795

“Гомосексуальність карається підвалами”: як живуть ЛГБТ у терористичній “ДНР”


“Гомосексуальність карається підвалами”: як живуть ЛГБТ у терористичній “ДНР”

"Два рази я заповажав "Правий сектор": коли вони побили ґеїв у Києві і коли спробували прибрати Порошенка", - сказав лідер терористичної “ДНР” Олександр Захарченко. 

Вислів демонструє відношення самопроголошеної влади “ДНР” до гомосексуалів. Ця ненавість змушує її об’єднуватися навіть з військовим ворогом - “Правим Сектором”, попри те, що вони вбивають людей один одного вже майже два роки. 

“Зараз у нас всі сидять на жопі” 

На початку червня минулого року прибічники терористичної “Донецької народної республіки” напали зі зброєю на ґей-клуб “Вавилон” у Донецьку. Група людей, до десяти осіб, увірвалася в клуб. Спочатку вони забрали у всіх відвідувачів документи, телефони, гроші, а потім, протягом години, били і знущалися над хлопцями, які були на вечірці. Гроші нападники так і не повернули.

Після цього прецеденту будь-яка ЛГБТ-активність на окупованих територіях припинилася. 

“Гей-клубів немає, ґей-вечірки не проводяться, все відбувається таємно, влада “ДНР” негативно ставиться до цього”, - розповідає Микола, який зараз живе у Донецьку. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “У Криму такі люди не потрібні”: як живуть ЛҐБТ на анексованому півострові

Не дивлячись на те, що самопроголошеною владою розважатися в компанії ЛГБТ-друзів заборонено, хлопець дивиться з оптимізмом у майбутнє. Думає, що ситуація трохи поліпшиться із завершенням війни, але все залишиться у тіні, як і було до цього, ніхто публічно про себе не говоритиме. 

Фото: http://citysites.ua

“Кожен сам вибирає свій шлях у житті. Звичайно, ніхто не буде забороняти з ким спати в ліжку і з ким зустрічатися, але ґей-парадів, ґей-шлюбів не буде. Вечірки будуть закритого типу, все, як і було колись під контролем української влади. Хоч я і ґей, але проти ґей-парадів.

Це моє особисте життя, і я не вважаю нормальним ходити центром і показувати, що я - ґей. Діти це побачать, виникатимуть питання. Навіщо? Тупо також усиновлювати дітей, цього не буде. Наша країна далека від цього і люди не зрозуміють”, - розповідає гомосексуал з Донецька. 

У Горлівці схожа ситуація, говорить Олександр, який там мешкає. Про ЛГБТ взагалі краще нічого не казати, будь-яка публічність може погано закінчитися. 

“Я не ЛГБТ-активіст і ніколи не брав у цьому участі. Зараз у нас люди сидять на жопі, з ЛГБТ тут не жартують. Гомосексуальність карається підвалами та примусовими роботами, так що ніхто не кричить, що він ґей - це стрьомно”, - говорить Саша. 

“До жінок ставлення краще”

Ірина лесбійка і живе в Донецьку. Вона намагається демонструвати свою активність, але часто робить це виключно онлайн. 

“Намагаюся бути активісткою, хоча в нашому місті з цим досить складно. Я адміністратор групи "Донецьк ЛГБТ 18+", - говорить дівчина. 

Фото: Getty Images

Іра каже, коли Донецьк був під контролем української влади, свободи було більше. Вони проявляли більше активності і проводили різні заходи. 

“Наш рух був більш розвиненим, ми влаштовували вечірки для "своїх" в тематичних клубах кілька разів на місяць. Зараз, під владою “ДНР”, люди, які цим займалися, покинули місто через життєві проблеми”, - розповідає Ірина.

Дівчині гріє душу тільки те, що до гомосексуальних жінок ставлення краще, ніж до чоловіків. Максимум, що можуть зробити - косо подивитися чи висловити обурення, але без фізичного насилля. 

“До дівчат ставляться лояльніше, ніж до хлопців. Ми намагаємося відродити рух з новою силою, приймаємо молоде покоління, хоч це дуже непросто у нашому місті. Коли гетеросексуальні пари публічно показують свої почуття, то це нормально і добре, якщо ж таке собі дозволяють наші дівчата, трохи розслабившись після алкоголю, то люди починають обурюватися. Нападів не було, але лайка та погрози у нецензурній формі - так”, - каже доннечанка Ірина. 

Життя гомосексуалів на окупованих територіях нагадує нацистські або кґбістські часи. ЛГБТ-спільнота боїться нову самопроголошену владу і це зрозуміло, адже людей лякає думка опинитися у підвалі за те, ким вони є. 

Підготував Олексій Сімончук

 

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти