503

Що очікують ЛГБТ-активісти від 2016 року?


Що очікують ЛГБТ-активісти від 2016 року?

Якщо у кінці року прийнято підводити підсумки. Дивитися на те, що вдалося зробити, а що ні, то на початку - зазвичай говорять про очікування і бажання, заради яких необхідно працювати протягом року. 

“Національний ЛГБТ-портал” спитав у українських ЛГБТ-активістів, що вони очікують від 2016 року. 

Зорян Кісь, координатор Freedom House Ukraine

Від 2016 року я очікую навіть більше, ніж можна було очікувати від 2015-го. По перше, є глобальний документ – план дій до Нацстратегії з прав людини. Там зафіксовано майже все, чого ЛГБТ-спільнота України ставила собі за мету протягом багатьох років. Тепер прийшов час все це виконувати. Треба усвідомлювати, що робити роботу доведеться самим, а план дій – це лише інструмент, за допомогою якого можна буде просувати свої напрацювання.

Я очікую подальшої консолідації спільноти. Тим, хто позиціонує себе як лідерів спільноти час працювати разом, мати спільні цінності і мету, яка буде вищою за амбіції, конкуренцію і бажання самоствердитись.

Сподіваюсь, спільнота поповниться новими обличчями і новими «почесними ветеранами» – для нашого динамічного суспільства регулярна зміна лідерів дуже важлива. Чим довше лідер займає одну позицію, тим більше він чи вона втрачають зв'язок з реальністю.

 

Ключовою подією року буде знову Марш Рівності. Я очікую, що він буде відкритим (без реєстрації і секретних смс) і тому – багатолюдним. Кількість опонентів буде набагато меншою, ніж торік – це стандартна тенденція всіх прайдів.

Думаю, під кінець року треба чекати ще кількох «подарунків» у вигляді заборони дискримінації за ознаками СОГІ загалом, а не тільки в сфері праці. Можливо, будуть внесені зміни до Кримінального кодексу або досягнуто хоч якогось прогресу в протидії злочинам на ґрунті ненависті.

Я з нетерпінням чекаю наступної національної ЛГБТ-конференції. Вангую, що до моменту її початку ЛГБТ-спільнота прийде до розуміння, що Раду ЛГБТ-організацій знову треба переформатувати, і обрати все таки одного лідера чи лідерку.

Богдан Глоба, виконавчий директор ВБО “Точка Опори”

Моє найголовніше очікування, що 2016 рік, крім року англійської мови, стане роком прав людини і уряд реально почне виконувати стратегію з прав людини (яка була прийнята в 2015 році).

 

 

Я очікую, що 2016 рік стане переломним, стосовно прав ЛГБТ і наша влада та політичний бомонд внесуть до порядку денного проблему порушення прав ЛГБТ. 

Програма максимум - закон про цивільне партнерство, програма мінімум – чітка карна відповідальність за злочини на ґрунті ненависті.

Також я очікую, що цього року в Києві відбудеться перший Марш рівності без насильства.

Юрій Йорський, “Гей-Альянс Україна”

Найбільше я очікую вдалого проведення Маршу Рівності, щоб він був масовим і відбувся без інцидентів.

 

Дуже хотілося б у цьому році більше камінг-аутів від публічних людей: з шоу-бізнесу, спорту, особливо політики.

Важливим і необхідним для мене було б внесення захисту дискримінації за ознаками СОГІ в Конституцію, а також внесення такого поняття як “злочин на ґрунті гомофобії/ трансфобії” у Кримінальний кодекс.

Олена Шевченко, “Інсайт”

Я очікую виконання Україною взятих на себе зобов'язань щодо дотримання прав людини для всіх соціальних груп, включаючи ЛГБТІ-людей.

 
 

Торік ми багато зробили для того, щоб включити ЛГБТІ-питання в план дій з виконання національної стратегії з прав людини. 

Я сподіваюся, що це не залишиться на папері, а буде втілено в реальні механізми захисту від дискримінації, насильства та нерівності.

 

Святослав Шеремет, лідер Гей-форуму України

У 2016-му продовжаться нападки на ЛГБТ, починаючи від агресії на адресу ґеїв, які ведуть скромний і непримітний спосіб життя і закінчуючи атаками на найбільші ґей-організації країни. Стане дивом, якщо 2016-й обійдеться без убивств на ґрунті гомофобії.

Цього року розвернуться я з новою, запеклою силою суперечки на одвічну українську тему: «а чи можна давати цим ЛГБТ звичайні права людини». Якщо додати до цього стан глибокого економічного дна, на якому борсається країна, то не мудро, що країну покинуть назавжди ще кілька тисяч пробивних, освічених, талановитих, молодих ЛГБТ, які розуміють, що їх персональне майбутнє за кордоном набагато більш світле і забезпечене, ніж на батьківщині.

 
 

Якщо говорити про ЛГБТ-рух, то в 2016-му будуть розвиватися і нарощувати свій потенціал найсильніші і впливові організації - «Точка опори», «Гей-альянс Україна», «Наш світ», «ЛІГА», «Інсайт», київський «Гей-альянс» і Гей-Форум України. ЛГБТ-рух, як і в попередні роки, приверне в країну мільйонні інвестиції на проекти суспільного розвитку, що буде, як завжди, приводом для звинувачень у грантоїдстві.

У 2016-му з новою силою гомофобно відродяться деякі українські конфесії, і насамперед УГКЦ, які постараються наростити на темі ґеїв свою політичну вагу. 

Нас чекають політичні шоу з ЛГБТ-родзинкою на рівні уряду і парламенту, я навіть ризикну назвати ім'я очікуваного лідера парламентської гомофобії - це народний депутат і громадський діяч Павло Якимович Унгурян. У той же час, на противагу йому у Верховній Раді буде працювати втричі більше народних обранців і обраниць, які відкрито заявлять про підтримку “проґеєвскіх” законів. Нас чекають відкриття в плані нових, не сподіваних політиків і політикес, дружніх до ЛГБТ.

Підготував Олексій Сімончук

 

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти