657

Що казали українські політики-гомофоби у 2015 році?


Що казали українські політики-гомофоби у 2015 році?

Гомофобна риторика завжди була присутня в інформаційному просторі України. З роками, щоправда, її стає дедалі менше, але все ще можна почути образи людей через їхню сексуальну орієнтацію. 

“Національний ЛГБТ-портал” пропонує вашій увазі основні гомофобні меседжі, які доносили до аудиторії українські політики у 2015 році. 

Почався рік з того, що представники політичної партії “Правий Сектор” звинуватили живого класика української літератури Юрія Андруховича в “пропаганді гомосексуалізму”. Політична сила звернула увагу на те, що в своїх творах Андрухович “паплюжить українського письменника-класика Григорія Сковороду як педераста”, “пропагує гомосексуалізм” тощо.

У лютому представники ВО “Свобода” провели у Києві лекцію на тему: "Ліберальна гегемонія та альтернативи".

“В Україні нема ніяких проблем у того, хто хоче робити вдома те, що хоче. Той власне і не бігає по Києву, і не показує на себе пальцем: "Подивіться на педераста, у мене теж є руки і ноги". А ті, хто робить так, насправді діє умисно на провокацію, щоб її показали путінські ЗМІ”, - сказав заступник голови Київської обласної ради минулого скликання від фракції ВО "Свобода" Юрій Ноєвий.

Потім військово-політичний рух “Правий Сектор” розкритикував проведення міжнародної конференції батьків, що мають ЛГБТ-дітей. 

"Перейшовши усі рамки моральності, активісти провели захід під назвою “Конференція батьків, які підтримують ЛҐБТ-дітей”. “ЛҐБТ-спільнота” зібрала батьків (!), які не допомагають власним дітям подолати соціопатію та інші психологічні проблеми, через які їхні дітлахи кидаються в крайнощі, а навпаки – вимагають державного визнання!" - заявили в “ПС”.

“Правий Сектор” знову активізувався у боротьбі проти ЛГБТ перед проведенням Маршу Рівності. 

"Ми (Правий сектор) чудово усвідомлюємо, що так звана «боротьба за права ЛГБТ» – це виразно політичне явище, котре випливає з ідеології радикального лібералізму. «ЛГБТ-активісти» прагнуть не просто назвати хворобу нормою, але й зруйнувати будь-які традиційні уявлення про людину", - партійні діячі "Правого сектору" вважають, гомосексуальність хворобою”, - заявили в партії за декілька днів до Маршу.

Не обійшов тему Маршу Рівності і народний депутат Володимир Парасюк. 

“Я пропоную до них (ЛГБТ - ред.) підігнати великий військовий "Урал" і забрати їх на схід. Я вважаю, що потрібно, щоб ґеї захищали нашу державу, адже вони тут теж живуть. В даний момент висловлювати свої позиції під час війни — недоцільно”, - заявив народний обранець, який не забуває висловити власну позицію майже з кожного інформаційного приводу. 

Приєднався до гомофобного дискурсу і екс-лідер “Правого Сектору” Дмитро Ярош, який апелював до того, що у "буремні часи не може не турбувати те, з якою наполегливістю українському суспільству нав’язують статеві збочення і нищення інституту родини".

 

Продовжив безрезультативну законодавчу тенденцію часів “Партії Регіонів” і народний депутат від “Радикальної партії” Ігор Мосійчук. 

“Буду ініціювати внесення змін до Кримінального кодексу щодо відповідальності за пропаганду сексуальних збочень, тому що це стоїть в одному ряду із абортами - і по гріху, і по впливу на народжуваність — на демографічну ситуацію”, - заявив він. 

Кандидат у нардепи від "Правого сектору" розповів, чому націоналісти проти ідеології "прав людини"

"Права і свободи не є чимось універсальним і спільним для всіх. Вони залежать від індивідуальних якостей та колективної приналежності особистості, а також від її чеснот, заслуг і обов’язків. Права і свободи мають закінчуватися не просто там, де починаються права і свободи інших людей (як цього вчить класичний лібералізм), а там, де вони виходять за межі вищих цінностей, моральних норм, інтересів спільноти.

Ні свобода мирних зборів, ні свобода слова для нас не є «священною коровою». І ми неодноразово порушували і перше, і друге, адже цього вимагала боротьба в ім’я найвищих цінностей, якими є Бог і Україна", - сказав націоналіст. 

Особливого поширення набрала історія екс-кандидата в народні депутати від “Правого Сектору” Олега Куцериба, де він розповів, як разом із сином побили ґей-пару, тому що “Україна - це не Гейропа”. 

“Кампанія проти дискримінації” провела у кулуарах Верховної Ради опитування серед депутатів: “Чи поїхали б ви на весілля прем'єр-міністра Люксембургу, який уклав шлюб з чоловіком?”. Лише народний депутат від ВО “Свобода” Михайло Головко висловив гомофобну думку: 

“Я вважаю це збоченням, я не підтримую такі речі і в жодному разі не поїхав би”. 

 

У серпні представники ВО “Свобода” взяли на себе відповідальність за зрив відкриття ЛГБТ-фестивалю в Одесі. 

"На жаль, ні ОДА, ні міська рада не доклали зусиль, щоб зробити неможливим проведення цього провокаційного заходу. Численні звернення громадськості й застереження так і залишилися без належної реакції. Проведення цього фестивалю, або як вони його там називають, - це ганьба для Одеси", - заявив тоді заступник голови Одеської обласної організації ВО "Свобода" Костянтин Василець.

Завершує список гомофобних висловів українських політиків у 2015 році, голова Верховної Ради Володимир Гройсман, який перед внесенням антидискримінаційної поправки до Трудового законодавства сказав: 

"Ніяких одностатевих шлюбів у нас не буде. Не дай бог. Ми цього ніколи не приймемо”.

Підготував Олексій Сімончук

 

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти