7095

Які права людини недоступні ЛГБТ в Україні?


Які права людини недоступні ЛГБТ в Україні?

Дуже часто можна почути від співрозмовника тезу, що він не проти гомосексуалів, але їм “треба цим займатися дома і не виходити на вулицю, щоб показати, які вони є”. Але що робити тим одностатевим парам, які усе життя прожили разом, не виходили на Марші Рівності, не боролися за свої права, а просто жили одне для одного? Як одному (одній) з них оформити спадок у разі смерті іншого (іншої)? Як їм оформити спільну власність? Як одному (одній) стати довіреною особою іншого (іншої)? 

Нижче ми приведемо перелік прав людини, які недоступні ЛГБТ-людям в Україні. Перелік прав, за які люди виходять на Марші Рівності, за які багато з них борються усе життя. 

"Ми з вами виступаємо за сімейні цінності. Я чую якісь фейки, що в Україні можуть бути які-небудь одностатеві шлюби. Не дай Бог, щоб це відбулося. І ми ніколи не будемо це підтримувати", - заявив голова Верховної Ради Володимир Гройсман перед голосуванням за антидискримінаційну правку у Трудовому Кодексі. 

Цей вислів обурив не лише ЛГБТ-спільноту. Багато лідерів суспільної думки почали критикувати колишнього міського голову Вінниці. Категорично не згодні із Гройсманом і деякі народні обранці. Наприклад, Сергій Лещенко і Віталій Чепинога заявили, що одностатеві шлюби в Україні будуть. 

“Церква і релігійні організації в Україні відокремлені від держави, а школа - від церкви. Жодна релігія не може бути визнана державою як обов'язкова”, - каже Стаття 35 Конституції України. 

Однак, насправді, церква відіграє важливу роль у державній політиці. Саме поняття “традиційні цінності” і “християнська мораль” заважають державним діячам прийняти гомосексуалів. Навіть не дивлячись на те, що вони постійно заявляють про шлях до Європейського Союзу, де рівність усіх людей є основою життя. 

Заборона одностатевим парам офіційно реєструвати свої відносини нагадує сторінки з жорстокого минулого, коли заборонялися шлюби між представниками різної раси, конфесії і соціального класу. 

Також можна додати, що реєструвати одностатеві партнерства дозволено у Нідерландах, Бельгії, Іспанії, Канаді, Норвегії, Швеції, Данії, Франції, США, тощо. 

Саме реєстрація одностатевих партнерств відкриє для гомосексуалів можливість отримати права, які мають інші громадяни України. 

Спільна сумісна власність — це спільна власність двох або більше осіб без визначення часток кожного з них у праві власності. Майно, набуте в результаті спільної праці та за спільні грошові кошти членів сім'ї, є їхньою спільною сумісною власністю, якщо інше не встановлено договором, укладеним у письмовій формі.

Це право, якого не мають одностатеві пари, навіть якщо вони собі тихенько живуть разом усе життя і не заявляють публічно про те, ким вони є. 

Право на успадкування майна. Право, яке логічно витікає із попереднього. Адже, як таке може бути, що люди, котрі усе життя прожили разом, не можуть успадкувати майно партнера/партнерки у разі його/її смерті. 

Також одностатеві партнери/партнерки не можуть скористатися правом не свідчити у суді проти своєї коханоюї людини, адже їхні відносини не зареєстровані. Більше того, навіть якщо дві людини прожили разом усе життя, спокійно і нікому не кажучи про свою орієнтацю, вони навіть не зможуть скористатися елементарним правом розпоряджатися тілом партнера/партнерки у разі його/її смерті. Це вже не кажучи про такі права, як спільне батьківство і виховання прийомних дітей, право на соціальне забезпечення та пільги. 

Як ми бачимо, теза “ми до вас толерантно ставимося, але сидіть вдома і займайтесь там своїми справами” спростовується вже після переліку основних прав людини, які недоступні ЛГБТ у нашій країні, тому ці люди не можуть спокійно жити простим життям, адже для початку треба вибороти права на власне життя. 

 
Підготував Олексій Сімончук
Текст інфографіки підготував Левчук Тимур, дизайн Михайло Федишак.

 

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти