423

Рух батьків ЛГБТ-дітей на пострадянському просторі


Рух батьків ЛГБТ-дітей на пострадянському просторі

Ми вже писали про зародження руху батьків, що мають ЛГБТ-дітей, у світі. Сьогодні настав час розповісти про подібні організації на пострадянському просторі. 

У Молдові група батьків ЛГБТ існує з 2006 року. Як зазначено на її сайті, потреба в ній виникла після масових камінг-аутів членів ЛГБТ-спільноти перед батьками та близькими. Наразі дана група вже є ініціативною, адже вони беруть участь у різних заходах молдовської ЛГБТ-організації ГЕНДЕРДОК-М, а також надають підтримку як 

батькам у Молдові, так і за кордоном, співпрацюючи з іноземними  організаціями. Окрім підтримки та порад від інших батьків, члени групи можуть отримати допомогу психолога.

У Санкт-Петербурзі (Росія) з 2008 року існує ЛГБТ-організація «Вихід». Однією з гілок діяльності даної організації є так  званий «Батьківський клуб», що був започаткований в жовтні 2011 року. На зустрічах цього клубу, що відбуваються кожного третього понеділка місяця, батьки мають змогу обговорити між собою складнощі виховання, особисті проблеми, отримати пораду від інших членів клубу та психолога, а також отримати юридичну допомогу. У ході своєї діяльності «Батьківський клуб» висловив своє незадоволення гомофобним законом про «пропаганду гомосексуалізму», написавши відкритого листа депутату Віталію Мілонову, що був одним із авторів цього закону. Проте, зважаючи на те, що закон все ще функціонує, цей відкритий лист не мав бажаної реакції.

В 2013 році в Україні почала своє існування батьківська організація ТЕРГО”.  Батьки ЛГБТ-дітей щомісяця збираються на зустрічі, які завжди починають з трьох позитивних речей, що трапилися з часу попередньої зустрічі, і так само обговорюють свої проблеми, діляться досвідом з новоприбулими мамами та проводять тренінги, аби допомогти батькам прийняти своїх дітей такими, якими вони є. Також члени організації можуть спілкуватися з психологом. 

Для того, аби порівнювати пострадянський простір з країнами демократичного світу, варто визначити категорії для порівняння: загальна ситуація ЛГБТ-спільноти, законодавство, що регулює життя ЛГБТ-спільноти, період виникнення організацій батьків ЛГБТ-дітей та головні ідеї організацій.

Що стосується ситуації з дотриманням прав ЛГБТ-індивідів, міжнародна організація ILGA щорічно проводить моніторинг 49 європейських країн, результати якого дають змогу описати стан дотримання прав та свобод ЛГБТ-спільноти в кожній окремій країні. Кожна країна оцінюється за шкалою від 0% до 100%, де 0 – це жорстоке недотримання та порушення прав людини, дискримінація, а 100 – повна рівність та повага до прав людини. 

Так, у 2014 році Україна отримала 12%, Росія 6%, а Молдова - 17%. У той же час, Німеччина - 56%, Іспанія - 73%, а Британія - 82%. 

Рух батьків ЛГБТ-дітей є доволі поширеним явищем у країнах демократичного світу. Батьківські організації існують як окремо, так і у складі всенаціональних ЛГБТ-об’єднань. Учасники та учасниці організацій зазначають, що рух батьків існує для того, щоб поширювати між батьками та у суспільстві необхідну інформацію, надавати психологічну та моральну підтримку, а подекуди навіть вирішувати складні юридичні питання. Порівнюючи організації батьків ЛГБТ дітей на пострадянському просторі з деякими країнами демократичного світу, вдалося виявити, що, незважаючи на те, що європейські організації батьків ЛГБТ дітей створювалися раніше, ніж їхні пострадянські аналоги, вони мають переважно однакові цілі та ідеї.

 

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти