694

Конституційна комісія: ринг бою за права


В Києві пройде науково-практична конференція, в рамках якої обговорять питання включення сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності до переліку ознак, за якими заборонена дискримінація. Це питання буде обговорене в контексті статусу меншин і корінних народів в Україні

Конституційна комісія: ринг бою за права

18 грудня 2015 року відбудеться конференція на тему "Статус меншин і корінних народів в законодавстві України в нтексті підготовки проекту змін і доповнень до Конституції України", - повідомляє офіційна веб-сторінка Конституційної комісії.

Ця конференція, одна із перших в Україні, обговорить ознаки сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності не у межах вузької проблематики ЛГБТ, а в контексті захисту прав всіх громадян незалежно від їхньої цих ознак, а інститут сім'ї - не в контексті релігійного бачення, а забезпечення державою майнових прав. Захід матиме науково-практичний характер, з такою вимогою вже давно виступають правозахисники та ЛГБТ-активісти – перевести дані питання з емоційно-політично рівня до науково-аргументованого.

Як виникла ідея конференції?

Пропозиція виникла під час обговорення змін до Конституції в сфері прав людини. Її підтримав Володимир Буткевич - суддя Європейського суду з прав людини у відставці, доктор юридичних наук, професор, заступник голови Конституційної Комісії.

Зі стенограми засідання ми дізналися, що він виступає за таке обговорення, аби суспільство могло висловитися.

«Складні питання ми будемо завжди так вирішувати. Ви готуєте свого доповідача по проблемі необхідності захисту сексуальних меншин. Беріть не тільки соціальні дані, фактичні дані, але беріть і правову забезпеченість, тому що це досить важливо», - заявив Буткевич.

Кандидат юридичних наук, науковий консультант Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ Людмила Козловська додала:

«Я боюся, що це буде достатньо провокативна річ і достатньо дискримінаційна заборона, яка може привести до того, що в залі парламенту вона буде вилучена…Україна ратифікувала цілу низку конвенцій, де передбачена саме заборона дискримінації за сексуальною ознакою.

Представник центру «Наш Світ», Андрій Кравчук, ще раз наголосив:

«Я хочу сказати, що не можна говорити про сексуальні меншини. Це неправильна постановка цього питання із самого початку. Немає ніяких сексуальних меншин. В Конституції має бути заборона на дискримінацію за ознакою сексуальної орієнтації будь-якої»

На останок, Олекса Петрів, який представляє Всеукраїнську раду церков і релігійних організацій додав:

«Всеукраїнська рада церков і релігійних організацій в цілості і всі конфесії, які є, 18, які до неї входять, зокрема кожна проти дискримінації, в тому числі і за різними ознаками, включаючи сексуальну. В своїх постулатах релігійних ми маємо інші погляди, але що стосується системи функціонування держави, то тут мови не може бути однозначно».

В результаті було прийнято рішення провести науково-практичну конференцію та запросити різних експертів для обговорення питання внесення ознак «сексуальної орієнтації» та «гендерної ідентичності» та поняття «шлюбу» в Конституції.


Спікери конференції:

Учасником конференції стане Дмитро Вовк, к.ю.н., доцент Харківської юридичної академії, який говоритиме на тему: «Релігійна свобода Vs одностатеві шлюби: доктрини українських церков, традиційні цінності і світові стандарти прав людини".

  1. Марина Медведєва, докторка юридичних наук, доцент кафедри міжнародного права Інституту міжнародних відносин КНУ імені Тараса Шевченка «Міжнародний та національно-правовий аспект проблеми СОГІ».
  2. Андрій Кравчук, ЛГБТ-центр «Наш світ» висловиться на тему: «Конституційної заборони дискримінації за ознаками сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності: міжнародний контекст та аргументи для України».
  3. Таран Тетяна, заслужене працівниця культури України розповість «Соціальний капітал українського суспільства та запобігання дискримінації».
  4. Губенко Олександр, кандидат психологічних наук, редактор журналу "Практична психологія та соціальна робота" «Етико-психологічні аспекти проблеми зміни гендерних установок населення».
  5. Медведєв Володимир, кандидат медичних наук, доцент кафедри нейрохірургії Національного університету імені О. Богомольця, «Гендер з точки зору нейрофізіології: емпірична реальність чи доктринальна»
  6. Олена Уварова, к. ю. н., Харківська юридична академія «Гендерна ідентичність як підстава дискримінації».
  7. Хитра Зоя, кандидат педагогічних наук, «Гендерне виховання дітей: реалії та очікування».

Опоненти:

На конференції, виступить Кухарчук Руслан, діяльність якого пов'язана зі славнозвісною ініціативою "Любов проти гомосексуалізм", він висловиться на тему: «Права сім'ї як базова цінність суспільства і Конституції».

Маланяк Роман, протоієрей, кандидат богословських наук, інспектор Київської православної богословської академії (УПЦ КП) висловиться на тему: «Православний погляд на формування і значення сім’ї».

Гридковець Людмила, кандидат психологічних наук, завідувач кафедри психології та педагогіки Київського інституту бізнесу та технологій «Використання психологічних маніпуляційних технологій для просування законів на користь ЛГБТ».

Павло Унгурян - народний депутат України VІ, VІІІ скликань, Андріан Буковинський - голова Благодійного фонду "Сім'я".

Міжнародні спікери-експерти:

Метью Шааф,  Freedom House  висловить «Позицію міжнародних правозахисних організацій та кращі світові практики протидії дискримінації за ознаками сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності».

Дойна Йоана Страстяну, адвокат, експерт з питань прав людини, Молдова «Досвід Молдови у протидії дискримінації за ознаками сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності: національні особливості та європейський контекст».

Романіца Йордаче (Romanița IORDACHE), експертка від Румунії у Європейській мережі експертів-правників з питань ґендерної рівності та недискримінації Європейської комісії; старша експертка-координаторка робочої групи від Румунії в рамках FRANET, мережі Агенції ЄС з фундаментальних прав розповість про «Досвід Румунії у протидії дискримінації за ознаками сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності, основні аргументи дискусії та геополітичний контекст» – відеоконференція.

Ганна Христова, офіс Ради Європи в Україні «Позиція Ради Європи щодо протидії дискримінації».

Ренді Беррі, спеціальний посланник США з прав ЛГБТ (відео звернення) та Софі Інт Вельд, депутатка Європейського парламенту (відео звернення).

Підведення підсумків:

Після виступів спікерів, дискусій відбудеться сесія, яку модеруватиме Заступник Голови Конституційної комісії, Голова Робочої групи з питань прав, свобод та обов’язків людини і громадянина, д.ю.н. професор, суддя Європейського суду з прав людини у відставці - В.Буткевич. 

На цій сесії учасники повинні підвести підсумки про внесення ознак «сексуальної орієнтації» та «гендерної ідентичності» та поняття «шлюбу» в Конституції.

Раніше, громадський активіст Зорян Кісь у блозі на "Новое время" розповів чому на його думку Україна виграє від захисту права ЛГБТ в Конституції?

1. Україна має шанс продемонструвати лідерство в сфері прав людини, прийнявши одну з перших Конституцій, яка гарантує рівність для ЛГБТ. На сьогодні таких країн одиниці, серед них – Еквадор, Південна Африка, Португалія. Водночас, Росія, Уганда, Узбекистан, Іран та ще понад 70 країн переслідують ЛГБТ – від заборони так званої «пропаганди» до смертної кари.

2.Така позиція стала б додатковим позитивним сигналом для багатьох союзників України. Підтримка ЛГБТ є важливим елементом зовнішньої політики США, Великої Британії, Нідерландів, Швеції та інших країн Заходу. Це підтвердило б здатність України виконувати свої міжнародні зобов’язання в сфері прав людини, відновило б її репутацію як надійного партнера після скандалу з поправкою до Трудового кодексу.

3. Ухвалення прогресивної Конституції стало б новиною номер один для західних країн. Україна могла б використати це як шанс для зміцнення свого позитивного іміджу. Наша країна могла б розраховувати не лише на західні уряди, але й на ширшу суспільну підтримку в тих країнах. Ця підтримка, зокрема, дуже важлива в світлі запланованого на квітень голландського референдуму щодо ратифікації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

4. Однак, безумовно, така Конституція потрібна насамперед українцям, а не європейцям чи американцям. Це дуже хороший шанс для лідерів держави проявити дійсно лідерську позицію та пояснити нації, що ж насправді означають цінності поваги до людської гідності та прав людини.

5. Визнання прав людини для ЛГБТ необхідне, якщо Україна прагне відірватись від «русского мира» і дистанціюватись від пострадянських консервативних і авторитарних «цінностей», які він пропонує. Час нарешті зробити вибір і не повертатись до цієї дискусії.

6. Це також шанс раз і назавжди припинити штучний, нав’язаний кремлівськими пропагандистами конфлікт у суспільстві. Таке рішення унеможливить подальше використання даної теми для збурення громадської думки. Включення відповідних положень до Конституції поставить крапку в протистоянні за умови, що ці положення будуть широко обговорені, а також фахово і без істерик пояснені українцям.

7. Спокійна дискусія відкриє, нарешті, можливість поговорити про справжні проблеми шлюбу і сім'ї. Очевидно, що боротьба українських геїв, лесбійок, бісексуальних і трансгендерних людей за свої права не має жодного стосунку до реальної кризи цих важливих суспільних інститутів. Безумовно, значно легше звинувачувати в усіх бідах «гомолобі», масонів, марксистів, ніж визнати реальні причини демографічної і «сімейної» кризи в Україні та шукати шляхи їх вирішення.

Конституційна комісія готує проект - остаточна версія за ВРУ та Президентом

Кажучи чи про Петра Порошенка та політичну партію «БЛОК ПЕТРА ПОРОШЕНКА» варто відзначити, декілька моментів:

1. Перед виборами Президента України, Петро Порошенко виявився найбільш лояльним до ЛГБТ кандидат у Президенти України, провівши опитування Amnesty International Україна, дійшла висновку, що лише Петро Порошенко виступає за рівноправ`я та заборону дискримінації за ознакою сексуальної орієнтації та ґендерної ідентичності у всіх сферах.

2. На запит Національного ЛГБТ порталу України, секретаріат партії «БЛОК ПЕТРА ПОРОШЕНКА» надіслав офіційне роз’язнення своєї позиції щодо питань недискримінації гомосексуальних, бісексуальних та трансгендерних громадян та заявив: 

«Відтак, ми виступаємо за гарантування ЛГБТ-спільнотам безпеки і впровадження кримінальної відповідальності за будь-які прояви дискримінації, зокрема, на грунті сексуальної орієнтації».

3. Голосуючи за №3442 "Про внесення змін до Кодексу законів про працю України (щодо гармонізації законодавства у сфері запобігання та протидії дискримінації із правом Європейського Союзу)" фракція "БПП" голосувала 104 з 139 - "за", "Народний фронт" 64 з 81 проголосували "за", Об'єднання "Самопоміч" з 10 з 26 - "за" дали потрібні голоси - 104 "за". 

Чи зможуть депутати повторити подвиг - питання відкрите.

Підготував Левчук Тимур

 

 

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти