2039

Заборонена тема вийшла з тіні в Давосі


Заборонена тема вийшла з тіні в Давосі

Останні декілька років були визначними для осіб гомосексуальної орієнтації, оскільки питання ЛГБТ внесли в політичний порядок денний. Ми бачимо легалізацію одностатевих шлюбів у США та країнах Латинської Америки і Європи і все більше керівників крупних організацій здійснили камінг-аут (наприклад, Тім Кук від Apple). Також ми бачимо велику суспільну присутність ЛГБТ-спільноти на екрані та шоу-бізнесі, в спорті і в політиці.

Разом з тим,  останнім часом в англіканській церкві відбуваються дискусії навколо одностатевих шлюбів, це досить неприємно і в інших частинах світу становище ЛГБТ лише погіршилось.

Саме на цьому тлі, питання щодо ЛГБТ вперше офіційно підняли на порядку денному Всесвітнього економічного форуму в Давосі. Наразі питання ЛГБТ розглядається досить повільно, в основному в приватних бесідах за закритими дверима, як щось таке, як я називаю, “що не виходить за рамки обговорень в Давосі”, тобто відбувається більш зосереджений розгляд питання різноманітності. 

Теми не повинні згадуватися в порядку денному “між іншим”. Нові питання мають глобальне значення і керівники процесу повинні чітко озвучувати їх публічно. Порядок денний-2016 включає в себе два відкритих засідання з чітким акцентом на ЛГБТ і ми маємо розуміти, що ЛГБТ-питання виходять на перший план з тими, хто готовий чітко і відкрито говорити на цю тему.

Обговорення прав ЛГБТ на робочому місці є важливим питанням сьогодення.

Частина бізнес-спільноти вважає, що через їх глобальну присутність поряд з впливовими політиками  по всьому світу і здатність використовувати своє економічне становище, щоб впливати на уряди, вони можуть зіграти позитивну роль, показуючи приклад толерантності до працівників, щоб стимулювати більш високий рівень прийняття на робочому місці та рівні права для ЛГБТ в країнах, де їх права ще не закріплені.

Перша частина, Подолання неприйняття різноманітності, демонструє, як компанії можуть підтримати ЛГБТ  на порядку денному для поширення різноманітності робочої сили та інклюзивної корпоративної культури. Обговорення буде стосуватись того, як компанії можуть зробити свій бізнес більш ЛГБТ-дружнім, у тому числі заохочення демонструвати приклад ролі ЛГБТ всередині і за межами компанії, підкреслюючи шляхи для кар'єрного зростання та подолання упередження через відкриті дискусії і чітких керівних принципів в області людських ресурсів, які гарантують, що кожен працівник  знає, що він не зіткнеться з нетерпимістю чи дискримінацією. Крім того, є пропозиція, щоб працювати з місцевими групами ЛГБТ, щоб створити індивідуальні програми, які врівноважать культурні та політичні бар’єри.

Друга сесія в Давосі торкається вже складнішої теми: питання ЛГБТ на ринках праці країн, що розвиваються. Бар'єри різноманітності в обговоренні Emerging Markets буде зосереджене на керівних і кадрових проблемах для багатонаціональних корпорацій, де  дискримінація по суті законна і це проблема ЛГБТ-спільноти в країнах з економікою, що розвивається.

Це означає, що потрібно не лише протистояти приниженням на робочому місці. Роль інтернаціональних корпорацій полягає в тому, щоб заохотити та підтримати ЛГБТ-спільноту в тих країнах, де до них настроєні недружелюбно чи навіть вороже, а також захистити своїх працівників.

Підняття питань про набір працівників, їх утримання та створення сприйнятливого робочого середовища  допоможе пожвавити інтерес до ЛГБТ-спільноти в діловому світі, але все більшого значення в Давосі і на світовій арені набуває ідея потенційно цілковитої видимості ЛГБТ. Щоб привернути більше уваги до цього питання, ВЕФ також публікує новини на цю тему на своїй сторінці.

"Поставивши проблеми ЛГБТ в план на порядку денному в Давосі, ми повідомляємо, що серйозно ставимося до питання прав ЛГБТ на робочому місці," - сказав Фон Мазурос, старший директор ВЕФ."

Під час дослідження цього питання ВЕФ знайшли чітку кореляцію між країнами, які взяли прогресивні політики щодо розширення прав і можливостей ЛГБТ і  ці країни цілковито виграють, з точки зору економічної конкурентоспроможності. Експерти приписують ці переваги  здатності таких компаній “залучити й утримати таланти з максимально широкого кола кандидатів”.

“Обговорення теми ЛГБТ в Давосі важливе, це визначна ланка для  економічних можливостей компаній і країн, обговорення привертає увагу до значимості цього питання”, - сказала Бет Брук-Марчіняк, визнаний експерт з питань ЛГБТ, і глобальний віце-голова бухгалтерського обліку фірми Ернст&Янг. "Одна річ, яку ми дізналися, підтверджується знову і знову... Прогрес питань починається з діалогу і порозуміння. І немає кращого місця, щоб розпочати глобальний діалог, ніж Давос ".

Брук-Марчіняк вважає, що компанії можуть показати приклад прийняття цього з'єднання і роботи з країнами, яким потрібно допомогти просуватись вперед.

"Багатонаціональні компанії мають величезні економічні резерви і використовують мільйони людей, що дає їм можливість впливати на зміну цієї ситуації в унікальний і потужний спосіб," -  сказала вона.

"Якщо приватний сектор демонструє зміни в культурі своєї компанії, то він може привести до культурних змін у всьому суспільстві, щоб воно стало більш інклюзивним."

Якщо корпорації візьмуть на себе ініціативу в різних секторах, вони зможуть допомогти  багато чого змінити. Бред Сміт, президент Microsoft і глава юридичної служби сказав: "Винесення [ЛГБТ рівності] на офіційну повістку дня вперше дійсно має сенс." Це одна з причин, з якої Е&Я і Microsoft буде мати приватний сніданок в Давосі, орієнтований на ЛГБТ в бізнесі Давос-учасників. Accenture також візьмуть участь в обговоренні під час трансляції з Давосу.

Інга Біл, генеральний директор Ллойда в Лондоні, говорячи про подолання неприйняття різноманітності, визнає, що є довгий шлях, щоб досягти рівності. "Моя мета полягає в тому, щоб одного дня побачити світ, де ЛГБТ більше не є окремою категорією, в світі, де всі сексуальні орієнтації рівні", - сказала вона.

Компанії починають розуміти, що ЛГБТ-питання потребує особливих зусилль для забезпечення необхідних умов на робочому місці. Обговорення набору, утримання та справедливого поводження з ЛГБТ-співробітниками і з суспільством в цілому, на найвищому рівні, в такому місці, як Давос, є великим кроком вперед. Є надія, що компанії та уряди по всьому світу будуть стежити за конкретними кроками, що відкриють шлях до змін.

Люсі Маркус, ВВС

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти