19540

Як я стала лесбійкою за допомогою Гугла


Як я стала лесбійкою за допомогою Гугла

Вперше я відчула потяг до дівчат, коли подорожувала Європою. Я побачила в автобусі дівчину, від якої банально втратила розум. Я відчула, що хочу бути з нею весь час. Цілодобово. Ось так миттєво перевернулось догори ногами все, що я знала про стосунки.

У 23 роки я ніби вдруге пішла до школи, бо мала наново розбиратись з цим мотлохом. Закоханість після подорожі розвіялась, але якимось чином трансформувалась у цікавість до жіночої статі. Ні, на перший погляд це було весело! Було удвічі більше людей, з якими я могла пофліртувати, постріляти очима в транспорті, обмінятись двозначними повідомленнями та цілуватись на автобусній зупинці. Більше драми – більше фану!

як зрозуміти свою сексуальність у 15 символах ?

Першою проблемою стало те, що я не знала жодної лесбійки. Та й взагалі нічого про лесбійську культуру – усі прояви стосунків між дівчатами я завжди цілком ігнорувала. Коли мої університетські подруги експериментували, я вела найгетеросексуальніший спосіб життя, який тільки можна уявити. Я абсолютно не розуміла, чому мої сусідки фанатіють з серіалу «The L Word», або навіщо слідкують за стосунками між Ліндсі Лоан та Самантою Ронсон. В моєму розумінні це було щось на кшталт хоббі. І ось, через роки я, як справжній слоупок, стою і питаю «Ну, чуваки, що я пропустила?». От тільки питати вже нема в кого.

Що я шукала? Ну… Навіть такий нуб як я розумів, що бути лесбійкою ще не означає бути «в темі». У фільмі «Cruel Intentions» Сара Мішель Геллар, вмовляючи Сельму Блер переспати з її зведеним братом, каже: «Ми всі це робимо, просто нікому про це не кажемо». Наївна Сельма Блер потім радісно шепотіла в своїй кімнаті, пританцьовуючи: «Таємна спільнота, таємна спільнота!». Я робила щось подібне, перебуваючи в захваті від свого новоспеченого напівлесбійства, не дуже насправді й розуміючи, які у цієї таємної спільноти правила.

У пошуках відповідей на купу безглуздих питань я пішла до Гуглу. Врешті, я дитя епохи інтернету і звикла знаходити в мережі все, що мене цікавить: де найближча піца «Доміноз», якого розміру найбільша піца «Доміноз» чи скільки шматків піци можна одночасно запхати собі у рота. Тепер про мене можна було б писати статтю «як зрозуміти свою сексуальність у 15 символах». Коротше кажучи, я загуглила «Я-к-б-у-т-и-л-е-с-б-і-й-к-о-ю».

Секретністю було пронизане все, що пов’язане зі стосунками між жінками

Дивно, але вперше в житті інтернет не задовольнив мою жагу до знань. Виявляється, шукати правила таємної спільноти, яких не існує, не має сенсу (ха-ха). Проте я продовжувала вірити, що знайду ЩОСЬ, чого я досі не бачила і чого я була позбавлена все своє життя. Інтернет – це ж бездонний портал знань! Не може такого бути, аби я чогось там не знайшла! Але…було глухо.

Невеличка довідка: першим посиланням на запит «як бути лесбійкою» Гугл ввічливо запропонував статтю на Wikihow «Як бути лесбійкою (в картинках)». У цілому це доволі корисний текст. І водночас абсолютно нікчемний. Ти ж думаєш, що обіцяні картинки допоможуть зрозуміти, що треба робити, коли ти лесбійка, але вони більше схожі на ілюстрації до брошури про безпеку в літаку. Персонажі теж вдягнені у «комфортний одяг» у пастельних кольорах, неймовірно нудні та несексуальні. Проте якщо ви б могли слідувати цим прісним правилам («приймати себе такими, якими ви є», «розкрити свій розум», «дозволити стосункам розвиватися природньо»), то могли б стати дуже вихованою лесбійкою.

Але хто виконує інструкції Wikihow? Визнаю, у мене не було часу на цю маячню. Це був підручник з лесбійства для дошколят, а мені потрібна була університетська енциклопедія.

Секретністю було пронизане все, що пов’язане зі стосунками між жінками, а я люблю секрети. Я з тих людей, яким можна лише натякнути на якусь таємницю, і я побіжу куди завгодно, аби тільки почути останні плітки. На жаль, я не знайшла нічого про конспірацію, таємні знаки та інтригуючі підтексти, хоч і буда впевнена: вони існують.

Втім, коли більшість згадує про якісь лесбійські секрети, вони мають на увазі лише секс. Через два роки після моєї епопеї з пошуком таємних знань (спойлер: я все зрозуміла на практиці), люди часто питали в мене про те, як лесбійки займаються сексом. І це нормально! Цікавість – не вада.

Cекс і без того табу, а секс між жінками тим більше.

Хоча у мене вже не було сил пояснювати якомусь рандомному сусіду по літаку, що я не буду розповідати йому про своє сексуальне життя. Навіть якщо його дружина пішла від нього до жінки. Чувак, я тебе не знаю, та й навіть якщо б знала, не хотіла чути, що ти там робиш у ліжку. Я згадала в розмові про свою дівчину? Це не значить, що я тепер готова три години слухати твої роздуми на тему лесбійства.

Але повернімось до того моменту, коли я шукала таємні знання. Це було страшно! Секс і без того табу, а секс між жінками тим більше. Ніхто не хоче бути тим надокучливим чуваком з літаку, який ставить незручні запитання. Це неймовірно тупо – питати, як люди займаються сексом. Особливо, коли тобі 23.

Цікавитись темою сексу у підлітковому віці булу набагато простіше, адже є жіночі журнали, бездонне джерело знань. Втім, знайти в них інформацію про лесбійський секс було майже неможливо. Минулого року «Космо» зробив спробу та опублікував список поз одностатевого сексу… з ілюстраціями, на яких були «безстатеві» барбі у віночках та шовкових краватках. Вони терлись довільними частинами тіла, проте такі пози нікого не могли би збудити в реальному житті. Це була нікчемна стаття, і я дуже рада, що побачила її через два роки після своїх божевільних пошуків таємних знань.

Звичайно, поради «Космо» для гетеро-жінок теж смішні. Різниця в тому, що у гетеро-жінки є мільйон інших способів дізнатись про секс, адже ці знання буквально зашиті в нашу систему дослідження світу.  Всі ж мої даремні спроби нагуглити інформацію підтверджують той факт, що про лесбійський секс ніхто не говорить. Якщо хтось думає зараз про «кіно для дорослих», то з радістю повідомлю вам: навіть у 2012 році я не була такою дурною, аби вірити, що орієнтоване на чоловіків лесбійське порно має щось спільне с реальним життям.

На жаль, результати пошуку з позиції чоловіка були такими самими. На запит «як задовольнити дівчину орально» я отримала найдепресивнішу сторінку в історії: там сумні чоловіки обмінювались досвідом, як за допомогою кунілінгусу контролювати своїх подруг. Це було схоже на практикум, як довести своїй жінці, що ти справжній чоловік. Хіба я маю бути справжнім чоловіком, аби любити дівчат? Що взагалі ми маємо на увазі, говорячи про стать? А про гендер? А про життя? Може, краще замовити піцу у «Доміноз»?

Я провела багато часу, шукаючи інформацію про відомих лесбійок та раділа усім, хто навіть віддалено нагадував бісексуалку. Тепер я розважаюсь тим, що знаходжу лесбійський підтекст усюди, де тільки можна (не кажіть мені, що відео Нікі Менаж та Бейонсе, де вони їдять бургери одна в одної, не про це). Тому що в реальному житті лесбійок, які так себе позиціонують, небагато, і всі вони десь далеко. Нагуглити список зі 100 відомих квирів та виявити, що 99 з них – актори серіалу «The L World», плюс Елен Дегенерес, дуже сумно.

Шукаючи інших селебріті, я натрапила на тематичні медіа, і вони були набагато кращими (привіт, адекватність, нарешті ми зустрілись). Проте і тут було підводне каміння. Я дізналась про лідерів субкультури і познайомилась з неприємними кліше про лесбійок, які вони самі й підтримували.

Найжахливіше з них – так звана «смерть лесбійського ліжка» (lesbian bed death). Ідея в тому, що у довготривалих одностатевих стосунках секс «приречений за своєю природою» і з часом повністю зникає, проте це розкручений міф, який не має нічого спільного з реальністю. Це прояв мазохізму, коли в лесбійській спільноті всерйоз про це говорять (наприклад, Алекс та Пайпер в серіалі «Orange Is The New Black»). Дослідження навколо цього феномену неодноразово критикували за гетероцентричну методологію. Навіть коли я читаю про це, мені стає ніяково. Смерть лесбійського ліжка має померти.

Якщо ти маєш право спати з жінками тільки якщо повністю гомосексуальна, то яким чином ти можеш це зрозуміти?

У своїх пошуках я натрапила на ще один міф. Вважається, ніби лесбійки не бажають займатися сексом з бісексуалками або колишніми гетеросексуалками – вони бояться, що все закінчиться лише експериментами. Це, я вважаю, дуже сміливе припущення, аби ним кидатися направо і наліво. Якщо ти маєш право спати з жінками тільки якщо повністю гомосексуальна, то яким чином ти можеш це зрозуміти? Прийняти себе і без того складно, не треба ще більше все ускладнювати. У мене ж самої була змога впевнитись, що сексуальна історія потенційної партнерки навряд варто брати до уваги. Я мала безліч побачень із дівчатами, де ми обговорювали тільки стосунки з чоловіками, та врешті все закінчувалось самі розумієте чим.

Втім, є причина, чому всі вважають лесбійок «великим кублом, що трахається по колу». Через три роки я зрозуміла, що це правда. У колі подруг «в темі» набагато більше можливостей заводити стосунки одна з одною. Якби я почала пояснювати романтичний бекграунд нашої дівочої лесбійської компанії, ви були б трохи шоковані.

Такі кліше перетворюються у життя, бо кожен, хто шукає свою ідентичність, читає, слухає та дивиться те ж саме. Чим більше ми в своїй компанії дивимось на інших, тим більше поводимо себе таким самим чином. Замкнуте коло.

Обертаючись назад, я питаю себе, чи справді потрібно було влізати у цю просочену кліше спільноту. Може, варто було шукати свою сексуальність іншим чином? А чи змогла б я віднайти власну ідентичність без купи всього, що на мене впливало?

Я вже не пам’ятаю, коли і як закінчились мої пошуки. Можливо, я все ще шукаю спосіб стати частиною спільноти, частиною культу. В той же час, я зрозуміла, що будь-яка інформація має сенс лише тоді, коли вона допомагає знайти себе, а не зруйнувати. Одного разу моя нова квір-подруга, говорячи про мене, спитала: «Як, хіба Джозі не все життя була лесбійкою?». Здається, мої стосунки з Гуглом нарешті принесли свої плоди.

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти