298

Барак Обама: "Ми повинні продовжувати протидіяти поширенню ВІЛ, щоб покінчити з ним"


Президент США Барак Обама закликав світ зупинити ВІЛ у своїй щорічний промову до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом

Барак Обама: "Ми повинні продовжувати протидіяти поширенню ВІЛ, щоб покінчити з ним"

"Більше трьох десятиліть тому, були виявлені перші випадки інфікування на ВІЛ/СНІД, які згодом викликали епідемію в США - це був час, коли ми мало знали про ВІЛ, час в якому, постраждалі зіткнулася зі страхом та стигмою. Ми зробили надзвичайний прогрес у боротьбі проти ВІЛ з того часу, але багато чого нам належить зробити ще", - почав промову Барак Обама. Текст звернення Обами наводить PinkNews.

Далі текст звернення Барака Обами:

З нагоди Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом, ми згадуємо тих, кого ми втратили через СНІД, заявляємо про нашу підтримку тих, хто живе з ВІЛ, і знову підтверджуємо наше бажання досягнути мети - покоління без нових випадків СНІДу.

Сьогодні, все більше людей отримують життєво необхідне лікування, ніж будь-коли раніше. Мільйони випадків інфікування ВІЛ - зупинені. Тим не менш, більше 36 мільйонів людей у всьому світі живуть з ВІЛ - у тому числі майже 3млн. дітей.

Моя адміністрація прагне припинити поширення ВІЛ та покращення життя всіх, хто живе з ним. У Сполучених Штатах, реформа медичних законодавства дозволила більшій кількості людей отримати доступ до профілактичних послуг, таких як тестування на ВІЛ. Страхові компанії більше не можуть дискримінувати людей, що живуть з ВІЛ/СНІДом.

Крім того, цього року ми відзначає 25-річчя Закону Райана Уайта, який дав початок програмі, що допомагає забезпечити необхідну допомогу найбільш уразливим людям і допомогла більшій половині всіх людей, що живуть з ВІЛ в США.

Цього року, я підписав розпорядження, щодо оновлення Стратегії до 2020 року, з особливою увагою на розширення можливостей тестування та лікування ВІЛ, розширення сервісів для підтримки людей, які живуть з ВІЛ, щоб надати комплексної допомоги, таким чином сприяти загальному придушенню вірусу, а також розширення доступу до превентивних заходів для людей з істотним ризиком інфікування ВІЛ.

Крім того, Стратегія включає зниження, пов'язаних з ВІЛ-статусом, нерівності та несправедливості у сфері здоров'я, ВІЛ як і раніше впливає на конкретні групи населення непропорційно по нашій країні. Деякі люди - в тому числі геї і бісексуальні чоловіки, темношкірі жінки і чоловіки, латиноамериканці, що вживають ін'єкційні наркотики, трансгендерні жіноки все ще є уразливими. Ми повинні направити наші зусилля, щоб зменшити дискримінацію у сфері здоров'я, пов'язану з ВІЛ і зосередити підвищену увагу до уразливих груп населення.

На останок, додав, Федеральний бюджет передбачає більше $31 млрд фінансування для лікування та профілактики ВІЛ/СНІДу, догляду та досліджень. Ми також робимо великий прогрес на шляху до досягнення більш швидкого придушення вірусного навантаження у людей з ВІЛ. В останні 5 років, ми збільшили фінансування для забезпечення все більшої кількості американців доступом до медичного обслуговування.

Надзвичайний план президента по боротьбі зі СНІДом (PEPFAR) допоміг врятувати життя людей по всьому світу і зробив значний вплив на кількість нових ВІЛ-інфікувань шляхом зміцнення міжнародних партнерських зав’язків і розширення основних послуг для профілактики і лікування ВІЛ-інфекції. Цього року, я оголосив нову ціль для PEPFAR: досягнення 40% зниження захворюваності на ВІЛ серед молодих жінок та дівчат в найбільш уразливих районах на південь від Сахари.

Це загальна відповідальність, проте США будуть залишатися лідером в питанні протидії ВІЛ/СНІДу, продовжуючи працювати з міжнародним співтовариством для вирішення цієї проблеми і забезпечення здорового майбутнього для всіх людей.

У цей день, давайте віддамо належне тим, кого СНІД відібрав від нас дуже рано, і підтримаємо тих, хто продовжує боротьбу за світ, вільний від СНІДу. Давайте, також, підтримаємо дослідників, постачальників, які працюють щодня від імені людей, що живуть з ВІЛ.

Разом ми можемо створити майбутнє, в якому жодна людина - тут, в Америці чи де-небудь в нашому світі - не відчує болю та стигми, через ВІЛ/СНІД.

Я, Барак Обама, президент Сполучених Штатів Америки, в силу своїх повноважень, наданих мені Конституцією і законами Сполучених Штатів, проголошую 1 грудня 2015, Всесвітнім днем боротьби зі СНІДом.

Я закликаю губернаторів штатів і Співдружності Пуерто-Ріко, посадових осіб інших територій, що знаходяться під юрисдикцією Сполучених Штатів, і американських людей приєднатися до мене у відповідних заходах, щоб пам'ятати тих, чиє життя відібрав СНІД та підтримувати і співчувати людям, що живуть з ВІЛ.

 

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти