504

Вибори президента США: Що обіцяють кандидати для ЛГБТ?


Вибори президента США: Що обіцяють кандидати для ЛГБТ?

Вибори президента Сполучених штатів Америки відбудуться 8 листопада цього року. Згідно законодавству штатів, одна людина не може займати три президентські терміни поспіль. Тому Барак Обама мусить поступитися своїм місцем в овальному кабінеті. 

 Наразі партії (Демократична та Республіканська) ще не визначилися з тим, хто буде представляти їх у фінальному голосуванні. Вже 1 лютого в штаті Айова відбудуться перші попередні голосування і за демократичних, і за республіканських кандидатів. На 9 лютого призначені праймеріз у штаті Нью-Гемпшир, а 1 березня 2016 буде організований Супервівторок з виборів регіональних кандидатів для наступних партійних з'їздів наприкінці літа.

“Національний ЛГБТ-портал” пропонує аналіз потенційних кандидатів на пост президента США від Демократичної та Республіканської партії у контексті їх заяв та обіцянок щодо прав ЛГБТ-спільноти країни. 

ДЕМОКРАТИЧНА ПАРТІЯ

Гілларі Клінтон 

Колишня Держсекретар США офіційно оголосила про намір балотуватися на пост президента штатів 12 квітня 2015 року. Саме тоді з`явився її перший передвиборчий ролик, у якому знялася ґей-пара.

 

Гілларі Клінтон стала авторитетом для ЛГБТ-спільноти в усьому світі, після того, як виступила в ООН у 2011 році в Міжнародний день прав людини і заявила: "Права ґеїв - це права людини, а права людини - це права ґеїв".

"Я йду в президенти, щоб відстоювати права ЛҐБТ-американців і всіх американців", - звернулася Клінтон до своїх потенційних виборців у жовтні минулого року. 

Тому не дивно, що ЛГБТ-організації США підтримують саме її кандидатуру. Спочатку про офіційну підтримку заявила впливова ЛГБТ-група Каліфорнії "Equality California", друга за величиною в США. А на днях найбільша ЛГБТ-організація США “Human Rights Campaign” також повідомила, що підтримує саме екс-Держсекретаря. 

На офіційному сайті Гілларі Клінтон є розділ “LGBT equality”, де вона детально розписує, як буде боротися за рівні права для усіх, незалежно від сексуальної орієнтації та ґендерної ідентичності. 

  

На посаді президента вона обіцяє боротися за повну рівність для ЛГБТ-американців на федеральному рівні; підтримувати ЛГБТ-молодь, батьків та людей похилого віку; шанувати військовослужбовців з числа ЛГБТ; безпечний доступ до лікування для людей, які живуть з ВІЛ та СНІД; захищати права транґендерних людей; просувати ідею рівності для ЛГБТ-людей у всьому світі. 

Берні Сандерс

Наприкінці 2014 року політичні експерти та журналісти, як один, повторювали лише одну тезу - праймеріз Демократичної партії перетвориться на коронацію Гілларі. Серед демократів у неї немає справжніх конкурентів. Це було до появи “соціаліста з Вермонта”. 

Не дивлячись на те, що соціалізм у США, м`яко кажучи, не популярний, Сандерс сам себе назвав соціалістом і не втомлюється повторювати, що соціал-демократія, як у країнах Скандинавії, має більше плюсів, аніж мінусів. 

Сенатор Сандерс вже довгий час є бореться за права ЛГБТ. У 1983 році, під час свого першого терміну на посту мера міста Берлінгтон, він підтримав перший в історії міста ґей-прайд. 

Як сенатор, у 1993 році він голосував проти прийняття політики "не питай, не говори", що заборонила службу відкритих ґеїв і лесбійок у рядах збройних сил США. Він також голосував в у 1996 році проти прийняття федерального Акту про захист шлюбу.Крім того, у 2000 році році Сандерс підтримав легалізацію цивільних союзів пар ґеїв і лесбійок.

Тому, в його штабі, обурилися тим, що “Human Rights Campaign” підтримала у президентських перегонах кандидатуру Клінтон.

"Це зрозуміло і відповідає діям організацій істеблішменту голосувати за кандидатів істеблішменту, але це підтримка, яка не може бути заснована на фактах і послужному списку", - сказав керівник штабу Сандерса Майкл Брігс в інтерв`ю виданню “The Washington Blade”. 

На посту президента США він обіцяє підписати “Закон про Рівність”, який заборонятиме дискримінацію щодо ЛГБТ-людей; забезпечити ЛГБТ-американців повним доступом до медичної страховки; продовжити роботу Держдепартаменту - Спеціального посланника з прав ЛГБТ і забезпечити підтримку з боку США у захисті прав ЛГБТ-людей в усьому світі; зробити атмосферу, у якій студенти та школярі будуть відвідувати навчальні заклади, не побоюючись проявів дискримінації, щоб зменшити кількість суїцидів; вимагати від поліцейських управлінь справедливої взаємодії з трансґендерними людьми; боротися проти дискримінації з боку банків, щоб людям несправедливо не відмовляли у позиці або іпотеці; накласти вето на будь-які закони, які хочуть “захистити” релігійну свободу за рахунок прав інших людей. 

Перед теледебатами, які відбулися 17 січня, відразу кілька дослідницьких центрів опублікували цифри соцопитувань, згідно з якими відставання Сандерса від Клінтон в Айові або менше статистичної похибки, або він вже попереду неї. Крім того, в Нью-Гемпширі - штаті, де голосування пройде відразу після Айови - він міцно займає перше місце з відривом у 13 відсотків від Гілларі. 

Експерти кажуть, що переможець у цих штатах майже 100% виграє праймеріз від Демократичної партії. 

РЕСПУБЛІКАНСЬКА ПАРТІЯ

Демократи не втомлюються повторювати, що представник республіканців відкине назад усі останні досягнення у сфері захисту прав ЛГБТ-спільноти. 

"20 січня 2017 в Білий Дім увійде наступний президент Сполучених Штатів. Якщо, не дай Бог, наступним президентом буде республіканець, то я думаю, що всім добре зрозуміло, що відбудеться ", - сказала Гілларі Клінтон під час дебатів.

За її словами, "багато прав, які виборювалися роками, від виборчих прав жінок до прав гомосексуалів та прав працівників, будуть піддані ризику".

У свою чергу, Берні Сандерс заявив, що республіканці використовують одностатеві шлюби, щоб ділити людей. 

Дональд Трамп 

Одіозний мільярдер за останні роки змінив свою риторику щодо ЛГБТ і став чи не найдружнім кандидатом-республіканцем. Він багато разів висловлювався проти одностатевих шлюбів, але нещодавно заявив, що ця боротба безперспективна.  На питання про те, чи є "ґей-шлюб мертвим питанням для Республіканської партії зараз", Трамп відповів: "Деякі люди сподіваються на прийняття поправок, але цього не відбудеться".

Він майже не говорить про ЛГБТ і на його сайті немає жодних обіцянок щодо рівності для ЛГБТ-людей. 

Рейтинги Трампа швидко зростають завдяки його антимусульманській риториці. Зокрема, він пропонував заборонити в'їзд у країну для всіх мусульман. Це сталося після вбивства 14 осіб у каліфорнійському місті Сан-Бернардіно.Також Трамп обіцяв у разі перемоги на виборах вислати з країни всіх сирійських біженців.

Після чого у Білому Домі виступили з ініціативою заборонити йому балотуватис на пост президента США, а у Пентагоні назвали його словами такими, що шкодять національній безпеці держави. 

Тед Круз 

Американський сенатор є послідовним противником одностатевих шлюбів і борцем за “традиційну сім`ю”. 

Одразу після своєї заяви про намір балотуватися на посаду президента США, Круз заявив, що ЛГБТ-спільнота почала джихад проти віруючих людей. 

"Подивіться на джихад, який почали прямо зараз в Індіані і Арканзасі. Йде переслідування віруючих людей, які шанують біблійне вчення про те, що шлюб є союзом одного чоловіка і однієї жінки", - сказав він. 

Круз додав, що майбутні вибори повинні сфокусуватися на об'єднанні людей, які вірять в релігійну свободу. У 2014 році  він звинуватив президента США Барака Обаму у "спробі насадити ґей-шлюби у всіх 50 штатах".

У 2013 році Круз звинуватив ЛГБТ-активістів, які хочуть прийняти закони про заборону мови ворожнечі, в тому, що вони прагнуть зобов'язати панотців, які виступають проти шлюбної рівноправності з релігійних підстав, проводити шлюбні церемонії для одностатевих пар.

Президентська кампанія республіканця будується на захисті "релігійної свободи". У серпні минулого року Круз провів мітинг в Айові, куди запросив власників християнського бізнесу, "переслідуваних" за відмову в обслуговуванні одностатевих пар. А у грудні звинуватив ЛГБТ в моральному розкладанні армії. 

«Ви тільки подивіться на військових: одна з речей, які ми можемо бачити на власні очі, - це те, що при Обамі моральний дух армії різко впав, а все тому, що наш головнокомандувач не підтримує моряків, льотчиків і піхотинців. Наш головнокомандувач розглядає армію, як котел для соціальних експериментів, він більше зацікавлений у пропаганді гомосексуалізму в армії, ніж у розгромі наших ворогів. Наприклад, зараз наші військові більше зацікавлені в тому, щоб сприяти солдатам-транссексуалам», - заявив Круз. 

Джеб Буш 

Американські журналісти неодноразово наголошували на тому, що нинішня виборча кампанія може стати протистояння між сімейними кланами Клінтонів та Бушів. Адже одним із потенційних кандидатів у президенти від партії республіканців є син 41-го президента США Джорджа Буша та молодший брат 43-го президента США Джорджа Буша-молодшого Джеб Буш. 

Влітку він виступив на підтримку заборони дискримінації ЛГБТ-американців. Але він вважає, що приймати відповідне рішення необхідно на рівні штатів, а не федеральному. 

“Я думаю, що це слід робити штат за штатом. Я повністю з цим згоден”, - сказав він. 

Також Буш виступив з підтримкою відкритої служби трансґендерних людей у лавах збройних сил США.

Але весною минулого року, він продовжував виступати проти одностатевих шлюбів. Повідомлялося, що його погляди у цьому питанні еволюціонували, однак сам республіканець це заперечив:

"Ні. Я вірю в традиційний шлюб”, - заявив він. 

На офіційному сайті кандидата у президенти США Джеба Буша немає жодної згадки про ЛГБТ-людей. 

Минулого місяця The Washington Post спільно з телеканалом ABC News провели соціологічне дослідження, згідно з яким лідером у республіканській гонці є Дональд Трамп - 40%. Перше місце Трамп займає і згідно з дослідженням Монмутського університету, другим йде Тед Круз. 

У той же час, загальне Дослідження проводив телеканал NBC, згідно з яким, якби вибори проходили би зараз, то Гілларі Клінтон зуміла би перемогти Дональда Трампа, але програла би Теду Крузу. 

Підготував Олексій Сімончук

 

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти