725

Чому батьки залучаються до ЛГБТ-руху?


Чому батьки залучаються до ЛГБТ-руху?

Український ЛГБТ-рух розвивається і набирає обертів. Про це свідчить не лише кількість тематичних акції та подій спільноти, а й те, що до адвокації прав долучаються і батьки ЛГБТ-дітей. 

 Нижче ми розповімо про чинники, які змушують батьків залучатися до організації “ТЕРГО”.  

"Мені хотілося спілкування з точно такими ж людьми, як і я, з такими ж мамами, або з друзями ЛГБТ-спільноти, тому що я була самотня, я не могла відкрито сказати про це нікому”, - розповідає Надія з Кривого Рогу. 

 Галина з Вишгорода розповідає, що тут у неї є коло взаєморозуміння та допомоги. 

 «Я тут в своїй тарілці. Тут у всіх одні й ті ж проблеми, і ми всі дуже схожі в тому плані, що ми відкриті один для одного. Ми ніде не зможемо так спілкуватися і так допомагати один одному, мами, чиє головне завдання - щоб їхні діти були на рівних в суспільстві. Де я знайду таку підтримку? Мені з ними дуже добре. Це великий досить коло людей, з якими є взаєморозуміння і взаємопідтримка. І мало того, є люди, які прагнуть дати більше знань. Я ніде такого не знайду».

 “ТЕРГО” слугує для багатьох мам своєрідною групою підтримки, де можна отримати пораду від других мам, вислухати досвід других, порівняти зі своїм, а також, окрім цього, отримати професійну допомогу психолога як в індивідуальному режимі, так і на груповий тренінгах.

 До того ж мами зазначають, що на той момент, коли їхні діти здійснили камінг-аут (5-10 років тому) вони не мали доступу до необхідної літератури, що стосувалася ЛГБТ-тематики. Часто вони це пояснювали табуйованістю теми, відсутністю потрібних джерел у вільному доступі чи відсутністю інтернету.

 «Ми жили в той час у Полтаві, інформації не було взагалі ніякої. Я вчений-дослідник, тому я можу знаходити джерела, так от, жодного серйозного джерела по гомосексуальності на той момент в Полтаві я не знайшла. Знайшла тільки одну статтю, яка розкривала гомосексуальність у позитивному ключі, я ж навпаки шукала щось, що затаврувало б гомосексуалів і сказало, як їх можна вилікувати», - розповідає Олена Глоба, голова організацїї “ТЕРГО”. 

 Мами жаліються, що і зараз потрібну інформацію дуже складно знайти через відсутність достовірних джерел. Вони стверджують, що та інформація, що транслюється через медійні канали, не завжди  відповідає дійсності або суттєво викривлює ее. А для того, щоб найти необхідну інформацію самотужки,  немає необхідних навичок та ресурсів.

 «Люди ж не знають, що це таке, як і я не знала, я ж теж була гомофобкой, тому потрібно більше інформації, щоб у людей хоч трохи були знання про це», - каже Антоніна із Запоріжжя. 

 Це є однією з причин, чому батьки звертаються до організації “ТЕРГО”. 

 «Коли я прийшла в «ТЕРГО», у мене було дуже багато питань, відповіді на які я не могла знайти. Протягом тренінгів я отримувала відповіді», - каже Антоніна. 

 Через відсутність необхідної інформації про ЛГБТ-спільноту та пануючу в суспільстві ґетеронорматівність, що патологізує гомосексуальність і спричинює гомофобію, у мам гомосексуальних дітей винікає потреба у знаннях. Також відчуваючи себе інакшимі, самотніми, ізольованими від других, вони потребують підртимку від других мам, які пройшли через те саме.

 
Фото Радіо Свобода
 

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти