173

Томас Тілсон - гордість ЛГБТ-спільноти, яка творить музику і надихає власним прикладом


21 грудня народився Томас Тілсон – американський диригент, піаніст, композитор та відритий гей

Томас Тілсон  - гордість ЛГБТ-спільноти, яка творить музику і надихає власним прикладом

Сьогодні Томас відзначає свій 71-й день народження, адже за ці роки він створив безліч музичних витворів мистецтва, був диригентом симфонічних концертів, знайшов і зберіг стосунки зі своїм чоловіком, які тривають вже більше 39 років.

Особисте життя 

Майкл Томас Тілсон і Джошуа Марк Робінсон, партнери вже протягом 39 років, одружилися у листопаді 2014 – перший шлюб для обох.

Тривалі стосунки пари почалися з музики, коли Томас і Робінсон були юними хлопцями. Вони познайомилися, як колеги граючи в оркестрі.

Томас грав на фортепіано, а Робінсон грав на віолончелі. Вони не були приятелями, сказав Томас за кілька днів до весілля, але "у нас є дуже сильні спогади про творення музики разом, коли нам було 12 чи 13 років. Ми дуже мало розмовляли між собою, але багато слухали музику разом».


Згодом хлопці вступили в університети і дороги їхнього життя повернули в різні сторони, аж до початку 70-х, коли вони знову зустрілися, і знову через музику. Сестра Робінсона грала у концерті камерної музики, а Майкл був у програмі і вона сказала Робінсону: «Ти повинен прийти почути твого старого друга».

Так, Томас і Марк відновили спілкування і в 1976 році стали партнерами. Вони жили разом в Буффало, штат Нью-Йорк (де Томас був музичним директором в філармонії Буффало), згодом пара проживала Манхеттені, Японії (протягом шести років) і до тепер проживають Сан-Франциско і Майамі.

Коли під загрозою стосунки, "ми завжди займали нейтральну позицію і розходилися в різні кутки кімнати, - каже Томас, - Згодом, заспокоївшись беремося вирішувати проблему разом".

Рішення про одруження було прийняте у 2013 році. На весілля було запрошено лише близькі друзі та рідні, це була витончена церемонія під звуки класичної музики.

Варто відзначити, що Томас ніколи не приховував власної гомосексуальності, а навпаки ініціював дискусії про роль гомосексуальних людей у творенні класичної музики, влаштовував слухання гей-композиторів у їхні дні народження.

Карєра

Дебют митця відбувся в 1969 році з Бостонського симфонічного оркестру, замінивши посередині концерту Вільяма Стайнберга, якому стало зле. 

Згодом очолював Філармонійний оркестр Баффало; в той же період часто виступав з Нью-Йоркським філармонічним оркестром в рамках Молодіжних (сімейних) ранкових концертів. Був диригентом Лос-Анджелеського філармонічного оркестру.

1987 році заснував у Симфонічний оркестр «New World» у Маямі. Навчально-концертний центр для виконавців з вищою музичною освітою, призначений для відпрацювання навичок гри в оркестрі.

Паралельно виконував обов’язки головного диригент Лондонського симфонічного оркестру. У 90-х починає керувати симфонічним оркестром у Сан-Францисько.

Томас Тілсон вважається фахівцем з американській музиці. Він записав всі симфонії Чарлза Айвза, постійно виконує з різними колективами широке коло творів Аарона Копленда.

15 квітня 2009 року в престижному нью-йоркському залі Карнегі-хол вперше виступив симфонічний оркестр через YouTube. Як пише The New York Times, 96 музикантів з 30 з гаком країн світу виконували уривки з творів. Зокрема, прозвучали фрагменти з Четвертої симфонії Брамса, з Четвертої симфонії Чайковського, "Політ Валькірії" з опери Вагнера "Валькірія".

Записи Тілсона Томаса удостоєні восьми премій «Греммі»:

  • 1976 - нагорода за кращий запис хорової музики (Карміна Бурана Карла Орфа з хором Клівлендського оркестру та Клівлендський хором хлопчиків);
  • 1977 році - за кращий запис симфонічної музики (сюїта з балету Сергія Прокоф'єва «Ромео і Джульєтта»);
  • 1993 році Тілсон Томас був удостоєний Премії Дітсона за внесок в музичне життя США;
  • 2000 році - альбом з творів Ігоря Стравінського («Жар-птиця», «Весна священна», «Персефона») був удостоєний нагород у номінаціях «Кращий оркестровий запис» та «Кращий альбом класичної музики»;

У травні 2001 року, Тілсон Томас провів прем'єру збірки композицій американського композитора Дель Тредічі "Gay Life" - серія композицій, мета яких звернути увагу американців на проблеми з якими стикають геї, в тому числі проблему епідемії ВІЛ\СНІДу.

Також, Тілсон Томаса додав у невеликий, але зростаючий репертуар класичної музики, орієнтованої на ЛГБТ-спільноту:

«Три Вірші Волта Вітмена» - для баритона та оркестру, і «Ми два парубки, які разом» для баритона і фортепіано про близькість між чоловіками.

У 25 лютого 2010 президент Обама нагородив Томас Національною медаллю за заслуги у мистецтві -вища нагорода в США за вклад у мистецтво.

У свої 71, Томсон не зупиняється у творчих та особистих досягненнях, виконує роль диригента та чоловіка-гея.

 

 

 

 

 

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти