325

Чи збулися віщування колишнього прем'єр-міністра України Миколи Азарова?


Рівно два роки тому, тодішній прем'єр-міністр Микола Азаров лякав "антимайданівців" одностатевими шлюбами, які Україна повинна легалізувати після підписання Угоди про асоціацію з ЄС.

Чи збулися віщування колишнього прем'єр-міністра України Миколи Азарова?

Про це заявив прем'єр-міністр Микола Азаров, у 2013 році, виступаючи на Європейській площі на мітингу прихильників Партії регіонів.

 

"Опозиційні лідери розповідають казки про те, що ми підпишемо Угоду і завтра будемо без віз їздити до Європи. Нічого подібного. Ми повинні ще узаконити одностатеві шлюби , прийняти закон про рівність сексуальних меншин", - заявив Азаров.

При цьому він заявив: українці до цього не готові, окрім цього, церква виступає проти таких кроків.
"Коли перед нами стало питання - підписати угоду з ЄС і завтра стати банкрутом - ми на це піти не могли", - заявив Азаров.

Разом з тим він додав, що "це абсолютно не означає, що ми поставили хрест на європейській, як нам казали, "мрії".

Чи були передбачення Миколи Азарова реальними?

21 березня 2014 року – була підписана Угода про асоціацію між Україною та Європейським Союзом, проте закону про одностатеві шлюби українці так і не дочекалися, які і закону про рівність сексуальних меншин.

«У 2015 році, ЛГБТ-спільнота в Україні отримали дві стратегічні перемоги, проте вони не змінюють ситуацію, а дають плацдарм для  змін, які спільнота може використати або втратити назавжди»

У 2014 році «Марш рівності» був скасований з міркувань безпеки, адже правоохоронні органи відмовилися забезпечити захист учасників.

6 червня 2015 відбувся «Марш рівності», проте ультраправі радикали, які намагалися завадити проведенню акції, поранили учасників ходи та співробітників МВС, через, що учасники пройшли 1/3 запланованого маршруту. Після «Маршу рівності» було відкрите кримінальне провадження, яке до сих пір триває.

12 листопада Верховна Рада України ухвалила закон про заборону дискримінації за ознакою сексуальної орієнтації на робочому місці, цей закон вводить у правове поле поняття «сексуальна орієнтація» та «гендерна ідентичність», проте закон не містить ефективно та дієвого механізму захисту і скоріше має суто декларативний характер.

Перед голосуванням, голова Верховної Ради Володимир Гройсман заявив:

"Ми з вами виступаємо за сімейні цінності. Я чую якісь фейки, що в Україні можуть бути які-небудь одностатеві шлюби. Не дай Бог, щоб це відбулося. І ми ніколи не будемо це підтримувати".

Таке висловлювання обурило не лише ЛГБТ-спільноту, а й багатьох лідерів суспільної думки. Вони почали критикувати колишнього міського голову Вінниці. Категорично не згодні з ним і деякі народні обранці. Наприклад, Сергій Лещенко і Віталій Чепинога заявили, що одностатеві шлюби в Україні будуть.

В ЛГБТ-спільноти України є шанс суттєво покращити свою правову захищеність,адже зараз розробляється проект нової Конститції.

Він може включити в себе заборону дискримінації за ознаками сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності у всіх сферах, а також виключити пункт про те, що шлюб - це союз чоловіка і жінки, що в перспективі може стати плацдармом для дозволу цивільного партнерства для одностатевих пар.

Що трапилося з Азоровим? 

За останньою інформацією доступною у відкритих джерелах, Микола Азаров перебуває на Батьквщини переможиці Євробачення Кончіти Вюрст - Австрії, як бачимо, його не хвилють одностатеві парнерства, гей прайди і плани легалізації одностатевих шлюбів.

 Левчук Тимур

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти