479

“Щасливих родин стає більше”: Підсумки роботи організації “Терго” у 2015 році


“Щасливих родин стає більше”: Підсумки роботи організації “Терго” у 2015 році

Кінець року - час підбивати підсумки. “Національний ЛГБТ-портал” вже писав про кращі ЛГБТ-фільми і про головних гомофобів української політики 2015 року. Сьогодні ми розглянемо підсумок діяльності батьківського руху “Терго” у році, що минає. 

Зустрічей все більше

“Перший і головний підсумок - це регулярне зростання організації, завдяки долученню нових людей. За кожною людиною стоїть родина, яка стала толерантнішою, знайшла у собі сили змінити власні погляди і систему цінностей, покрокувала назустріч власній дитині. Це значить, що на одну щасливу родину стало більше”, - розповідає голова організації Олена Глоба. 

Однією з форм залучення нових батьків до організації є зустрічі і семінари у різних містах України. Зокрема, у 2015 році “Терго” побувала у Запоріжжі, Кривому Розі, Одесі, Дніпропетровську, Харкові та Кременчуці. 

“Я вважаю дуже успішним наш формат спільних зустрічей батьків і дітей. Зустрічі завжди проходять у полі любові.

ЛГБТ-людям дуже не вистачає прийняття, тепла і любові, які можуть дати тільки батьки і тому вони з радістю приходять на такі зустрічі”, - розповідає голова “Терго”.

Міжнародна співпраця

Окрім цього, поширюється і міжнародна співпраця батьківського руху. Так, з “Терго” зустрілися - радник Єврокомісії Маурою Моранді, представники PFLAG, член Бундестагу Карл-Хайнц Бруннер. Більше того, “Терго” також була представлена у Варшаві на Марші Рівності, на зустрічі з польською батьківською організацією і членами уряду Польщі, у Мюнхені - на дискусії та прайді, на форумі у Тарту (Естонія). Також Олена Глоба виступила на ЛГБТ-конференції  ILGA-Europe, що проходила в Афінах наприкінці жовтня. 

“Ми дуже активно спілкуємося і співпрацюємо з такими ж батьківськими зарубіжними організаціями. Це завжди новий досвід, нові рішення однакових завдань і цікаві знайомства”, - каже пані Олена. 

Батьки стають активістами 

У цьому році уперше на український Марш Рівності вийшли батьки.

“Ми нікого не змушуємо, це має бути їх рішенням. Деякі наші батьки брали участь у Марші рівності в цьому році, і ще більше хочуть взяти участь у наступному році”, - розповів у інтерв’ю “Національному ЛГБТ-порталу” провідний німецький експерт Свен Штаброт, що консультує "ТЕРГО".

Батьки стають більш активними і вже не тільки приймають своїх дітей, а й домогають їм боротися за рівні права для усіх.

“Вперше у нашій організації сформувалася команда батьків-активістів, батьків, які не просто прийняли своїх дітей, але і вступили на шлях усунення їх безправ'я і дискримінації”, - каже Олена Глоба. 

Головні успіхи

Найбільше про себе організація “Терго” заявила, коли організувала першу в Україні міжнародну конференцію батьків, які мають ЛГБТ-дітей «Наші сім'ї: шлях розуміння, прийняття і підтримки». На неї приїхали 105 представників і представниць ЛГБТ-організацій з 14 країн світу.

Зокрема, одним із підсумків конференції є колективне звернення до лідерів парламентських фракцій, всіх народних депутатів із закликом прийняти ряд законопроектів, які будуть спрямовані на забезпечення конституційних прав і свобод ЛГБТ-людей, заборонити дискримінацію на основі сексуальної орієнтації та ґендерної ідентичності.

У вересні “Терго” організувала фотовиставку “Наші рідні”, яка за допомогою фотографій та власних історій батьків розповідає про життя ЛГБТ-людей та робить акцент на взаємовідносинах у родині. Виставка мала успіх і була показана у декількох містах України.

Труднощі, які необхідно подолати у 2016 році

“Мені завжди здається, що ті зміни, над якими працює команда “Терго” йдуть повільно. Мене дивує проста арифметика: об'єктивно людей з нетрадиційною орієнтацією від 3 до 10%, що означає в Україні їх 1,3 млн. (беремо по мінімуму). Чому з нашою організацією поки співпрацює близько 45 людей?

Ми - відкриті не тільки для батьків, ми намагаємося охоплювати близьких родичів і друзів”, - питається Олена Глоба. 

За її словами, організації вже не вистачає їхнього традиційного місця в офісі ВБО “Точка Опори”. 

“Думаю, що у 2016 ми будемо вирішувати проблему оренди невеликого приміщення”, - каже вона. 

Пані Олена розповідає, що важливою ціллю на наступний рік є пошук професійних кадрів, які допоможуть у роботі організації. 

 

"Ми співпрацювали з двома психологами, але одна наша психологія виїхала до Польщі, і тепер ми шукаємо їй заміну. Як виявилося, це - не дуже просте завдання. Таких кадрів в Україні поки можна перераховувати на пальцях”, - каже голова “Терго”, але все одно з позитивом дивиться у майбутнє і впевнена у подальших успіхах, як організації, так і загальної боротьби за рівні права для усіх громадян. 

P.S. Тренінги "Терго" проходять за підтримки компанії Deutsche Gesellschaft für internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH в Україні.

Підготував Олексій Сімончук

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти