601

Стала відома програма Фестивалю рівності 2015


Цьогорічний фестиваль триватиме 4 дні

Стала відома програма Фестивалю рівності 2015

Місцем проведення цьогоріч стала "Зона креативної мануфактури - IZONA". Яка знаходиться за адресою: вул. Набережно-Лугова 8. Вхід на фестиваль - вільний.

У перший день, 10 грудня о 18:00 відбудеться церемонія відкриття, продовженням якої стане показ документального фільму "Меліса: Мама і я" (Ізраїль, 2010). Початок сеансу о 19:00.

Яель Шахар - режисерка фільму, а у 60-ти хвилинах показує Яеля та Меліссу, які зустрілися 7 років тому, коли обидві працювали стриптизерками в Японії. Яель — ізраїльска фотографка, котра документує їхню дружбу. Фільм розповідає гірку історію самотності Мелісси і те, як шляхи двох подруг розійшлися аж до возз’єднання в США. Серце фільму — це емоційний зв’язок двох хоробрих жінок.

20:00 відбудеться відкриття виставки «Мавпа кафки».  Протягом години з вами буде говорити… мавпа. Мавпа, яка небаченою досі в історії концентрацією волі досягла рівня середнього європейця, розповість вам про те, як це — пити горілку, курити і плюватися.

Режисерка виставки Наталя Прокопенко задається питання: «Як відчути на собі «високу мораль»? Як дати волю своїм почуттям і при цьому не нашкодити нікому навколо себе? Що таке еволюція і в чому правда любові до себе? — Саме про це йтиме мова у моновиставі «Мавпа Кафки, або звіт для академії», поставленій театром «Іда Шмуліч».

У 21:00 відбудеться кінопоказ нового українського короткометражного (23хв) документально фільму «66%». Режисерка Наталя Астасьєва-Блок зняла фільм про жінок, які через війну були змушені покинути свої оселі, роботу та звичне життя. Про те, як зараз вони намагаються жити в тій частині України, де немає військових дій. За статистикою, 66% з усіх вимушених переселенців — жінки.

Цей фільм про маленькі подвиги, про ставлення місцевого населення до переселенців, про жіночу солідарність, про те, наскільки важлива підтримка і про маленькі радості звичайних українських жінок.

День другий - 11 грудня

Показ коротких відео на ЛГБТ-тематику

о 16:00 відбудеться показ коротких відео на ЛГБТ-тематику, які зняли продюсерка Людмила Кириленко та режисерка - Віра Яковенко.

 «Веселкові родини. Життя під маскою» - сюжет присвячений розкриттю проблеми життя «веселкових» сімей в Україні, зокрема створенню унікального проекту – літнього табору для ЛГБТ сімей.

«Той, кому довіряю: Мережа психологів по роботі з ЛГБТ» - життя ЛГБТ спільноти на пострадянському просторі сповнене нерозуміння і засудження; моральний тягар, який накопичується в душі, заважає представникам спільноти самореалізуватися і жити повноцінним життям. Допомогти прийняти себе і вирішити безліч пов’язаних з гомофобією та неприйняттям суспільства психологічних проблем – це завдання для висококваліфікованого психолога.

18:00 відбудеться TED-TALK: «Ксенофобія, мова ворожнечі, націоналізм — чим все це нам загрожує?», Максим Буткевич, Проект «БЕЗ КОРДОНІВ».

19:00 показ афгано-німецького фільму  «Нікого немає вдома» 2013 року. Фільм — режисерський дебют Шахрбану Садат та Каті Адомейт, які змішали художню та документальну складові в одному сюжеті. 

В Кабулі родина, що складається з батька, матері та чотирьох дочок, переїхала до нового будинку. Щодня батько проклинає своїх дітей за невиконання давніх релігійних традицій. У той же час молода афганська дівчина в центрі для біженців у Німеччині починає шукати своє місце в житті.

Глядач спостерігає за її повсякденним життям, стаємо свідками того, як вона знаходить розуміння без слів з таким же біженцем, як і вона сама. Зіткнення між традицією і неминучістю прогресу тонко передане у живих діалогах.

Вже о 20:00 почнеться показ пєси-фарсу «Проститутка» - чи є у жінки, що продає власне тіло, спосіб боротися за право бути людиною, а не річчю, за звільнення від влади забобонів, за право на бунт проти принизливих умов існування, за право самій розпоряджатися своєю долею.

 «Коли я стала продажною жінкою?… Послухайте, мені не подобається це слово… продажна… я надаю перевагу слову проститутка, краще називати речі їх справжніми іменами»…

20:30 - КВІР-КАПЛИЦЯ

Квір-каплиця — це, з одного боку, іронічний погляд на інститут шлюбу та процедуру церковного вінчання у її нинішньому вигляді. З іншого ж боку, неможливо ігнорувати очевидну проблему: багатьом людям подобається одружуватись, але ця можливість є фактично привілеєм гетеросексуалів. Величезна кількість населення в усьому своєму різноманітті позбавлена змоги легітимізувати свої стосунки в очах як суспільства, так і держави та церкви.

Важливим для нас є широке розуміння квіру, цей контекст виходить  далеко за межі абревіатури ЛГБТ. Також, ми уточнюємо, що взяти участь у вінчанні можуть і гетеронормативні пари — повнолітні чоловік та жінка. Отже, ми створили віртуальну спільноту, силою голосу якої визнаємо дійсність будь-яких союзів.

День третій – 12 грудня

12:30 - «Гендерні монологи» — особисті, документальні історії, викладені у формі театральних монологів, котрі змушують задуматися про те, що ми втрачаємо через гендерні стереотипи.

  • «Його потрібно годувати» (авторка — Катерина Пономаренко, читає Олена Астасьєва, тривалість — 4хв. 22 сек.)
  • «Сама винна» (авторка — Олена Астасьєва, читає — Альона Шведкова, тривалість — 6 мін.27 сек.)
  • «Убити підора» (моно-п’єса Євгена Морковського у виконанні автора, тривалість — 20 хв. 6 сек.)

13:30 - Лекція Тамари Злобіної «Гендерний розпад» - феміністичний аналіз змін гендерного ладу за останні два роки.

Якийсь час назад була бурхлива дискусія у блогах «Критики» між Тамарою Марценюк та Марією Маєрчик. І песимістичні прогнози про те, як країна стрімко скотиться вправо, відштовхуючись від примітивізму і сексизму поверхової риторики Майдану. Однак цього не сталось.

Натомість маємо доволі неоднозначну ситуацію, яку можна назвати еклектичною. З одного боку журналістки, політикині, волонтерки, активістки почали більше говорити про жіночі права і є щось подібне на гендерний бум.

Є дуже значний запит на емансипацію з боку самих жінок. Є євро-реверанси політиків у бік гендерної рівності. З іншого боку, є інерційна консервативна частина суспільства. Сексизм у ЗМІ. Гомофобні політики.

Розмова про гендер в Україні тільки починається. Тамара Злобина хоче картографувати цей еклектичний стан гендерного поля, показати, які у ньому є основні табори сили і які можуть бути варіанти розвитку подій. Цільова аудиторія — активне, зацікавлене в емансипації жіноцтво. Щоб вони розуміли, де і чому опинились, і мали мотивацію діяти — адже, якщо жінки не почнуть активно виступати за свої права, шальки терезів можуть скотитись назад в домострой.

15:30 - Квір-йога від Юлії Андрійчук

Квір-йога – це заняття з йоги, відкриті для людей з різними сексуальними орієнтаціями та гендерними ідентичостями, де всі вони можуть почуватися вільно і спокійно, без будь-яких незручностей і непорозумінь. Можливість відвідувати такі заняття дуже важлива для трансгендерних людей, адже вони часто почуваються некомфортно у гендерованих просторах, таких як роздягальні спортклубів. В рамках Фестивалю Рівності всі бажаючі матимуть можливість взяти участь у такому занятті, краще пізнати своє тіло і себе самих.

«На моєму занятті ми будемо досліджувати себе у різних положеннях тіла в просторі. Попрацюємо над внутрішнім балансом і безпечним виконанням асан. Повчимося уповільнюватися і відчувати себе», - Юлія Андрійчук.

17:00 - Перфоманс «Ніжність» (Одеський Театр танцю буто «Уроборос»)

12 грудня одеський театр Буто танцю «Уроборос» представить новий перфоманс під назвою «Ніжність».

Це історія практично кожного з нас. Дитина вироджується у дорослу людину і її світовідчуття біднішає, вона отримує обов’язки та проблеми, переживаючи при цьому дуже посередню палітру почуттів. У моменти, коли світло пробивається до її серця, вона топче його, щоб не страждати згодом, і все це через те, що вона “занадто доросла”. Але ми все одно діти… Ніжні та добрі істоти, котрі не сумніваються у співрозмовниках, котрі можуть любити і приймати світ з широко відкритими очима. І саме про це розповідає перфоманс «Ніжність», який відбудеться в Києві 12 грудня.

18:00 – показ документально фыльму “Рожева Банда”(“Gulabi Gang”), (Індія, 2012)

Режисерка Нішта Джаін показує глядачам 2005 рік, коли Сампат Пал Деві, котра у 12 років вийшла заміж за продавця морозива і народила першу дитину, коли їй було 15, створила групу з жінок-активісток, кількість яких зараз вже перевищує 20 000. Тепер серед них є і чоловіки. Цей рух отримав назву «Гулаб ганг» («Рожева банда”), бо його учасниці носять рожеве сарі. Іншим знаковим атрибутом є латі (бойові індійські посохи), які вони використовують для покарання людей, що зловживали силою чи своїм становищем.

Спочатку рух був створений , щоб допомагати жінкам, які страждають від насильства в сім’ї, але зараз він все більше сосереджуєься на системних проблемах нерівності та гноблення жінок.

20:00 - Splash Band & Lichee, Anna Rainbow FT Splash Band

Якщо ви почуєте твердження «Музика врятує світ» — будьте впевнені — мова йде саме про них. Вони сповнені щирістю та справжністю, що відображається у кожному звуці їх музики. Знайомтеся — революційний музичний проект LSB. (SplashBand&Lichee). Унікальне поєднання незвичайних музичних інструментів та чарівного вокалу.

21:30 - Марія Сем Кацева та група «СЕММ»

Марія Сем Кацева та “СемМ” – музичний колектив, що має у своєму репертуарі пікантну суміш із вишуканих французьких шлягерів, а також американських та російських пісень.

Група “СемМ” – це не тільки музика, “СемМ” – це затишна атмосфера європейського ресторанчика, оповитого тютюновим димом та ароматом коньяку.

23:00 – Вечірка на якій виступить гурт «Людська Подоба»

«Людська Подоба» — це український музичний проект, що працює в сфері аудіовізуального мистецтва. Основа творчості групи — експерименти зі звуком, що дозволяють знайти і представити слухачам нове авангардне поп-звучання. Універсальною музичною мовою Людська Подоба говорить про життя, любов і красу, про знищення кордонів, стереотипів і стандартів. Джерелами натхнення для колективу є гендерні питання, сексуальність, людські стосунки, любов та її відсутність.

Четвертий день, 13 грудня

12:00 - Talent-market 2.0

Другий професійний ярмарок у форматі «ЛГБТ для ЛГБТ», де можна розповісти про свою роботу або хобі і знайти спеціалісток / -ів у найрізноманітніших сферах. Кожна учасниця або учасник, що мають різні таланти, надають послуги чи виробляють продукцію, потребують своєї аудиторії і, в той же час, є споживачами інших послуг та іншої продукції. TalentMarket — чудовий майданчик для того, щоб налагодити обмін інформацією, познайомитися з новими людьми, побачити знайомих з незвичного боку і знайти серед своїх те, що зазвичай шукаєш серед «чужих».

15:00 - Форум-вистава «Будемо жити. Як?»

Вистава, мова у якій, йде про проблеми, які виявилися спільними як для переселенців, так і для місцевих: нестача дитячих садочків, питання житла, працевлаштування та свого місця у місцевій громаді . Грати сценки про ці проблеми будуть самі учасники семінару, які не є професійними акторами.

18:00 - Показ короткометражних фільмів

«Фінальний розпродаж» - пізно вночі двоє літніх незнайомців не знайшли Віагру для сексу на одну ніч. Нестача потрібної синьої пігулки виявилася благом, бо двоє незнайомців отримали можливість отримати задоволення для серця замість радощів плоті.

«Шанс» - Життя Тревора стає порожнім через смерть його дружини. Спливають дні і тижні, а Тревор повільно стає ізольованим і самотнім.

Випадкова зустріч в парку з таємничим незнайомцем, так само стурбованим власним минулим, стає поштовхом для обох чоловіків, щоб відродитися до нового життя.

«Принцеса» - Рей, 28-річний філіппіно-американський батько згадує народний танець Сінгкіл, щоб заспокоїти своїх дітей після невеликого землетрусу. Син Сінкгіла обирає роль міфічної принцеси, а не князя, і це стає випробуванням для Рея, бо його друзі-мачо тепер ставлять під сумнів його батьківські якості.

19:30 - Лекція Ольги Мартиненко «Перфоманс як машина пам’яті»

«Під час київської лекції я приділятиму особливу увагу колективній пам’яті та політиці ідентичності у перформансі. Я говоритиму про те, яку роль перформанс відіграє у становленні квір та ЛГБТ ідентичності, а також про стратегії подолання маргіналізації», - Ольга Мартиненко.

20:30 - документальний фільм «Чалалай» (Індонезія, 2015)

Члени етнічної групи Бугіс, що населяють острів Південний Сулавесі (Індонезія) і на сьогодні є переважно мусульманами, не відкидають і свої давні анімістичні вірування. Бугіс — народ стародавньої культури, відомий своїм гендерним розмаїттям. У їхній картині світу люди в суспільстві діляться на п’ять різних гендерів, два з яких — аналоги звичних нам понять «чоловік» та «жінка», а от інші три нелегко співставити із західними ідеями гендеру: бісу — жрець — поєднує всі гендери в людині, чалабай — людина, що має біологічну чоловічу стать, але виконує жіночу роль у суспільстві, та чалалай — людина, що має біологічну жіночу стать, але виконує «чоловічу» роль у суспільстві.

За допомогою цієї документальної стрічки ми дізнаємося більше про сучасне життя Чалалай — людей, що належать до біологічної жіночої статі, але не вдягають сукні, репрезентують себе як чоловіки, займаються «чоловічою» роботою, і як правило живуть із жінками-партнерками як подружжя і всиновлюють дітей.

Програма доступна на офіційному сайті фестивалю.

Підготував Левчук Тимур

 

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти