824

ЛГБТ-туризм: прямі інвестиції в український бюджет


ЛГБТ-туризм: прямі інвестиції в український бюджет

ЛГБТ-туризм - це різновид туризму, що ґрунтується на відпочинку осіб гомосексуальної орієнтації. Це подорожі у країни і регіони, що є толерантнимИ до ЛГБТ. Такі тури можуть організовуватися як самостійно, так і туристичними компаніями.

Враховуючи той факт, що економіка України знаходиться на дні, то треба користатися кожною можливістю поповнити державну казну. Тим паче, є з кого брати приклад. 

Так, Іспанія з консервативної та гомофобної країни, перетворилась у країну-лідера в сфері ґей-туризму Європи. Кожного року ґеї та лесбійки приносять в економіку країни понад 6.6 млрд. доларів. Світовим лідером залишаються Сполучені Штати, де економіка країни отримує від ЛҐБТ-туризму щорічний дохід у розмірі 21,5 мільярда доларів. 

До того ж, в останні роки Іспанія стала популярним туристичним напрямом, де ґеї та лесбіки можуть почувати себе вільно, на відміну від своєї Батьківщини. За це вони готові платити. Внесок ЛҐБТ-туристів вкрай важливий для зростання іспанської економіки, де на туристичну сферу припадає 12% робочих місць. 

У США провели дослідження, згідно результату якого витрати ЛГБТ-туристів на подорожі в середньому на тисячу доларів перевищують витрати ґетеросексуальних мандрівників. 

Всесвітня туристична організація ООН (UNWTO) при партнерстві з Міжнародною туристичною асоціацією ґеїв і лесбійок у 2012 році опублікувала звіт.Він виявив, що туристичні напрямки з толерантною культурою отримують переваги від зростання числа туристів, ґеїв і лесбійок, і рівня їх туристичних витрат. Представник Міжнародної туристичної асоціації ґеїв і лесбійок Стівен Кут каже, що "ґеї мають великий прибуток, який вони витрачають на розваги і подорожі. Вони проводять дві або три відпустки на рік. Тому є сенс концентруватися на цьому сегменті".

Фото - outtraveler

Про роль ЛГБТ у розвитку туристичної діяльності свідчать також наступні цифри, які отримали дослідники США: 97% сексуальних меншин у минулому році відправлялися у відпустку; 57% сексуальних меншин вибирають дорогі тури; 37% гомосексуальних пар, як мінімум, один раз у житті відправлялися в тривалу подорож; 53% гомосексуальних пар витрачають за час поїздки більш ніж $5000 на людину. У той же час, іспанські дослідники із Інституту Туризму прийшли до таких висновків: У США подорожують 85% ґеїв, проти 64% ґетеросексуалів; У 2008 році 4,6% американських туристів, що виїжджали за кордон, вибирали Іспанію; 42,1% від загального числа німецьких туристів в 2008 році відвідали Іспанію; 45% британських ґей-туристів вибирають висококласні готелі.

Що в Україні? 

Немає жодної таємниці в тому, що Україна є бідною державою. Кожне поповнення бюджету - піде лише на користь економічному розвитку країни. 

“Кожне додатково забезпечене право впливає на ВВП країни, кожен закон, який обмежує права ЛҐБТ негативно впливає на економіку країни", - сказав Елтон Джон під час виступу на форумі YES, що проходив у Києві. 

Але економічне зростання для керманичів держави не грає настільки важливу роль, як “сімейні цінності”, про які кажуть і президент, і спікер, і парламентська більшість. 

Наприклад, гарним показником зародження толерантності в Україні є Марш Рівності. Але він щороку проходить з великим скандалом, провокаціями та, у підсумку, із постраждалими, що грає лише в мінус для країни. Також показова ситуація з проведенням у Одесі (серпень 2015) фестивалю “Одеса Прайд”. На ньому учасники повинні були обговорити такі питання: "ґей-туризм як елемент територіального брендінгу Одеси"; "ґей-образи в масовій культурі"; "історія ЛГБТ-руху у світі. Варіанти української моделі побудови діалогу" тощо. Але суд заборонив проведення прайду. У результаті чого, на репутації толерантної України з’явилася чергова пляма. 

Як це виправити? 

Перший крок для створення дружньої та толерантної держави вже пройдений. Верховна Рада прийняла антидискримінаціну поправку до Трудового Кодексу. Уперше в українському законодавстві з’явилися такі поняття як “сексуальна орієнтація та ґендерна ідентичність”. 

Наступним кроком бачиться заборона дискримінації за ознаками СОГІ в усіх сферах діяльності. Тобто, необхідно внести сексуальну орієнтацію та ґендерну ідентичність в Конституцію України. Однак, на даний час, це здається малоймовірним, адже навіть відповідна петиція до президента набрала трохи більше чотирьох тисяч підписів. 

Коли гомосексуали будуть захищені від дискримінації, можна переходити до наступних кроків. Наприклад, до реєстрації партнерств. Це здається взагалі фантастичним, однак усі цивілізовані країни проходили шлях від гомофобії до толерантності і Україна не повинна бути виключенням. 

Наразі, українським державотворцям необхідно зрозуміти, що світ не стоїть на місці, він змінюється, що повага до інших - це запорука сильної країни. Тим паче, щоб почати вибиратися з економічної прірви - треба щось робити. Для початку зрозуміти, що толерантне ставлення до ЛГБТ, створення дружньої атмосфери - це прямі інвестиції в український бюджет.

 
Підготував Олексій Сімончук
 

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти