"

Катерина Ботанова: "Не розуміють наші політики, чому треба голосувати за поправку до антидискримінаційного закону. От проголосували, стиснувши зуби, хрестячись і з трибуни кажучи: «Але одностатеві шлюби ні-ні-ні». Європа руки викрутила, ми ж безвізовий режим хочемо – ну, проголосували. Але це ж не змінює суспільної ситуації. Це питання гаряче, болісне, неприйнятне не тому, що воно болісне конкретно для нашого суспільства, а тому, що воно ніколи достатньо не було проговорено. Як і багато інших питань. Ми не оминемо стадію інтелектуально-мистецької дискусії".

Часто треба подумати перед тим, як щось говорити. От є медіа, наукові, мистецькі видання, де питання продумуються, і тільки після цього ці теми можуть виходити на широку аудиторію. І тоді нам як журналістам, які пишуть для широкої аудиторії, є на що спиратися. Ми розуміємо, на плечах яких гігантів стоїмо. Якщо ж не маємо цих гігантів, якщо в країні немає філософії, якщо немає досліджень історії, нецензурованих ідеологічно, непідпорядкованих політичному порядку денному, якщо немає мистецтва, яке намагається залізти в усі діри, де щось болить, і куди нам не хочеться дивитися, нам як журналістам не буде на чому стояти, бо ми нічого своїй широкій аудиторії не зможемо пояснити. Просто в нас не буде для цього мови.

Повний виступ Катерина доступний на веб-ресурсі Platforma.

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти